Autocad Eğitimi Kursu

oceyhan
11-10-2011, 15:50   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Eyl 2011

Autocad Eğitimi | Kursu


AutoCAD Kursuna Kimler Katılabilir?
AutoCAD çok amaçlı bir çizim ve tasarım programıdır. 2 Boyutlu ve 3 boyutlu çizimde sağladığı kolaylıklar sayesinde mimar, mühendis, teknik ressam, endüstriyel tasarımcı, grafiker gibi çizim ve tasarımla ilgili bir çok meslek grubuna hitap etmektedir.
AutoCAD Kursunun Faydaları Nelerdir?
AutoCAD, programında komut ve menü alanları ile çevrelenmiş olan alan, kullanıcının tasarım ve çizim alanıdır. Kullanıcı, bu pencerede tıpkı 2 boyutta çalıştığı gibi 3-boyutta da kendi çizim uzayını oluşturup gerçek 3 boyutlu tasarım ve çizimler oluşturabilir. Bu pencerede, çizimin 3 boyutlu uzayda, istenilen konumu, istenilen bölümü görüntülenebilir, yakından ya da uzaktan bakabilir, gerçek perspektif görüntüler elde edebilir. Kullanıcı, eğer dilerse, çalışma penceresini farklı şekillerde bölerek elde edebilir. Kullanıcı, eğer dilerse, çalışma penceresini farklı şekillerde bölerek her birinden farklı bir uzaklık ve konum kullanarak çalışılabilir bir pencereden diğerine geçebilir.Daha sonra tasarımın değişik boyutlardaki görüntülerini, değişik yönlerden, görünüşlerini, perspektif görünüşlerini ve detaylarını, ekranda beliren Paper space üzerinde yerleştirerek istenilen ölçüde çıktı alabilir.
AutoCAD Eğitiminin Amacı
Hedef tüm branşlardaki öğrencilerimizin, kendi meslekleri ile alakalı en iyi şekilde proje çizebilmesidir.

Neden BAŞARISOFT Bilgi Teknolojileri Akademisinde AutoCAD Eğitimi?
Başarısoft BTA, Autodesk’in lisanslı eğitim merkezidir.
Başarısoft BTA, öğrencilerin eğitim dönemlerini güncel yayınlar ve uygulamalar ile destekler.
Başarısoft BTA, ECDL Yetkili eğitim ve test merkezidir. Öğrencilerimiz eğitimleri sonunda ECDL CAD Avrupa Yetkinlik Sertifikası alabilirler.
Başarısoft BTA, konusunda ilgili üniversite mezunu, uluslararası sertifikasyona sahip ve proje tecrübeli eğitmenler ile eğitim vermektedir.
Başarısoft BTA, sınıflarında öğrencilerinin verimli bir öğrenim süreci geçirmesi adına tüm fiziksel şartları sağlamış; projeksiyonlu sunum ile 8 kişilik sınıflarda eğitim veren bir kurumdur.
Başarısoft BTA, tüm öğrencilerine öğretme garantisi vermektedir. Eğitimlerimize %90 devamlılık ile katılan öğrencilerimiz, derslerimizde anlayamadığı konuları veya tüm eğitimi, 1 yıl süresince ücretsiz olarak alabilir.
Başarısoft BTA, kariyer planlamalarında  da öğrencilerinin yanındadır. Başarı İnsan kariyer merkezimiz işverenler ile öğrencilerimizi buluşturmakta; öğrencilerimize cv oluşturma, mülakat, iş görüşmesi teknikleri konusunda profesyonel danışmanlık hizmeti vermektedir.
Başarısoft BTA, eğitimlerinde bilgisayar programlarının son sürümlerini kullanmaktadır.
Başarısoft BTA, tüm öğrencilerine eğitmenlerinin eşliğinde, randevusuz, sınırsız etüt imkanı vermektedir.
AutoCAD Eğitimi İçeriği

o Temel Objelerin Ölçekli Bir Şekilde Çizimi ( doğru,yay,elips, dikdörtgen vb. )
o Çizilen Geometrik Şekillerin İstenen Forma Getirilmesi
o Çizimlere Yazı Eklenmesi
o Layer-Katman Oluşturma
o Şekillerle İlgili Tarama İşlemleri
o Büyütme, küçültme, kaydırma gibi görüntü işlemleri
o Blok oluşturma, insert yapma
o Ölçülendirme Ayarları
o Desen ve Logo Tasarımı
o İzometrik Çizim Teknikleri
o Teknik Resim Kuralları
o Hesap ve Sorgulama ( Alan Hesabı-Hacim Hesabı-Program Parametreleri)
o 3 Boyutlu Çizim Komutları
o 3 Boyutlu Katı Modelleme
o Modelleme Örnekleri
o Materyal
o Işıklar
o Kamera
o Animasyon
o Render
o Çizimlerin Plotter'dan Çıkarılması için Gerekli Ayarların Yapılması
o Projeler İçin Pratik Çözümler
o Derslerde Uygulamalı Proje Çizimi ( Mimari-Mekanik-Endüstriyel Tasarım vb.)
AutoCAD Kursu Sonunda Alınabilecek Sertifikalar
• BAŞARISOFT BTA Katılım Sertifikası
• ECDL CAD (Avrupa Birliği Sertifikası)
• MEB Sertifikası

