Avira 9 tarama sonucu

Hayalet 26
17-03-2009, 20:24   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,018 mesaj

Arkadaşlar ben yeni avirayla sistemi komple tarattım.Tarama sonucunda Avira çok önemli sistem dosyalarını karantinaya aldı.Bu bir hata olabilir mi yoksa gerçekten sistem dosyaları virüs mü kapmış.Sizce ne yapmalıyım.Buyrun bu da karantina resmi:(resme tıklayıp büyütün.)

Hayalet 26
17-03-2009, 21:24   |  #2  
OP Yıllanmış Üye
2,018 mesaj

Cevaplayan tüm arkadaşlara teşekkürler.

Edit:mesaj yeniden düzenlendi.

Son Düzenleme: Hayalet 26 ~ 17 Mart 2009 23:33
MBTGROUP
17-03-2009, 21:26   |  #3  
Yıllanmış Üye
2,727 mesaj

Hemn gücenme foruma Bence windows klasörüne virüs bulaşmıştır karantina etmiş işte.Bende tarattım hiçbirşey çıkmadı.

Banned
17-03-2009, 21:30   |  #4  
Banlandı
5,024 mesaj

dur hemen celallenme millet anlamamıştır sorunu belki ondan cevap yazmamıştır sana.

hata olduğunu düşünmüyorum sanırım sisteminde virüs bulmuş avira dediğin gibi sistem dosyaları olduğu içinnde silmeden karantinaya almış.

sana tavsiyem diğer programlarınlada tarama yaptırman olacaktır.

Hayalet 26
17-03-2009, 21:32   |  #5  
OP Yıllanmış Üye
2,018 mesaj

Hmm haklısın Kylie.Ben bi de online tarama yaptırayım bakalım ne çıkıcak.

Banned
17-03-2009, 21:36   |  #6  
Banlandı
5,024 mesaj

bu programla derin tarama yaptır şiddetle tavsiye ederim.

MBTGROUP
17-03-2009, 21:41   |  #7  
Yıllanmış Üye
2,727 mesaj

Online tarama istersen bunu tavsiye edrim tam taramayı seç

Hayalet 26
17-03-2009, 22:44   |  #8  
OP Yıllanmış Üye
2,018 mesaj

Evet arkadaşlar Avira nın sistem dosyalarını karantinaya alma nedeni öhöm öhöm imzasız olmalarından kaynaklanıyormuş.
Böylece benim sistemin ne kadar oricinal olduğu ortaya çıktı.KahkahaUtanma
Sistem normal ve korkulacak bi durum yok.
Yardımcı olan arkadaşlarım Kylie ve Pcword a teşekkür ediyorum.(ikisi de bayan).Nerde ulan bu erkekler hepsi tırsmış anlaşılanKahkaha(Bravo kızlar aynen devamBeğendim)
Haa aklıma gelmişken Avira 9 free sürümde spy ve pishing saldırılarına karşı korumada mevcut...

Banned
17-03-2009, 22:51   |  #9  
Banlandı
5,024 mesaj

hadi geçmiş olsunda oldu mu şimdi bak sen oricinal windows kullanmazsan bil amca nasıl servetine servet katacak birazda onu düşün mazallah sonra aç kalır adamcağız.Kahkaha

Hayalet 26
17-03-2009, 23:03   |  #10  
OP Yıllanmış Üye
2,018 mesaj

Valla orcinal yaa.Hem de bill amca nın bile inanacağı kadar oricinal.(yakalayamaz ki :)) tüm güncellemelerim açık İe 7  ve WMP 11 kurulu.
Yakalasa da bende daha 19 tane Windows var.Hemi de oricinall.Kahkaha

Son Düzenleme: Hayalet 26 ~ 17 Mart 2009 23:04
Banned
17-03-2009, 23:09   |  #11  
Banlandı
5,024 mesaj

hah şöyle oricinall kullanda aç kalmasın adamcağız Kahkaha

gerçi bil artık yaşlandı en son emekli oldu diye biliyorum winwods oricinal olmasa ne olur anlamazki yinede bunak.Dil çıkarıyor

viking20
17-03-2009, 23:15   |  #12  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

http://www.econsultant.com/
araştırmalarınız için güzel bir adrs.

Hayalet 26
17-03-2009, 23:29   |  #13  
OP Yıllanmış Üye
2,018 mesaj

İnceledim ve hemen notlarıma ekledim.Teşekkürler viking20

mancukya
18-03-2009, 01:50   |  #14  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj

Kurarken ayarlari cok vermisin arkadasim bendede 3 dosyayi ignore ve karantina verdi ama o dosyalari silersem pc acilmaz onuda biliyorum.
Antivirin ayarlari bu 9da fazla zorlamamak gerekiyor.

serdar_ayberk
18-03-2009, 11:10   |  #15  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
338 mesaj

bence medium'a alın ayarları kurarken ondan kaynaklanıyor olabilir uyarı

mancukya
18-03-2009, 13:04   |  #16  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj

http://www.google.ch/language_tools?hl=fr
Bu adresden asagida francais anglais secerek sayfayi http://www.libellules.ch/dotclea ... 09/03/17/Antivir-v9 cevirip resimlerden fayda alabilir kurarken.

