At Driver Ve Ekran Kartı Hakkında Yardımınız Lazım

eros1247
13-05-2009, 17:17   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
104 mesaj

öncelikle herşeyi ayrıntısıyla anlatayım ben ati hd 3870 gddr4 ekran kartı aldım 6 ay önce ve çok memnunum harika bi parça ısısıda normal şimdi ben gün geçtikçe hatalar almaya başladım pcden vpu recoverden tutunda,maviekranda ati2dvag hatasına kadar diyceksinizki psu dan olabilir ben çift psu kullanıyorum 430w coolermaster sadece ekran kartı ve fanlara 230w cooler master diğer bileşenlereyni güçde fena değil sistemde 4 adettre sağlam fanım varsıcaklık değerleride normal.owerlock falan hayyatta yapmam bu arada
bu olaylar oyunlarda falan olmuyo.Sadece 3-4 internet sayfası açarken veya bir kaç dosyayı açtığımda oyunları sorunsuz oynuyorum hata falan yok mesela fear2 bitirdim,crysis de uçtu pc,testdrivede öyle anlamadığım oyunlarda yapmaması şimdi asıl sorularım
1)acaba ben sürücüleri yüklerkenmi hata yaptım
2)internetten son sürüm yüklerim herzaman driverları ati sitesinden bunları pcye kurarken var olan sürücüyü kaldırmak gerekirmi ben üstüne yazıyorum catalyst vpu recover hatası veriyor ya bunu kurmasam bir sorun yaşarmıyım
vede bu ati2dvag hatası sadece ekran kartı arızalıysa veya sürücü hatalıysamı verir yani anakart ram gibi bozulmalarda vermezmi bu hatayı vpu recover içinde öyle sadece ekran kartındaki hatalardamı verirlerher haltı denedim dostlar tüm parçaları söktüm bütün yuvaları ve sulotları vakumladım fanları temizleyip yağladım sonuç üsteki yazdıklarım biraz uzun oldu ama başka türlü anlatamazdım derdimi hem ayrıntılı olması aynı sorunu yaşayan arkadaşlarımız için daha anlaşılır olur bekliyorum saolun

Son Düzenleme: eros1247 ~ 13 Mayıs 2009 17:35
man on the moon
14-05-2009, 08:04   |  #2  
man on the moon avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,151 mesaj

birkaç yerde sorununa benzer sorunlar var. kimi ekran kartı hızlarını düşürerek çözmüşler(ati over drive) kimi de ccc'den vpu recover ı kapatatmışlar. bir başka çözüm yoluda soft mode driver bulmak.