Ati 9550 ekran kartı sorunu

HPQ-User
30-06-2008, 17:27   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

insan_80 sormuş:
Merhaba efendim,
Ekranın sol tarafında, masaüstündeki simgelrin sağında, fare işaretçisinin sağında gölge gibi bozukluklar var( çizgi gibi ), özellikle internet sayfalarında yazıların sağında ara ara beyaz sanki yazıların gölgesi gibi bozukluklar var. Bunun ekran kartından kaynaklandığını sanıyorum.Ati catalyst programının monitör özellikleri<ayarlar sekmesindeki ekran konumu ve boyutu ayarını kullandıktan sonra bu sorun oluştu.Ekran kartımı nasıl sıfırlayabilirim.

İlginiz için şimdiden teşekkürler.

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
ati 250 mb 9550 grafik kartı - 2.00 ghz intel celeron işlemci - onboard sis ana kart - 768 mb ddr ram

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; MRSPUTNIK 2, 0, 0, 36 HW; MRA 5.1 (build 02241); .NET CLR 1.1.4322; .NET CLR 2.0.50727)

Koray Kocaman
30-06-2008, 17:33   |  #2  
Koray Kocaman avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,876 mesaj

Merhaba

Ekranınızda yaşadığınız bu sorun ekran kartınız ile ilgili değildir.Monitör üzerinde bulunan Horzental ve Vertikal ayarlarınızı tekrar gözden geçirmeniz gerekir.Ati Catalist programı ile bunu düzeltirsiniz ama belli bir süre sonra monitör eski doğallığına döner ve sorununuz tekrar oluşur.Belirttiğim gibi monitör üzerinde bulunan fonksiyon tuşlarından düzeltmeniz mümkün.

insan_80
04-07-2008, 15:59   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj
Me@
Merhaba

Ekranınızda yaşadığınız bu sorun ekran kartınız ile ilgili değildir.Monitör üzerinde bulunan Horzental ve Vertikal ayarlarınızı tekrar gözden geçirmeniz gerekir.Ati Catalist programı ile bunu düzeltirsiniz ama belli bir süre sonra monitör eski doğallığına döner ve sorununuz tekrar oluşur.Belirttiğim gibi monitör üzerinde bulunan fonksiyon tuşlarından düzeltmeniz mümkün.

Pcyi onboard olarak açtığımda da aynı sorun var.Monitor ayarlarını eski haline getirmeye çalıştım ama sorun hala devam ediyor. Ekran görüntüsü iki ksımlı renkli ve reksiz olarak ve renksiz kısım sağa kaymış 7-8 tane renksiz gölge oluşmuş gibi tıpkı photoshopta wind efekti verilmiş gibi.