asp.net kullanıcı kaydı

HPQ-User
01-02-2009, 15:31   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

metin sormuş:
asp.net ile kullanıcı kaydı içeren bir form hazırladım access kullanarak veritabanını oluşturdum ve önce veritabanı güncel sorgu kullanmalı hatasını aldım internetten bir çok asp.net veritabanı bağlantı kodu bulup uygulama yaptım , hatta içerisinde hazır şekilde kullanıcı kaydı , kayıt düzenleme , admin girişi vs içeren kodları yine içinde kendi access dosyası bulunan hazır site şablonlarını kullandım yinede veri tabanına yeni kayıt ekleyemedim , veritabanına bağlanmada bir sorun yok sadece yeni kayıtları yazmıyor ıss ve access kullanıcı oturum açma yönetme özelliklerini ayarlamama rağmen bir sonuç alamadım , asp.net yerine asp kodları kullandığımda kayıt yapabiliyorum . site tasarlamasında notpad ve dreamveawer kullanıyorum ,
acaba bilgisayara format atmam sorunu çözermi yada başka hangi yöntemleri kullanabilirim .  cevabı gelecek haftasonu okuyabilirim şimdiden teşekkürler kolay gelsini....

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
80 gb harddisk 512mb rem 512mb ekran kartı amd anakart

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1)

frozen
01-02-2009, 16:26   |  #2  
frozen avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
776 mesaj

bilgisayarında Framework 3.5 sp1 yüklü olduğuna emin ol. .Net kodları düşük Framework versiyonlarında doğru çalışmazlar ya da hiç çalışmazlar.

Ayrıca .Net yazarken Visual Studio kullanmanı tavsiye ederim, hem işin kolaylaşır hemde hata yapma olasılığın bir hayli düşer.

Son Düzenleme: frozen ~ 01 Şubat 2009 16:27