asus security protect manager

HPQ-User
08-12-2009, 12:01   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

deepblue sormuş:
merhabalar..bir çok asus kullanıcısın muzdarip olduğu aspm (asus security protect manager) ile ilgili bir sorunum var.asus laptopum vista yüklü olarak geldi, kaldırıp windows 7 yükledim.ama asusun çok kullanışlı bir yazılımı olan aspm yi windows 7 de naptıysam çalıştıramadım.asusun sitesinde programın windows 7 için olan sürümü yok başka hiç bir yerdede yok.windows 7 bir çok programı çalıştırdığı halde aspm yi çalıştırmıyor.yüklense bile program çalıştırıldığında ''aspm düzgün yüklenmedi'' diye uyarı veriyor.windows 7 nin mükemmel çalışan uyumluluk moduda bi işe yaramadı.bu sorunu nasıl aşarım, lütfen bi yardımm...

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows 7
Sistem Özellikleri:
asus m51sn, windows 7

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 8.0; Windows NT 6.1; Trident/4.0; SLCC2; .NET CLR 2.0.50727; .NET CLR 3.5.30729; .NET CLR 3.0.30729; Media Center PC 6.0)

emre__
08-12-2009, 17:00   |  #2  
emre__ avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,519 mesaj

arkadaşım http://support.asus.com/download/download.aspx?SLanguage=en-us

bu adresten notebook u seç sonra select series yerinde apps yi seç oradan aspm yi seç sonra çıkan sayfadan işletim sistemini seç uyumlusu çıkar bütün sürücüleri bu yöntemle güncelleye bilirsin ben hepsini güncelledim. kendi model numarasına göre seçince güncel sürücüler çıkmıyo ama böyle bakınca hepsi var :S

ama win7 uyumlusu yok sitede :S  onun yerine smart logon var parmak izi okuyucusu yerine yüz tanıma oluyo gene sen bilirisin :D

Son Düzenleme: emre__ ~ 08 Aralık 2009 17:02
deepblue0384
08-12-2009, 23:23   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

win 7 OS listede çıkmıyor, Vista çıkıyor o da bendekiyle aynı zaten yine de denedim ama çalışmadı..aspm smart logondan daha kapsamlı  yinede yanıtınız ve öneriniz için teşekkürler..
bu kadar şikayet olmasına rağmen programın yapımcıları neden harekete geçmiyor anlamıyorum. zaten Vistada  sorunlu çalışıyormuş.Ama çok güzel bi program yapımcılar hareket geçse iyi olcakk !

Batıkan Doğan
08-12-2009, 23:38   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,366 mesaj
Alıntı: deepblue0384  
win 7 OS listede çıkmıyor, Vista çıkıyor o da bendekiyle aynı zaten yine de denedim ama çalışmadı..aspm smart logondan daha kapsamlı  yinede yanıtınız ve öneriniz için teşekkürler..
bu kadar şikayet olmasına rağmen programın yapımcıları neden harekete geçmiyor anlamıyorum. zaten Vistada  sorunlu çalışıyormuş.Ama çok güzel bi program yapımcılar hareket geçse iyi olcakk !
Evet ASPM çok kapsamlıydı ama geliştirilmesi durdurulmuş; en son 2007 tarihli sürümü var sitede. Vista'da da Firefox gibi bazı programlar çalışırken işlemci kulanımı çok artıyordu. Onun yerine Win7 uyumluluğu da olan Asus Data Security Manager'ı kullanabilirsin. Zaten biliyorsundur. ASPM kadar kapsamlı olmasa da ondan daha verimli çalışıyor. Parmak iziyle açılış seçenekleri de var ama parmak izi ile açılış için TrueSuite daha iyi (Drivers/FingerPrint). ADSM de aynı şekilde ASPM'in cüzdan uygulaması gibi kasa ve kilit gibi fonksiyonları var. Çalışması için AGFS lazım.

deepblue0384
09-12-2009, 01:27   |  #5  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj
Alıntı: Batıkan Doğan  
Evet ASPM çok kapsamlıydı ama geliştirilmesi durdurulmuş; en son 2007 tarihli sürümü var sitede. Vista'da da Firefox gibi bazı programlar çalışırken işlemci kulanımı çok artıyordu. Onun yerine Win7 uyumluluğu da olan Asus Data Security Manager'ı kullanabilirsin. Zaten biliyorsundur. ASPM kadar kapsamlı olmasa da ondan daha verimli çalışıyor. Parmak iziyle açılış seçenekleri de var ama parmak izi ile açılış için TrueSuite daha iyi (Drivers/FingerPrint). ADSM de aynı şekilde ASPM'in cüzdan uygulaması gibi kasa ve kilit gibi fonksiyonları var. Çalışması için AGFS lazım.

evet adsm yi biliyorum ama aspm ye alıştığım için fazla kullanışlı gelmedi bana.dediğinize göre farklı alternatiflere yönelmenin vakti geldi galibaa.teşekkürlerr