Son Düzenleme: mancukya ~ 18 Mart 2009 13:08
Banned
18-03-2009, 13:15   |  #17  
Banlandı
934 mesaj

arkadaşlar resimdede görülebileceği üzere heuristic ile başlıyor uyarılar yani avira bunu virüs veri tabanına göre değil davranışsal olarak şüphelendiği için gösteriyor bundada hata olması normal içinde heuristic ayarları var biraz düşürüp tekrar tara

TechTitan
18-03-2009, 16:24   |  #18  
TechTitan avatarı
Taze Üye
5 mesaj

Phantom26 bilgisayarında bir rootkit virusu var (win32-heru nerde görsem tanırım) ve rootkit virüsünü ancak anlattığım yol ile temizleyebilirsin.güncel virüs databesi kullanan bütün antivirus programlarını denesen bile windows ortamında yaptığın bu taramalarda net bir sonuç alamazsın,heuristic taramalar buna dahil.bütün anti-spyware programları da buna dahil.aynı antivirus programının mutlaka rescue cd versiyonu var.kesin çözüm rescue antivirus modu.
Günümüzde hangi antivirus programı kalitelidir sorusuna cevap vermeden önce rootkit viruslerini yani akıllı virusleri tanımamız gerekiyor,Phantom26 arkadaşım kullandığın antivirus programı windows sistem dosyaları gibi önemli dosyaları karantinaya alıyorsa hiç vakit kaybetmeden kullanmış olduğun veya güncel bir antivirus programının rescue cdsini kullanman gerekir.windows ortamında ne kadar ayrıntılı tarama yaparsan yap antivirus programı virusu tam olarak tespit etse bile,rootkit gibi virusleri kolay kolay tespit edemez veya tespit eder temizlyemez.system dosyaları viruslu,neden system dosyalarına virus bulaşıyor,çok basit.sistem dosyalarına gizlenen virusler yaşamlarını her anlamda devam ettirebilirler,her hangi bir virus taramasında en kaliteli virus tanımlama özelliğine sahip programlar bile bu virusleri tespit etmelerine rağmen critical file olduğu için karantinaya alırlar ama silemezler,bu antivirus programının kalitesiz değil aksine çok kaliteli olduğunu gösterir,antivirus firmalarının tamamına yakını yeni akıllı virusler (rootkit gibi) için rescue cd sürümünü çıkarmıştır,windowsdan bağımsız bir şekilde linux tabanlı çalışan veya msdos tabanlı çalışan bu rescue cd sürümleri virusleri kısa zamanda tam anlamıyla tanımlar ve gerçek virus tanımını siler.deneme yapanlar bilir,windows ortamında windows system dosylarını virus olarak gören bir antivirus programı rescue cd modu çalıştırıldığında o system dosyalarını viruslu görmez,çünkü rootkit viruslerinin en mükemmel kamuflaj örneği windows kernelinin ardına gizlenmesidir,en kaliteli dediğiniz spyware programları bile rootkit viruslerini silememektedir,tabi rootkit virusleri farklı farklıdır,win32_alman,type_win32 gibi rootkit virusleri en tehlikeli virus tipleridir.şunu da belirtmem gerekiyor,en güncel virus databesi kullanan ve en kalitelisi dediğimiz bir antivirus programı kullansak bile windows ortamında yapılan taramalar tam sonuç vermez,hatta rootkit viruslerini fark edemez bile,hemen hemen bütün antivirus programları ile yaptığımız denemelerde en kaliteli sonucun kaspersky rescue cdnin verdiğini gördük.windows ortamında en önemli dediğimiz programlarını exelerinin viruslu olduğunu görmek ve bu virusleri dosyalardan temizleyememek insanı üzüyor,eyvah diyorsunuz,ama rescue modunda bu virusler kimliklerini tam olarak gösteriyor çünkü bu virusler dos veya windows harici linux gibi sistemlerde deaktif oluyor.bu nedenle temizleme eksiksiz ve sorunsuz oluyor.benim sabitdiskim 500 gb ve tarama 2 gündür sürüyor ve %21 lerde.kaspersky cd yi flash diskinize yazarak bootable bir rescue cd elde edebilirsiniz.linkini verdiğim sitede kaspersky rescue cdyi flash diske yazmayı anlatmışlar,kaspersky cd açıldıktan sonra bilgisyara veya bilgisayar ağına takılı bir adsl modemden ip alır.bu sayede kaspersky rescue cdnizin virus databaseni güncelleyebilirsiniz.Kolay gelsin.

Son Düzenleme: TechTitan ~ 18 Mart 2009 17:48
gelecek264
18-03-2009, 16:45   |  #19  
Taze Üye
12 mesaj

MERAK ETME.BİR SORUN YOK.VİRÜS PROGRAMI SİLEMEDİKLERİ VİRÜSLERİ KARANTİNAYA ALIR. VİRÜS PROGRAMIN GÜNCELLENDİĞİNDE MERKEZDEN KARANTİNAYA ALINAN VİRÜSLERİ SİLİYORLAR.BİR SORUN YOK YANİ.KARANTİNAYA ALMA GÜZEL BİŞEY.