BAĞLANTI SORUNU

HPQ-User
21-07-2008, 12:09   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

KOFİNLİ sormuş:
BEN İNTERNET KAFEDE ÇALIŞIYORUM... İNTERNET BAĞLANTI SORUNU YAŞIYORUM.ÇOK SIK ARALIKLARLA KISA SÜRELİ Bİ ANLIK KESİNTİ. TELEKOMDAN BİRİ GELDİ BAĞLANTI HIZININ YÜKSEK OLDUNU SÖYLEDİ HAT KALDIRMIYORUMUŞ.POSTANEYE OLAN UZAKLIĞIMIZ FAZLA OLDUĞU İÇİN GELEN BAĞLANTIYI KALDIRMIYO KESİKLİK YAŞIYOMUŞUZ.4 BİTLİK HIZIMZ VAR.AMA BUNU YARIYA DÜŞÜRMEMİZ GEREKTİNİ SÖYLEDİ.BUDA İNTERNET HIZININ FAZLA YAVAŞLAMASINA NEDEN OLMAZMI?BANA 4 BİTİ 2 TELEFON HATTI ÜZERİNDEN MASALARA BÖLEBİLECEĞİMİ SÖYLEDİ.BU İKİ ANAMASA KULLANMADAN TEK HESAPDA NASIL YAPARIM...BUNU NASIL YAPABİLİRİM.BUNUN İÇİN BANA BİR ÖNERİDE BULUNABİLİRMİSNİZ.NE YAPMAM GEREKTİĞİNİ BİLMİYORUM....LÜTFEN BANA YARDIMCI OLABİLİRMİSİNİZ ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: 0
Sistem Özellikleri:
TAM OLARAK NE  OLDUĞUNU BİLMİYORUM

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; InfoPath.1; .NET CLR 2.0.50727)

LYDER
21-07-2008, 12:18   |  #2  
LYDER avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
733 mesaj

arkadasım router çoğaltıcıyla halledebılırsın umarım ama fazla bılgım yok

Tuğsan
21-07-2008, 13:38   |  #3  
Tuğsan avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
879 mesaj

Merhaba,

Santrale olan mesafe çok uzaksa bu tür bir çözüme gidiyorlar. Tek hat üzerinden iki ayrı adls kullanamazsınız. İki ayrı telefon hattı gerekir. Buda extra masraf demektir.

Sistemini ikiye bolersin, bu demek oluyorki iki ayrı modemin ve iki ayrı switchin  olacak. Sonrası basit zaten.