ATi Radedon HD 4870 Ekran Kilitlenme Problemi

Codys
03-07-2009, 22:13   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
166 mesaj

Arkadaşlar yaklaşık 3 ay önce Ati ARdeon HD 4870 ekran kartı aldım,ilk başlarda  problem yoktu fakat son zamanlarda örneğin PES 2009'a giriyorum daha menüdeyken ekran kilitleniyor karelenmeler oluşuyor ve pc ye reset atmak zorunda kalıyorum,bunun gibi bikaç oyunda daha aynı problemi yapıyor..Ama Crysis'te filan sorum yok..Sizce sorun neden kaynaklanıyordur..Benden sonra başka bi arkadaşımda 4870 aldı, ondada alır almaz aynı problem vardı fakat Bios güncellemesi yapmış ve sorun ortadan kalkmış..Ama ben bios güncellemesi nasıl yapılıyor bilmiyorum yardımcı olurmusunuz??
Anakartımda MSI K9A2 CF..İmzamda yazıyor zaten..Ekran kartının güncel driverlarını yükledim fakat problem aynen devam ediyor...,
Bios güncellemesini hangi linkten ve en kolay nasıl yapabilirim yardımcı olurmusunuz

Mustafa@PC
03-07-2009, 23:08   |  #2  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

https://www.chip.com.tr/forum/Win ... celleme_t85718.html

Burda BIOS güncellemesi için çeşitli araçlar var.

Bence güncelleme ile değilde Directx yada PSU kaynaklı olabilir gibi geldi. Eğer Dİrectx güncel ise PSU'dan dır.

Ekran kartı sıcaklığı nasıl ?

Codys
03-07-2009, 23:11   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
166 mesaj

Ekran kartı ısısyla bi problem olduğunu sanmıyorum Crysis warhead'ten çıkıp PES'e giriyorum örneğin...Psu da güçlü bişey aldım directx ten olsa önce Crysis'te yapar bu problemi...Birde arkadaştada aynı problem alır almaz oldu ama bios güncellemesi yapınca sorun çözülmüş

recep34
04-07-2009, 00:35   |  #4  
Yıllanmış Üye
413 mesaj

sorun ekran kartından değilde nakarattan veya chipsetten gibi anakartın güncel biosu varsa güncellemek en iyisi ama benim tavsiyem bilen bir arkadaşınız ile beraber yapın işlemi çünkü bios güncellemsi sırasında hata olursa anakart kullnılmaz hale gelebilir.

Ayrıca o linktedki gibi windows latından değilde dos altında flashlamak daha sağlıklı olur.windows latında bir program,güvenlik yazılımı olaya müdahale etmeye çalışırsa kötü olur en iyisi dos altında flaslamaktır..

Codys
06-07-2009, 22:33   |  #5  
OP Yıllanmış Üye
166 mesaj

Evet kardeşim arkadaşımda dos formatında bios güncelleyelim dedi ama bilmiyorum nasıl yapılacağını..Olmazsa kalıcak yaa,aslında güncel olmak tabikide çok iyi ama öğrenene kadar beklicez artık..