Avast 5 kullanan varmı?

JustCause
11-03-2010, 20:38   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
312 mesaj

Arkadaşlar Avast 5 (free version) kullanan test eden varmı? Eski eksikleri giderilmişmi mesela silme özelliği geliştirilmişmi? Test eden veya kullanan arkadaşlar varsa yorumlarını rica ediyorum.

Mustafa@PC
11-03-2010, 20:44   |  #2  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

Avast'ın bu versiyonunu değilde eski bir versiyonunu XP kullandığım zamanlar bir süre kullanmıştım gerçekten çok başarısız bir yazılım. Güncelleme dengesiz, aşırı yada zayıf koruma (dosya ve alınan veritabanına göre)... vs vs

Forumda, yorumlarda da görüyoruz ki iyi bir güvenlik yazılımı değil...

Size şuan önerebilceğim en iyi güvenlik yazılımı NIS 2010'dur. Buyrun 90 günlük, ücretsiz sürümü :

hcilek
12-03-2010, 15:19   |  #3  
Yıllanmış Üye
134 mesaj

avast bence de çok başarısız bir yazılım, free antivirüs kullanacaksan kesinlikle AVG öneririm.

mhm
16-03-2010, 17:36   |  #4  
Taze Üye
13 mesaj

önceden kullanırdım

JustCause
18-03-2010, 10:29   |  #5  
OP Yıllanmış Üye
312 mesaj

Herkes avast çok başarısız, berbat falan demiş. Önceki sürümlerin öyle olduğunu bende biliyorum zaten.Ben avast 5  hakkında yorum istedim kullanan test eden varsa görüşlerini bildirsin dedim zaten.Öyle kafadan sallamayın hemen yok şöyle yok böyle.

perfect life
31-03-2010, 19:51   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
799 mesaj

Avast kullanmadım ama Türkçe dil desteği sunduğu zaman şans tanıyacam.

Unspoken88
11-05-2010, 19:27   |  #7  
Yıllanmış Üye
195 mesaj

Arkadaşım avastın oldum olası türkçe yaması vardır,2 hafta önce çıkan avast5 te bile şuan çok güzel çevrilmiş türkçe mevcut,ben kullanıyorum.Ayrıca avast ilk av yazılımıdır ve dünyada üzerine olduğunu sanmıyorum,kulaktan dolma fikirlerle avastı kötülüyosunuz,rootkit ve diğer kötü yazılımları anında yakalamda çok ödülü vardır,araştırınız.Tek eksiği bence dış tasarımıydı,onuda yeni sürümünde görüyoruz,tek kelimeyle harika,ve ram-işlemci kullanma oranını iyice düşürmüşler,kullananlar farkına varacaktır.Avast tek kelimeyle.MÜKEMMEL

serhat34
22-05-2010, 12:10   |  #8  
Taze Üye
6 mesaj

arkadaş ben avastın tüm sürümlerini test ettim en iyisi internet secuirity istiyorsan linkini verebilirim

kuleli17
22-05-2010, 19:25   |  #9  
kuleli17 avatarı
Üye
51 mesaj

Siz bunlara inanıyormusunuz!! :D Ücretsin istiyorsan ya Avira yada AVG kullanacaksın.İlla ingilizce diye bir programı kötülemene gerekyok.Avasın en kötü özelliği bir virüs bulduğu zaman evi ayağa kaldırıyor.Radyoaktif madde alarmı nı son seste dinlemek iğrenç bir şeydir herhalde :D.Ayrıca konuyu açan arkadaşımıza cevap vereyim:Benim eski WxP de kullanıyorum.Pek güzel değil açıkçası.Ama dış görünümü düzeltilmiş.Tarama sı çok zayıf.Sağlam taradığı söylenemez.Hadi diyelim en baba virüsü buldu;karantiya al dediğin zaman ''dosyayla işlem yapılamıyor''dediği zaman naneyi yediğğin andır.Hiç bir çözümün yoktur o sırada.Ya virüsü yicen yada virüsü yicen hesabı.Sen iyi bir araştırma yap.Tek kişiye kanıpta onun dediği antivirüsü kullanırsan yazık olur sanada pc nede.Ayrıca araştırma yaparken sakın o virüsprogramının resmi sitesine girme.Çünkü onlar aklını çelecektir.Hiç bir insan malını kötülemez.Dediğim gibi sağlam bir araştırma yap.Gerekirse 60 günlük deneme sürümlerini kullan.Sonuçta lisanslılar daha iyi koruma sağlar ;)<