Azerbaycandan

HPQ-User
16-06-2009, 10:57   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

elsen sormuş:
Akşam işten çıktığımda normal olarak başlat menüsünden girerek bilgisayarımı kapattım ertesi gün sabahleyin açmak istediğimde açılmadı ve 3 defa dit sesi verdi. pili  çok çabuk bitiyordu,
bütün bunlar garantisinin bitişine son bir ay kala oldu.
İstanbuldaki yetkili servise gönderdim 55 gün sonra geri geldi
Serviste yapılanları teslim formunda şöyle yazmışlar: görüntü gelmediği için motherboard+DVD RW sesli çalıştığı için DVD RW+
batarya kapastesi düşük olduğu için batarya değiştirildi.sistem yüklendi test edildi OK.
bilgisayarımın tamir olduğunu düşündüm pwer düğmesine basarak açmaya çalıştığımda açılmadı adaptörün bilgisayara takıldığı yerde mavi ışık yanıyor, bataryasın çıkartarak denedim,
aynı modelden bulup pilini benim PC ye taktım yine açılmadı,
adaptör fişe takıldığ zaman bilgisayarın üzerinde yıldırım işaresinin ışığının yanması lazımsa eğer o da yanmıyor. Şimdiden teşekkürler.

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
ürün marka/model : HP PAVİLİON dv2172EA RN062EA NOTEBOOK

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1)

Süleyman.
16-06-2009, 12:31   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Çok kötü. Yeniden bir servisle görüşmenizi öneririm. Belki de hiçbir şey yapmadılar, zaten garanti süresi de geçtği için çamura yatacaklar. Servislerle yüz yüze muhatap olmamanın kötü yanlarından biri işte; sonra hakkınızı aramak için elinizde deliliniz olmuyor.

Size önerim servisi zorlayın. Eğer olmazsa yetkili serviste veya iyi bir bilgisayar servisinde bilgisayarınızı tamire ettirin. Donanım sorunu olduğu için uzaktan yardım etmek çok zor.

Not: Bir de adaptörü değiştirip deneyin, hani ola ki adaptör bozulmuştur.