ASP/ASP.NET Eğitimi!!!!

ERANEREN
28-08-2009, 18:55   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
45 mesaj

meraba 2.sınıfta okumakta olan bir bilgisayar mühendisiadayıyım.Bu bölüme inanmayacaksınız ama raskaza gittim;ama çok memmunumilerde çok iyi bir bilgisayar mühendisi olmak istiyorum kısacası mezunolunca hemen iş bulabilmek istiyorum.Aranızda bilgisayar mühendisi olanveya bir bilgisayar mühendisine neyin gerekip  gerekmediğini bilenvarsa lütfen bana yardımcı olsun...esas olan diğer konu ise ben ASPnın her alanda lazım olduğunu duydum,elimdeki imkanlarla ASP ve ASP.NET öğrenmeyeçalışıyorum(laptopum ve internet ile)ama işin içinden çıkılacak gibideğil.
   benim sıfırdan ASP veya ASP.NET öğrenebileceğim bir yer bir site var mı?veya ASP veya ASP.NET bilen bi arkadaş...
Lütfen çok ihtiyacım var yardımcı olursanız çok sevinirim...
Aynı şeyi java içinde yazdım şimdilik iki veya üç konuyu birden götürmeye çalışyrm.Uöarıö yardımcı olursunuz şimdiden teşekkür edyrm...

PcMaKeR
28-08-2009, 19:41   |  #2  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj

İlk önce Türkçeyi düzgünce kullanmayı öğrenmenizi öneririm. Yada Türkçem iyi klavyem kötü derseniz klavyenizi düzeltmenizi öneririm. Mühendislik fakültesinde Öğretim görevlileri güzel not kırıyor...

İş hayatında da böyle. ASP eskidi. ASP.NET öğrenmenizi tavsiye ederim. C# ve ASP.NET biliyorsanız ve elinizde sağlam referans olursa çok etkili olur.

Mühendislik diploması bir işe yaramıyor. Ben mühendis olmadığım halde yukardaki .NET i iyi bilmemden dolayı ve web dillerini çok iyi kullanmamdan dolayı ilk başvurumdan 3 gün sonra işe başladım...

ERANEREN
28-08-2009, 20:08   |  #3  
OP Yeni Üye
45 mesaj

Dediğiniz gibi C#'ı öğrenmem gerektiğini üst sınıflarımda söyledi.Geçen sene öğrenmeye çalıştım ama üniversitede 2. öğretimim parttime olarak bilgi işlemde çalışıyorum o yüzden fırsat bulamadım.Söylediğiniz gibi bu iki konuyu öğrenmek istiyorum google da arıyorum ama çok karışık işin içinden çıkamıyorum.

Bana gösterebileceğiniz bir kaynak var mı?

ERANEREN
28-08-2009, 20:10   |  #4  
OP Yeni Üye
45 mesaj

Ayrıca sizin diğer sayfalardaki yazılarınızıda okudum.Çoğunda araştır demiş millete sinirlenmişsiniz galiba.
Ben araştırmayıda denedim hatta bilgi işlemdeki uzmanlardan da yardım istedim ama yararlı bi tavsiye alamdım o yüzden birde burda denemek istedim!

PcMaKeR
28-08-2009, 20:45   |  #5  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
8,935 mesaj

o araştır demelerim forumun içindeydi.

Ben kendimi tanıtayım sana kısaca. Meslek yüksek bilgisayar programlama mezunuyum. Şuanki bilgimin 4 te birini okuldan 4 te 1 ni işteki tecrübemden 4 te 2 sini internetten araştırarak öğrendim.

Eğer içinizde araştırma kendinizi geliştirme yoksa yanlış anlamayın sakın. Bırakın o okulu boşuna para boşuna emek boşuna zaman kaybı. Ama içimde öğrenmek var ben araştırırım diyorsanız özel mesajdan msn adresimi gönderir yol gösteririm.

Burda öğrenmek isteyen çoğu kişide msn adresim vardır ;) Çoğuda sinirlendiğim araştırın dediğim kişilerdir :)

ERANEREN
28-08-2009, 20:50   |  #6  
OP Yeni Üye
45 mesaj

msn i alırsam valla çok iyi olur:)İnan bu işi gerçekten öğrenmek istiyrm ve ilerde boş kalmak istemyrm nede olsa köylü çocuğuyum:)Eğer bana yol gösterirseniz zaten neler yapabileceğimi o zamn gösteririm.
Teşekkür ediryorum...

PcMaKeR
28-08-2009, 20:59   |  #7  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
8,935 mesaj

Aha köylü çocuğu bende köylü çocuğuyum. Özel mesajına gelecek msn.

PcMaKeR
28-08-2009, 21:02   |  #8  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
8,935 mesaj

Özel mesajınıza bakın. Gönderdim msn adresimi. Özelden de yazabilirsin msn kapalı olduğunda...