Banka sitesine girişte problem

HPQ-User
25-02-2008, 00:16   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

asline sormuş:
Aslında tam olarak donanım ya da yazılım sorunu olduğunu kestiremediğim için bu bölüme yazdım.1-İşbankası ana sayfasını açıyorum.İnternet bankacılığı butonuna tıkladığımda IExploer çalışmayı durdurdu deyip açılan tüm pencerelerini kapatıyor. Diğer bankaların internet hesaplarına veya yerli yabancı herhangi bir siteye girişte problem yok.Daha önceleri olmuyordu.Bull Guard 7.1 Virüs programı sürekli güncel ve tarama sonucu temiz.Problemi nasıl gideririm.
2-Laptop pili, prizdeyken bazen dolmuyor gösteriyor ama kullanımda şarjda eksilme de olmuyor.Bu bazen oluyor, bazen ise problem yok doluyor.Kullanımda mı hatalıyım?
(işim 18 saatlik bir iş olduğundan sitenize her zaman giremiyrum, yanıtı emailime de iletebilir misiniz.)Teşekkürler,iyi çalışmalar.

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
Vista home premium Medion MD96463 laptop,2 GB ram, 2 GB ekran kartı,160GB HD,IE7.0,BullGuard V.7.1.Henüz 2-3 aylık cihaz ve Antalya'da teknik servisi yok.

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 6.0; SLCC1; .NET CLR 2.0.50727; Media Center PC 5.0; .NET CLR 3.0.04506; InfoPath.2)

AnchryA
25-02-2008, 01:52   |  #2  
AnchryA avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
734 mesaj

İlk sorunuzun  yanıtı olarak..

İş bankasının  web sitesinin kullandığı , güvenlik sertifikası ile ilgili bir proglem olması muhtemel.
IExlorer'ın  güvenlik ayarlarıyla ilgili bir sorun olma olasılığı yüksek ( güvenlik düzeyi " Yüksek "  ise  " orta " yapınız.
IExplorer açılır pencere ayarlarıyla ilgili bir  sorun olabilir ( güvenilir listeye eklemelisiniz. )
Koruma programlarınız  , sitedeki o butona tıklanıldığında  açılan sayfayı zararlı buluyor olabilir.

ikinci sorununuza  gelirsek ;

Anlatmış olduğunuz  belirtilerek dayanarak , Donanımsal bir   sorundan çok  , yazılımsal(programla) bir sorun olması yüksek.

Son Düzenleme: AnchryA ~ 25 Şubat 2008 01:55