Asus P5B Ses Sorunu... yardım lütfen

Asbest35
13-02-2009, 16:11   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

beyler kafayı yicem bi vatandaş yardım etsin sorunumu tek tek sıralıyorum...
bende asus p5b anakart var hd audio bundna 6 ay önce ben askerdeyken çalışıodu gelince bu şekilde gördüm kasanın arkasında 6 çıkış var 1 tanesi mic önde 2 tane kısa yol var. 1 tanesi mic hoprlor ü arka taraftaki ana ses e takınca hiç bir şekilde ses gelmio...ön taraftaki kısa yol a takınca ses gelio fakat ses denetimindeki sol ile sağ kanalı aynı anda açamıyorum. sesi çok feci bozuo winamp media playr gibi bilimum programlarda yanlız.. hem sağı hem solu movie maker da sorunsuz olarak çalışıo. dierlerinde sağ tarafı açtımmı solu kıstımmı ses düzelio aynı şekilde sağı kısıp solu açarsam yine çalışıo ama 2 si aynı anda çalışmıo aralarında husumet mi var nedir :) bu saydıklarım kasanın ön tarafındaki ana seste oluo....ana ses harici dier çıkışlarda arka tarafta rear olarak kullanılan arka seslerde hiç bi sorun yok fakat onlarda youtube da ve oyunlarda ön sesleri vermio karşıdan gelen adamın sesi yok arkandan gelen adamın sesi var sadece... micrafonda sadece arka tarafta kamera nın mic çalışıo normal mic taktın mı çalışmıo ön taraftaki kısayol mic çıkışı kamera da da çalışmıo işletim sistemi deiştirdim olmadı yeniğ driver yükledim olmadı. soundmax audiowizard dan ayar yaptım olmadı.... bi yardım edin bilen varsa
ilginize teşekkür ederim.......