ASUS P5LD2SE C ANAKARTTA SES SORUNU

HPQ-User
30-07-2007, 13:21   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

muhammet sormuş:
5 gün önce pc goldaki arkadaşlara toplattığım bilgisayarın kurulumunu yaptım ama ses kartını  bir türlü tanıtamadım.forumlardan baktığım kadarıyla sürücü ile alakalı sıkıntı var. bunu nasıl ahlledebilirm. yeni aldığım anakartın kendi cd ile yüklediğimiz sürücü ile sıkıntı oluyorsa geri vermeye kalkasak nasıl neticealırız.

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
işletim sistemi xp

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; (R1 1.5); .NET CLR 2.0.50727)

Borga-x
30-07-2007, 13:35   |  #2  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Anakart üreticisinden sürücüleri güncelleyip yüklemeyi deneyebilirsin. Eğer hala sorun veriyorsa değiştirme işini firmayla veya arkadaşınla konuşmalısın.Eğer her ikisi de olumsuz çıkarsa TUKODER'e başvurup şikayet edebilrsin.Ama kimi edeceksin anakart üreticisinimi? yoksa Gold bilgisayarımı? Bence biraz daha araştırma yapmış olsaydın çok daha iyi olacaktı senin için....

burdan anakart modelini belirterek sürücülerini bulabilirsin.
Birde Bios'u kontrol etmeni öneririm. Bios'ta onboard ses kartın enable olmalı. Disable yazıyorsa windows'a istediğin sürücüyü kur yine çalışmaz. Önce biosunu kontrol etmeni öneririm

benersince
30-07-2007, 13:50   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,283 mesaj
Borga-x
Anakart üreticisinden sürücüleri güncelleyip yüklemeyi deneyebilirsin. Eğer hala sorun veriyorsa değiştirme işini firmayla veya arkadaşınla konuşmalısın.Eğer her ikisi de olumsuz çıkarsa TUKODER'e başvurup şikayet edebilrsin.Ama kimi edeceksin anakart üreticisinimi? yoksa Gold bilgisayarımı? Bence biraz daha araştırma yapmış olsaydın çok daha iyi olacaktı senin için....

burdan anakart modelini belirterek sürücülerini bulabilirsin.
Birde Bios'u kontrol etmeni öneririm. Bios'ta onboard ses kartın enable olmalı. Disable yazıyorsa windows'a istediğin sürücüyü kur yine çalışmaz. Önce biosunu kontrol etmeni ö
bunların dışındada çözüm bulamassan bence gold a başvurmalısın onların teknik servisleri mevcut yardımcı olacaklardır ama borganın dedigi gibi biosta on bord sekmesi kapalıysa sorun bundan kaynaklanıyordur

Koray Kocaman
30-07-2007, 23:58   |  #4  
Koray Kocaman avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,876 mesaj

Değerli Üyemiz

Çizgi Elektronik bu konuda çok başarılı istersen kendi sitelerini ziyaret et.