ASUS P5Q Express Gate?

turhill
23-05-2009, 02:51   |  #1  
turhill avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
227 mesaj

Arkadaşlarım başlıktaki anakarta sahibim ve Express Gate si varmış?bunu nasıl açabilirim,  netten araştırdım ama bulamadım.Nasıl kullanabilirim.Daha siftah yapmadım.Baya da özelliği varmış ama yeni anlıyorum.

Help Me AğlıyorAğzı kulaklarına varıyorBeğenmedim

İtacHi_
23-05-2009, 08:23   |  #2  
İtacHi_ avatarı
Yıllanmış Üye
1,894 mesaj

Bu anakartınla alakalı bazı bilgiler

http://www.computerworld.com.tr/ ... urdu-detay_477.html

Buda bir incelemeden kopyaKahkaha

3) Sistemi ilk çalıştırdığım zaman ilk ilgimi çeken Express Gate özelliği oldu.. Bu özellik sayesinde işletim sistemini açmadan, 5 sn içinde anakart bünyesindeki bu sistemi çalıştırarak internette surf yapabilir, MSN, Skype, Yahoo Messenger gibi programları kullanabilir, hatta youtube'dan video izleyebilirsiniz (tabi youtube'u açık bulabilirseniz Gülümseme ) Başta bana çok gereksiz geldiyse de arada bir bilgisayarı açmaya üşendiğim için hemen buradan internete girebiliyorum ve çok kolay oluyor.. Ancak tek eksik yanı türkçe klavye desteği olmaması, ileride yeni bioslar ile bu problemin çözüleceğini düşünüyorum..

Galiba sistem açılırken bıos açarmış gibi bir tuşa basıp express gateye girilebiliyorGözünü devirmişGözünü devirmiş

turhill
23-05-2009, 12:51   |  #3  
turhill avatarı
OP Yıllanmış Üye
227 mesaj

akadaşım be hangi tüşla girdiğimi soruyorum :)

girayhan80
23-05-2009, 13:15   |  #4  
Yıllanmış Üye
128 mesaj

Arkadasim oncelikle asusun cd den Express Gate yukleyeceksin daha sonra biosdan tools bolumunde express gate secenegini aktif edeceksin daha sonra yeniden baslatmada karsina cikar girmek istersen istedigin tusa basman yeterli olur

Son Düzenleme: girayhan80 ~ 23 Mayıs 2009 13:39
Borga-x
23-05-2009, 13:34   |  #5  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Express gate'i biostan ayarlayabılırsın. Normalde biosta acıktır bu ama senı bıosta bılmeden kapattıysan bıosu bır kontrol et.

Başlangıcta 10 sn sure ıle senın işletim sistemine gırmenı bekler. Eğer gırmezsen normal bır sekılde bılgısayarını acar

Eğer monıtorun ılk acılısta gec tepkı verıyorsa ok tuslarıyla sağa sola bastıgında sayım durur ve senın secım yapmanı bekler. Bu zamana kadar monıtorun acıldıgında express gate gıısını gorebılırsın.

turhill
23-05-2009, 16:24   |  #6  
turhill avatarı
OP Yıllanmış Üye
227 mesaj

ellerinize sağlık.Arkadaşlar fakat bu sabit diske yükleniyor.Halbüseki anakartın üstünde yüklü gelmniyormu..Annamadım gitti.

nami_alagoz
17-07-2009, 17:39   |  #7  
Taze Üye
1 mesaj

Mrb. arkadaşlar. sizlere kesin çözümü sunuyorum. Ben yeni asus P5Q SE anakart aldım. benim aldığımda ilk açılışta eror diye bir hata veriyordu ama bilgisayar çalışıyordu. önce asussun sitesinden güncel biosu indirip biosu güncelledim. Sorun ortadan kalktı. daha sonra asus anakart cd driverinden otomatik olarak başlatıp utilities menüsü altında bulunan asus express gate inslattaller butonunu tıklayarak kurulumu gerçekleştirdim. bilgisayarı reset yaptım ve delete basarak bios ayarlarına girdim burdan tools menüsüne girip ;
Express gate kısmını (enabled)
Enter Os Timer Kısmını (10 seconds)
Reset User Data Kısmını (No)
yapıp F10 tıklanarak evet cevabıyla bilgisayarı reset yaptıktan sonra işte o an :)))))
menüler ekrannınızda. internete girebilir resimlere bakabilir vs. işlemlere başlayabilirsiniz.
ancak bir sorun var eğer internete giremiyorsanız not found diye bir hata alıyorsanız network ayarlarına girerek dns ve ıp numaralarınız girmeniz gerek ..... ondan sonra internettesizniz. Herkese kolay gelsin umarım yardımcı olabildim. Bana [email=nami_alagoz@hotmail.com]nami_alagoz@hotmail.com[/email] dan da ulaşabilirsiniz. tşk..... 

hsngrms
04-12-2009, 16:02   |  #8  
Yıllanmış Üye
401 mesaj

Asus F8Va laptop kullaniyorum suan Express Gate de yaziyorum bunlari bende hic oyle ayar felan yok ozel tusu var express gate in basinca 8 sn icinde aciliyo nette sorf yapmaya hazir halde
Eger  windows uzerinde calisan bir programla isiniz yoksa mutlaka express gate i kullanin cok zevkli hem zaten kapatma tusunu bastiginizda size windowsu mu acayim yoksa kapatim mi diye soruyor
tek eksigi Turkce destegi en azindan Turkce klavye desteklese cok super olurdu. Asus firmasini bu yonden kiniyorum Turkiye ye o kadar urun sat ama yaptigin yazilima Turkce koyma olmadi boyle Asus...

Son Düzenleme: hsngrms ~ 04 Aralık 2009 16:03
fucar
03-07-2011, 22:15   |  #9  
Taze Üye
15 mesaj

Aradan epey zaman geçmiş ama yinede yazıyım....
artık türkçe klavye desteği var ama  hala türkçe desteği yok.