ASUS ATI X1650 ile ilgili bellek sorunu

farukseven
16-03-2008, 00:22   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

merhaba arkadaşlar. uzun süredir ekran kartımla ilgili bir problem yaşıyorum. üye olmadığım forum kalmadı fakat hiçbirinden kesin çözüm alamadım. umarım sizler yardımcı olabilirsiniz. sorunum şu:

[/URL]

ekran kartım:

[URL=http://imageshack.us]

Bağlantı ArabirimiPCI-E x16
Bellek Miktarı512 MB
Bellek TürüGDDR2
Grafik ÜnitesiATI Radeon X1650
Max Çözünürlük2048 x 1536

ekran kartımın belleğinin 512mb olması gerekiyor. sanırım diğer 512 mb i ramimden sömürüyor.tam anlamıyla 512 ram yemiyor yani sanal bi ram yiyor hyper memory yediği gözükmüyor. bu kanıya nerden vardın derseniz; assassin creed adlı bir oyunu benimle aynı özelliklere sahip başka bir bilgisayarda rahatça çalıştırırken;oyunun görüntü ayarlarını aynı yapmama rağmen benim bilgisayarımda oyun kasıyor. sadece bu oyun için değil diğer oyunlar içinde arada problem çıkıyor. arkadaşımda benim gibi 1024mb ddr2 ram e sahip, ve ekran kartı ati x1600. benim sorum şu; ekran kartının ram ile ortak kullandığı 512mb durumunu nasıl ortadan kaldırabilirim. bios a baktım pek birşey göremedim. ekran kartımı nasıl olması gerekli olan hale yani 512mb e indirebilirim? yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Mordorfields
16-03-2008, 00:31   |  #2  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
38 mesaj

Merhaba.
Bende 512 mb ati radeon 1950xt vardı. bende 256 gösteriyodu. Aldığım yere geri vermiştim. Ekran kartı hatalı olabilir diyerek almışlardı. Umarım yardımcı olmuşumdur