Özal CEYHAN

BAŞARISOFT BİLGİ TEKNOLOJİLERİ AKADEMİSİ
BAKIRKÖY : 0 212 570 54 80  
KADIKÖY     : 0 216 450 41 51
www.basarisoft.com

cassano238
11-02-2012, 14:25   |  #2  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 1
26 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Şub 2012

Düşünülebilir bir kursa benziyor fakat geçen sene arkdaşım beşiktaşda bilişim eğitim merkezinin meb onaylı autocad kursuna yazılmıştı ve gercekten cok kısa surede CV'sini zengileştirmesinin yanında sertifikasını da almış oldu şuanda otokar da makine muhendisi olarak çalışıyo ve aldığı eğitimin faydasını inkar dahi edemez.

cassano238 bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
3D Eğitmeni
09-03-2012, 11:08   |  #3  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
24 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Şub 2012

Bilgi Her Şeydir
Bilgi toplumunda yaşıyor olmanın getirdiği gereklilik yaşam boyu öğrenimin esasını oluşturarak, beraberinde kurumlarda da kendisini hissettirmeye başlamıştır.“İçinde yaşadığımız yeniçağda, zenginlik bilginin ürünüdür. Bilgi, ekonominin başlıca hammaddeleri ve en önemli ürünleri haline gelmiş bulunuyor. Günümüzde zenginlik yaratmak için gerek duyulan sermaye varlıkları arazi, bedensel emek, imalat aletleri ve fabrikalar değildir. Bunların yerini bilgi almış durumdadır.” (Thomas A. Stewart)
Donanım ve yazılım sektöründeki gelişmelere bağlı olarak mimari yazılımlarda da ilerleme kaydedilmiş olmasına verilebilir. Öncesinde elle hazırlanması haftalar süren paftalar, mimari yazılımların gelişmesine paralel olarak daha kısa sürede ve daha az zamanda hazırlanabilir hale geldi. İki boyutlu çizimden 3 boyutlu modellemeye geçildi. Bunun sonucunda hazırlanan iki boyutlu çizim 3 boyuta dönüştürülmekte, otomatik olarak kesitleri alınabilmekte, malzeme ve ışık etkisiyle foto gerçekçi resimler elde edilebilmektedir. Örneğin Autodesk firmasının ürettiği AutoCAD yazılımı ile 2 boyutlu çizimleri kısa zamanda oluştururken, 3ds max yazılımıyla gerçek hayatta olabilen ama gerçekte olmayan tasarımları yapma olanağı elde edilebilmektedir. Bu ve sayısını artırabileceğimiz diğer yazılımlar örneğin birçok mimarın tercih ettiği ArchiCAD, ADT Revit, ya da makine mühendislerinin ve teknikerlerinin daha çok tercih ettiği MDT- Inventor veya Solidworks, ya da harita mühendislerine ve teknikerlerine hitap eden NetCAD, ArcView GIS gibi yazılımlar, üniversite diplomasını tamamlayan tüm teknik kişilerin iş hayatı için ön koşul olmuştur. Aynı şekilde İnşaat Mühendislerinin teknik bilgilerini tamamlayan SAP2000, STA4-CAD, Primavera yazılımlar da ihtiyaç haline gelmiştir. Autocad , 3ds Max , Revit , Maya , Photoshop... vb
Hülya Telli
3D Eğitim Uzmanı
Bilişim ve Teknolojileri Öğretmeni

ofisisi
16-10-2012, 22:22   |  #4  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 1
26 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Şub 2012

gerçekten çok iyiye benziyor, ben de bilişim eğitim merkezinden autocad ve photoshop eğitimi almıştım. çok faydasını gördüm size de öneririm :)

cansingokdemir
25-10-2012, 12:24   |  #5  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
13 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Nis 2012
Alıntı: cassano238  
Düşünülebilir bir kursa benziyor fakat geçen sene arkdaşım beşiktaşda bilişim eğitim merkezinin meb onaylı autocad kursuna yazılmıştı ve gercekten cok kısa surede CV'sini zengileştirmesinin yanında sertifikasını da almış oldu şuanda otokar da makine muhendisi olarak çalışıyo ve aldığı eğitimin faydasını inkar dahi edemez.
 

cassanoya katılıyorum . bilişim eğitim merkezinin adını ben de çok fazla duydum . başarılı bir kurum .