Avira ve Virüs

HPQ-User
09-05-2009, 18:38   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

Prestigim sormuş:
Selamlar antivirüsüm. Avira. Gerçekten çok sağlam bir yazılımdır. Virüsleri çok iyi tanıyor biliyor. Ben flash diskle çok uğraşırım ve bundan sonrasında avira ile çok virüs sildiriyorum. Peki avira antivirüsümde bir sroun olur mu yanı ömrü mü desem gücümü desem yani azalır mı acaba böyle bir şey var mıdır.

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
xp sp3

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; tr; rv:1.9.0.10) Gecko/2009042316 Firefox/3.0.10

Süleyman.
09-05-2009, 18:46   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Güncellediğiniz sürece hiçbir şey olmaz. Ancak güvenlik yazılımı mutlaka her zararlıyı engelleyecek diye de düşünmeyin. Mesela bir virüs yeni yazılmıştır ve veritabınında yoktur güvenlik yazılımınızın. Veya güvenlik yazılımınıza rağmen siz içeri buyur edersiniz virüsü. İşin başı bilinçtir yani.

xaxeix
09-05-2009, 18:48   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
117 mesaj

Bilgisayarın açık kaldığı sürece avira düzgünce çalışmaya devam eder Gülümseme.
Ama her ne kadar avira da olsa, bazen flash diskinden bilgisayarına virüs bulaşabilir. Aviranın tanıyamayacağı virüsler de var. Böyle bir soru sorduğuna göre demek ki bilgisayarının yavaşladığını ve sorunun avirada olduğunu düşünüyorsun. O zaman sana önerim, bir de anti-spyware yazılımı ile tarat bilgisayarını, üstüne bir de tune up utilities ile defrag registry temizlemeyi de yaptın mı, fıstık gibi olur bilgisayarın.

gokhan38
09-05-2009, 19:32   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
1,097 mesaj
xaxeix
Bilgisayarın açık kaldığı sürece avira düzgünce çalışmaya devam eder Gülümseme.
Ama her ne kadar avira da olsa, bazen flash diskinden bilgisayarına virüs bulaşabilir. Aviranın tanıyamayacağı virüsler de var. Böyle bir soru sorduğuna göre demek ki bilgisayarının yavaşladığını ve sorunun avirada olduğunu düşünüyorsun. O zaman sana önerim, bir de anti-spyware yazılımı ile tarat bilgisayarını, üstüne bir de tune up utilities ile defrag registry temizlemeyi de yaptın mı, fıstık gibi olur bilgisayarın.
arkadaşın goruşlerıne katılıyorum
Beğendim

Mustafa@PC
09-05-2009, 20:33   |  #5  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

Hiçbir sorun olmaz,zaten eğer free verisyonunu kullanıyorsanız,içiniz rahat ir şekilde kullanın,sadece güncellemeyi unutmayın.

Kaya Erdoğdu
09-05-2009, 21:35   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,281 mesaj

aviraya güven seni yarı yolda bırakmaz hele ücretsiz sürümüyse :)