Başlat (görev çubuğu)na simge eklenmiyor

HPQ-User
12-01-2010, 10:04   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

Melih sormuş:
Başlat (görev çubuğu)na simge eklenmiyor daha önce ekleyebiliyordum fakat artık ekleyemiyorum proram kısayolunu sürüklediğimde taşınamaz diyor birde Bu kısayol oklarını kaldırmak için Win7deki isshort anahtaraını silmiştim acaba ondan olurmu  HKEY_CLASSES_ROOT\piffile buradaki isshort ve isshortcut anahtarlarını silmiştim bundan kaynaklanıyorsa acaba nasıl geri getirebilirim

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows 7
Sistem Özellikleri:
Win7 Core İ7 920 6gb Ram GTX275 ekran

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.1; en-US) AppleWebKit/532.0 (KHTML, like Gecko) Chrome/3.0.195.38 Safari/532.0

Ahmet Ertuğrul
12-01-2010, 20:58   |  #2  
Ahmet Ertuğrul avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3,651 mesaj

Kayıt defterinde HKEY_CLASSES_ROOT\piffile'a git sağ tarafa yeni dize değeri oluştur,adını IsShortcut yap. Değer vermene(0,1 gibi) gerek yok. Bilgisayarı yeniden başlat. Ben de Win 7 kullanıyorum, bende isshort yok. Sadece IsShortcut var. Artık tekrar ekleyebilmen lazım.

Okları kaldırmak için HKEY_CLASSES_ROOT\lnkfile'daki IsShortcut'ı silmiştim. Bende de aynı sorun olmuştu.

Hala okları kaldırmak istiyorsan, eğer TuneUp yazılımı sende kuruluysa onla yap. Değilse burayı oku:

k005
29-08-2010, 13:59   |  #3  
Taze Üye
2 mesaj
Alıntı: Ahmet Ertuğrul  
Kayıt defterinde HKEY_CLASSES_ROOT\piffile'a git sağ tarafa yeni dize değeri oluştur,adını IsShortcut yap. Değer vermene(0,1 gibi) gerek yok. Bilgisayarı yeniden başlat. Ben de Win 7 kullanıyorum, bende isshort yok. Sadece IsShortcut var. Artık tekrar ekleyebilmen lazım.

Okları kaldırmak için HKEY_CLASSES_ROOT\lnkfile'daki IsShortcut'ı silmiştim. Bende de aynı sorun olmuştu.

Hala okları kaldırmak istiyorsan, eğer TuneUp yazılımı sende kuruluysa onla yap. Değilse burayı oku:
https://www.chip.com.tr/blog/ahme ... kaldirmak_4016.html

ilhanxD
31-05-2014, 18:49   |  #4  
Taze Üye
1 mesaj

1. Başlat düğmesine basıp, "ÇALIŞTIR"a tıklayın. Açılan yeni küçük pencereye "RegEdit" yazıp KAYIT DEFTER'iniçalıştırın.
2. Herhangi bir işlem yapmadan önce REGISTRYnizin bir yedeğini almanızda FAYDA VAR (Yukarıdaki Menüde..DOSYA->VER e tıklayın..Bir BACKUP adı yazın ve bilgisayarınıza yedeği kaydedin.)
3. Yedek aldıktan sonra şurayı bulun:
HKEY_CLASSES_ROOT\lnkfile
Eğer bulabildiyseniz, lnkfile a basın ve alt tarafa bakın...Şu anahtarları göreceksiniz:
(Default)
EditFlags
FriendlyTypeName
NeverShowExt
4. Sağ tarafta boş bir yere, fare ile sağ tıklayıp YENİ -> DİZE DEĞERİ deyin..
Değer Adı: IsShortcut
Değer Verisi: .lnk    
5 . KAYIT DEFTERİnden çıkın.
6. Oturumu kapatıp, tekrar açın ve artık ikonlarınızı görev çubuğuna sabitleyebildiğinizi göreceksiniz.

YARDIMCI OLABİLDİYSEM NE MUTLU BANA :DD

Son Düzenleme: ilhanxD ~ 31 Mayıs 2014 18:53