Ati Catalyst TV-out ayarları Yardım..

kadiryakan
10-02-2009, 12:15   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
37 mesaj

Merhaba,
3 gündür Catalyst 9.1 programı veya ati tool ile monitördeki görüntüyü TV'ye aktarmaya çalışıyorum bir türlü başaramadım.Forumdaki her şeyi denedim, internette aradım ama bir türlü çözemedim. Sadece siyah bir görüntü var o kadar ekranda hiç bir şey yok.Catalyst ile adım adım yapmam gereken şeyleri anlatan biri olursa memnun olurum .

Ekran Kartım Xpert Vision 1950 Pro ve aşağıdaki resimde yer alan B şıkkındaki kart yuvaları var.
[/URL]

Yine çevirici bir kablo ile S-Video'dan Composite çeviriyorum,
[URL=http://imageshack.us]

ve en sonda TV'ye bağlantıyı yaptığım Scart çevirici var.İnput-Output ne varsa denedim.
[URL=http://imageshack.us][/URL]
Televizyonum Vestel 72 Ekran.
Şimdi Ayarları nasıl yapmam gerekli.Kablolar sağlam çünkü Receiver'dan TV kartıma bağlantı yaparak bilgisayarda TV izleyebiliyorum ama Ekran kartımdan TV'ye görüntü aktaramıyorum. Catalys 9.1 ile tüm ayarları baştan sona nasıl yapmam gerekli anlatan olursa sevinirim.Display manager,Display options, Graphics adapter ne seçilmeli, TV Properties nasıl olmalı, çözünürlük ne olmalı. Graphics Adapter olarak Secondary mi yoksa 1950 Pro'mu olmalı.. Extend main onto TV'mi yoksa Clone mu işaretlenmeli. Yardımcı olun lütfen.

Murat.
10-02-2009, 13:25   |  #2  
Yıllanmış Üye
948 mesaj

Aynı dertten bende muzdaribim. Daha önceki ekran kartımdan ( X1550 ) görüntü aktarabiliyordum. Bu aktarmayı ekran kartının s-video yuvasından TV nin s-video girişine bağlayınca görüntü veriyordu. Yeni aldığım HD 4830 la bir türlü görüntü almayı beceremedim. Ben ekran kartının üreticisine mail atmayı düşünüyorum. Bakalım ne cevap verecekler.

Son Düzenleme: Murat. ~ 10 Şubat 2009 13:26
kadiryakan
10-02-2009, 14:03   |  #3  
OP Yeni Üye
37 mesaj

yani yapılacak her şeyi yaptım ama olmadı yani her türlü kombinasyonu denedim. Atinin sayfasına biraz daha bakayım.

zorbey_74
10-02-2009, 18:00   |  #4  
Taze Üye
9 mesaj

ewet aynı dert bendede var bende butun kombinasyonları denedım olmuyor.benımkı daha önce oluyodu format atmadan önce şimdi bi turlu yapamıyorum yardımcı olursanız sevınırım ben ati kullanıyorum

kadiryakan
10-02-2009, 21:04   |  #5  
OP Yeni Üye
37 mesaj

kimse yanıt yazmıyor ki.. Herkes sorunsuz kullanıyor. Daha nasıl açıkça yazalım sorunumuzu.. Şu ayarları adım adım anlatacak yok mu?

Murat.
11-02-2009, 10:25   |  #6  
Yıllanmış Üye
948 mesaj

Bu konuyla ilgili olarak ekran kartı üreticisine mail attım. Cevap geldiğinde veya gelirse sizinle paylaşacağım.

Murat.
12-02-2009, 07:49   |  #7  
Yıllanmış Üye
948 mesaj

Mailin cavabı geldi, geldi de gayet basit yazmışlar. Ya kablolamada sorun var, yok ise ürünü aldığığınız yer ile teknik desteğe geçiniz.Yani kavrulacağız sinirden.

kadiryakan
12-02-2009, 19:40   |  #8  
OP Yeni Üye
37 mesaj

ya madem teknik servis her şeyi ayrıntılı anlatsalarmış. Zaten türkiye'deki bilgisayar konusundaki teknik servislerin senden benden daha az bilgili olduğu kanaatindeyim. Tanıdık birilerini biraz bilgisayar kullnaıyor diye alıyorlar yanlarına sonra da adı teknik servis oluyor. Orada bir tane bilen eleman oluyor geri kalan da yalandan orada duruyor. işte vidaları söküyor,kart monte ediyor.