Asus Bilgisayarım Açılmıyor

Claus Ata Nuppenau
25-03-2016, 23:35   |  #1  
Claus Ata Nuppenau avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

<p>Merhaba, Yaklaşık 2 gün önce aldım Asus N551JW Modelli Bilgisayarım Açılmıyor. Oyunları seven biri olarak hemen oyun yükledim ve oyunun yüklemesi uzun süreceği için indirme bitsin diye bilgisayarı 5 saat sonra otomatik kapamaya ayarladım ve yükleme bitince kapanacağını sanıyordum.Sabah kalktığımda bilgisayar sanırsam kendini kapamış ve yeniden açmıştı ve oyun yüklemesi kapanmıştı.Daha sonra okula gitmek için bilgisayarı kapadım ve okuldan geri döndüğümde bilgisayar açılmıyordu.Bilgisayarın power tuşuna bastığımda Dıt -Dıt diye arda arda 3 kere ses çıkıyor ve fanları full çalışıp dışarı hava veriyordu.Daha sonrada kendiliğinden kapanıyordu lütfen yardımcı olun.</p>

delikanli53
20-04-2016, 04:18   |  #2  
delikanli53 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
1,524 mesaj
Alıntı: mytekniker  
Bu tür arızalar bakmadan bir şey söylemek mümkün değil. Ekran olabilir RAM olabilir HDD olabilir.
Ekran ve hdd arızalarında ne zamandır 3 bip sesi geliyor. Ya bilmiyorsunuz yada ücretli iş yapmak istiyorsunuz lütfen..

Arkadaşım ramlerde sorun var. Çıkart bir süre sonra tekrar tak. Eğer garanti bitmemişse servise yolla. İstanbul içindeysen kısıklıda servis.

Geçmiş olsun

delikanli53
24-04-2016, 22:54   |  #3  
delikanli53 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
1,524 mesaj
Alıntı: mytekniker  
Bu tür arızalar bakmadan bir şey söylemek mümkün değil. Ekran olabilir RAM olabilir HDD olabilir.

Ankara /Çukurambar

Bilgisayar - Laptop - Tablet - Akıllı Telefon
WhatsApp:0 539 279 20 55
www.myteknikservis.com
[email]servis@myteknikservis.com[/email]
güvenilir yerinde

Yıllardır bu forumda yaptığım yardımların haddi hesabı var mı yokmu bilemem. Teşekkür sistemi forumdan uzak kaldığım birkaç yıl içerisinde geliştirildi ve sen baya teşekkür almışsın o da beni bağlamaz.

bip sesleri ve anlamlarını senin için de kısaca yazayım;

1 Uzun 2 Kısa bip = Ekran Kartı arızası (DIP switch)
2 Uzun 1 Kısa bip = Ekran Kartı arızası (RAMDAC)
3 Kısa bip = Belleğın ilk bölümünde (64K) hata
Ek olarak 1 Uzun 2 Kısa bip sesi ekran kartı ile bağlantılı bir şekilde ramlerin yuvaya oturmadığını veya takılmadığını işaret eder.

Burada hdd ile bir ses duyamazsınız çünkü hdd dahili bileşen olarak görülse de harici bir bileşen olarak da bilinir. Çünkü live cd/dvd ile bilgisayar başlatılabilir işlem yapılabilir usb veya herhangi bir belleğe veri aktarımı yapabilirsiniz.

Bilginizi bilgimle boy ölçüştürüp benim bilgim senin bilgini döver havalarına girmiyorum böyle şeylere de gerek yok zaten fakat yaklaşımız doğru gelmedi bana ve eleştiride bulundum.