baglantı problemi

cakmaktas
23-07-2010, 18:02   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

arkadaslar ben internetteyken baglantım bianda kesiliyor ve baglantım bazen kısa bazen epey uzun bi sure gelmiyor  sorunu tanımla dedigimde de boyle bir uyarıyla karsılasiyor  bu neden kaynaklanıyr olabilir ve nasil cozebilir  bilen varmi acaba

cakmaktas
25-08-2010, 23:20   |  #2  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

bilen yokmu acaba  ?

mcafee23 ayrılmıştır
25-08-2010, 23:25   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
3,717 mesaj

1-Kablolarınız ve bağlantılarında problem olup olmadığını araştırın
2-Dns'leri iptal edip ya da değiştirip deneyin. (İlk önce kabloları kontrol edin çünkü temassızlık varsa DNS'ye ulaşamayıp yine bu şekilde hata verecektir.Dns dediğine bakmayın)

Tuğsan
27-08-2010, 12:45   |  #4  
Tuğsan avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
879 mesaj

Kablo bazli bir temassizlik olsa , resimde gordugun ag2 denen baglantiya kadar gidemezsin.Kisacasi DHCP den  IP alamazsin. Ag bagdastiricina manuel ip girdiysen , onlari otomatige cek, yada dns olarak ag gecidini yani ( modemi goster) tek dns goster ikincisine gerek yok .

mcafee23 ayrılmıştır
28-08-2010, 03:32   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
3,717 mesaj
Alıntı: Tuğsan  
Kablo bazli bir temassizlik olsa , resimde gordugun ag2 denen baglantiya kadar gidemezsin.Kisacasi DHCP den  IP alamazsin. Ag bagdastiricina manuel ip girdiysen , onlari otomatige cek, yada dns olarak ag gecidini yani ( modemi goster) tek dns goster ikincisine gerek yok .

1- ya modeme splitter'dan gelen telefon kablosunda veya splitterda bir temassızlık varsa zaten problem, modemden sonra internete çıkışta gözüküyor.....
2- DHCP'nin IP dağıtması için telefon hattının bağlı olmasına gerek yoktur.İç IP modemden alınır Ttnet'ten değil.

Telefon kablosunu çekin deneyin şekil aynı olacaktır.
 Kendinizden çok emin şekilde yazıyorsunuz ama....

Son Düzenleme: mcafee23 ayrılmıştır ~ 28 Ağustos 2010 03:35