Asus N56VZ-s4402h (Temiz kurulum sonrası)

Kapalı Hesap (263938)
12-02-2014, 14:41   |  #1  
OP Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Merhaba arkadaşlar;

Laptobumdaki bazı sorunlardan dolayı 4 ay önce servise yolladığım laptobun harddiskinde sorun bulunmuş ve harddisk değiştirilmiş. Bu durumu şu anda fark ediyorum değiştirilen harddiskte recovery bölümü yüklenmemiş. Bölmelere ayrılmış kurtarma diye ama içi boş. Bu laptobu yeniden servise yollanıp gelmesi 1 ay buluyor bazen ama bana hemen lazım malum üniversiteler başladı bizim bölümde(Mak. Müh.) programları kullanmak için. Bende Temiz kurulum yapmaya karar verdim. Dosyayı şu anda indirmeye başladım. 3.3 GB lık Windows 8 single language. Benim asıl derdim Bİlgisayarımdan Aygıt yöneticisine baktığımda bir sürü aygıtın olması. Kısacası Format Sonrası Hangi SÜrücü ve driverleri yüklemem gerekiyor (Anakart , işlemci chipset gibi) ve bunların ayrıntıları hkkında bilgiye sahip değlim. Ekran kartı ses kartı Ethernet gibi driverler sorun değil ama anakart gibi şeylerde kafam karışıyor. Yardımcı olurmusunuz rica etsem ?

Death Punch
12-02-2014, 20:00   |  #2  
Death Punch avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 42
373 mesaj

aygıt yöneticsinde yanında ünlem yada onla aynı manaya gelen (uyarı için) bir işaret var olanları indirmelisin mesela ekran kartının yanında ünlem var onu ekran kartının markasının sitesinden indirip kurcaksın

Son Düzenleme: Death Punch ~ 12 Şubat 2014 20:01
Qromodynmc
13-02-2014, 18:44   |  #3  
Qromodynmc avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 126
4,184 mesaj

Asusun sitesine girip tüm programları yüklemende fayda var.

DiamondMines
14-02-2014, 00:26   |  #4  
DiamondMines avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 988
10,394 mesaj
Alıntı: efecanislakoglu  
Merhaba arkadaşlar;

Laptobumdaki bazı sorunlardan dolayı 4 ay önce servise yolladığım laptobun harddiskinde sorun bulunmuş ve harddisk değiştirilmiş. Bu durumu şu anda fark ediyorum değiştirilen harddiskte recovery bölümü yüklenmemiş. Bölmelere ayrılmış kurtarma diye ama içi boş. Bu laptobu yeniden servise yollanıp gelmesi 1 ay buluyor bazen ama bana hemen lazım malum üniversiteler başladı bizim bölümde(Mak. Müh.) programları kullanmak için. Bende Temiz kurulum yapmaya karar verdim. Dosyayı şu anda indirmeye başladım. 3.3 GB lık Windows 8 single language. Benim asıl derdim Bİlgisayarımdan Aygıt yöneticisine baktığımda bir sürü aygıtın olması. Kısacası Format Sonrası Hangi SÜrücü ve driverleri yüklemem gerekiyor (Anakart , işlemci chipset gibi) ve bunların ayrıntıları hkkında bilgiye sahip değlim. Ekran kartı ses kartı Ethernet gibi driverler sorun değil ama anakart gibi şeylerde kafam karışıyor. Yardımcı olurmusunuz rica etsem ?

Laptop modeline göre ASUS sitesine gir ve özellikle çipset, LAN, ses kartı ve VGA sürücülerini yükle ondan sonra GPU sürücüsünü yüklersin tümleşik değilse.