ATİ Radeon 9550 Yardım Lütfeen :(:(

xmll
07-09-2007, 11:49   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

Arkadaşlar benim önceden bi ekran kartım vardı ve arızalandı bende Ati Radeon 9550 aldım ve ilk zamanlar gayet güzel çalışmaya başladı ve bi gün birden kapandı ekran bekledi biraz geri geldi dedim bişi olmaz yine yaptı böyle bi kaç defa ve bi gün gidiş o gidiş zorla kendine geldi bende format filan attım yeniden driveri kurdum ekran kartının yine güzel çalışıyodu ama belli bir süre sonra yine aynı sorun oluşru ve " ati2dvag.dll dosyasında sorun oluştu eğer ilk defa bu mavi ekranı görüyorsanız reset atın gibisinden bişiler yazdı" bende araştırdım bunu ve bazı yerlerde yeni güncel driveri yüklememi önermişler tamam dedim bunuda buldum yeniledim ama olmuyor olmuyor olmuyor olmuyor ne yaptıysam sorun çıkıyor sizden bana yardım etmenizi çok ama çok rica ediyorum teşekkürler şimdiden herkese :(:(:(

Quad-Core
07-09-2007, 13:06   |  #2  
Yıllanmış Üye
844 mesaj

soket demas noktalarına bir bak istersen vede temizler.

xmll
08-09-2007, 00:49   |  #3  
OP Taze Üye
4 mesaj

valla usta ekran kartının soket noktasına nasıl bakacam daha açıklayıcı olsan sevinirim ve ati2dvag.dll diye bi dosyada sorun oluşmuş soket ile ne alakası var onuda merak ettim ilgilendiğin için çok teşekkürler..başka fikri olan yok mu :( pc zorla çalışıyo şu an:(

Quad-Core
08-09-2007, 02:47   |  #4  
Yıllanmış Üye
844 mesaj

öncelikle ekran kartını soket temas noktalarına bak soket temas noktası ekran kartı ile anakartı bulusturn bir bölge daha sonra ekran kartını iyice temizle...
daha sonra senin ekran kartın için yapılmı en son sürücüyü yükle vede pc ne temiz bir format çekk

blackhawkmilan31
08-09-2007, 02:54   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,472 mesaj

Kullandığın işletim sistemi nedir ?

kvrck
08-09-2007, 10:47   |  #6  
Yıllanmış Üye
139 mesaj

arkım bnde aynı kartı kulanıorum bunun gibi bi hatayı banada vermişti banada mavi ekran gelmişti bnde pcyi kapattım kasayı açıp ekran kartını çıkarttım fanını temizledim(bnmki asus fanda var uzerinde sndede vardır buyuk ihtimal) sonra yerine taktım format attım ve kendi cdsinden suruculeri kurdum sonrada bi daha çıkmadı

xmll
08-09-2007, 11:58   |  #7  
OP Taze Üye
4 mesaj

bu sorun çıktığında bende güzel bi format atmıştım önceden ama yine çıktı başıma kullandığım işletim sistemi windows home olmassa bi temiz format daha mı atsam ne yada ekran kartının garantisi var götüreyim aldığım yere offf valla kafayı yedim keşke ati almaz olaydım... bide başka yerde ram den kaynaklanan bi sorun olabilir demişlerdi siz ne diyosunuz bu konuya ram ile bi alakası var mı ???

flytorpedo2
08-09-2007, 12:09   |  #8  
Yıllanmış Üye
367 mesaj

Ekran kartını iyi takmamamışsındır çıkarıp bi daha takmayı denesen (bu arada toz varsa temizleyip) belki olur (yukarıda denmiş)

Aynı zamanda bellek iyi takılmadığı zaman da benzer sorun oluyor.

xmll
08-09-2007, 12:40   |  #9  
OP Taze Üye
4 mesaj

valla bu takma çıkarma işlerinden pek anlamıyom ama deniyeceğim yardımlarınız için çok saolun farklı önerisi olan varsa iyi olur yada benzer sorunları yaşayanlar şu ana kadar önerilenleri yapmaya çalışacağım çok saolun..

Burak47
09-09-2007, 00:10   |  #10  
Taze Üye
4 mesaj

Arkadaş öncelikle bilgisayarını kapat ve fişini de prizden çek birkaç dakika bekle.Daha sonra kasanını arkasındaki bütün fiş ve kabloları çıkar.Daha sonra kasayı aç ancak eline bir eldiven giy ve ekran kartını yerinden çıkar ve evinizde hava da üfleyebilen bir elektrik süpürgesi varsa onunla kasnını içine bir güzel hava tutarak temizle bu arada her tarafını.Daha sonra ekran kartını yeniden tak ve mümkünse başka bir yuvaya tak ve daha sonra kasayı yerine yerleştir ve bilgisayarını yeniden başlat.Tüm bunlara rağmen sorun devam ediyorsa temiz bir format çek.Benim aynı kartım var ama bana hhiç sorun çıkarmadı.Hem Linux,WinXP ve Vista da da denedim gayet güzel çalışıyor.Güncel driver'larını kullan.