Bataryasız laptobu kullanmanın zararı var mıdır?

magneticmaniac
12-03-2011, 13:16   |  #1  
magneticmaniac avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
9 mesaj

Arkadaşlar 2 ay önce HP G62 markalı bir notebook aldım.Batarya süresi 2-3 saat arasında değişiyor ve ben bu durumdan epeyce sıkıldım.Bu sıkıntıdan kurtulmak içinde bataryayı çıkarıp,şarj kablosunu elektriğe bağlı bir şekilde kullanıyorum.Bir nevi kablolu elektrikle çalışan diğer ev aletleri gibi kullanıyorum.Elektrikte daimi olarak geldiğinden ve eskisi gibi şarj bitme endişesi taşımadığımdan laptobu bazen 2-3 gün açık bırakabiliyorum(Torrent dosyaları çekme ve paylaşım işini yapıyorum).Sizce,bu şekilde kısa veya uzun süreli kullanmam, ileride her hangi bir olumsuzluğa yol açabilir mi?Yoksa bu yaptığım gayet mantıklı bir durum mudur?
Fikirlerinizi ve yardımlarını bekliyorum.Şimdiden Teşekkürler.

Yunus Kiper
12-03-2011, 13:43   |  #2  
Yunus Kiper avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
321 mesaj

Aslında şöyle diyeyim, laptop'da bataryayı verimli kullanmak istiyorsan şarjını fulleyip fişden çıkardıktan sonra gücü bitene kadar kullanırsan laptobun batarya ömrünü uzatırsın. Fakat zaten batarya benim işime pek fazla yaramıyo yarım saat bile yetse olur diyosan çıkartıp kullan. Zararının olduğunu düşünmüyorum, ama uzun süreli açık kalıyosa zaten her laptopda olduğu gibi bi ısınma problemi ortaya çıkacaktır. Uzun süreli açık kullanıyosan yine masaüstü bilgisayar öneririm.