bazı maruzatlarım

viking20
11-11-2010, 03:14   |  #1  
viking20 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

1-Videobookmark a video yüklenemedi hatası oluyor(bu zaten biliniyor)
2-Eski mesajımda düzeltme,ilave,.. yapmak istediğim de:

sürekli üyarısı alıyorum,
3-Forumdan çıkmadan,yani aktif durumda iken 5-10dk.işim çıkıp ayrıldığımda,veya ara verdiğimde tekrar forumada herhangi bir uygulama yapmaya kalkdığımda'' yetkiniz yok'' uyarısı alıyorum(bunun da resmini bilahare koyacağım),
4-Şu son birkaç gündür e8 de kaydırma çubuğunu aşağıya çektiğimde hata uyarı penceresi(aslında virüs)ortaya çıkıyor.Bununda resmini bilahare koyacağım.Diğer sitelerde olmuyor.

Edit:bunların aslında birer virüs olduğu rivayet edilir.
5-
bir de şöyle bir konu var:
önceki mesajımın aralarına bir yere yeni bir şey ilave yapmak istediğimde (foto da görüldüğü gibi) açtığım aralığın(sağ klik) alt kısmı tamamen seçili hale gelmekte (mavi renk)ve '' yapıştır'' a tıklamam durumunda da maalesef hepsi silinmekte dir.Bence en ciddi sorun işte budur,çünkü önceki tüm emeklerini boşa gitmektedir.
6-Örneğin,diyelim foruma bazı linkler verdim ve gönderdim.Linkler ilk sefer daima passif,sönük (siyah renk)olarak gözüküyorlar.Ancak geri dönüp tekrar yükleme yaparsak aktif (mavi renk) oluyorlar.Hele bir de sayisi fazla ise ızdıraba dönüşüyor.

Son Düzenleme: viking20 ~ 12 Kasım 2010 21:16
hamann7725
11-11-2010, 03:47   |  #2  
hamann7725 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
1,837 mesaj

tarayıcın ne?

viking20
11-11-2010, 04:04   |  #3  
viking20 avatarı
OP Yıllanmış Üye
7,681 mesaj

opera,firefox,comodo dragon,e8
bunlar oldu mu?ne fark eder ki hepsinde oluyor.Kaydırma çubuğu olayı hariç diğerleri hepsinde oluyor,örneğin yukarıda fazla resim yüklemişim şimdi geri dönüp  onları silemiyorum,garip bir durum .Resimde ki uyarının ayrıntısı burada,
http://learn.iis.net/page.aspx/5 ... -iis-70-and-iis-75/
ya kullandığım güvenlik yazılımları(NİS,a2,Doctor,Spy&Search Des.,Zemana)
ya forumun yapısından
ya da tarayıcılardan,bilemiyorum.Kendi mesajıma geri giremiyorum?Virüs,Trojan,... sebep oluyor desek diğer forumlarda da görülmesi gerekir idi.

Son Düzenleme: viking20 ~ 12 Kasım 2010 21:18
Erşah
11-11-2010, 08:41   |  #4  
Erşah avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 11
2,183 mesaj

Evet aynı sorun bende de var." An error occurred on the server when processing the URL. Please contact the system administrator.
If you are the system administrator please click here to find out more about this error." Bu ne yaa?? Bütün tarayıcılarda sorun aynı.Mozilla , Google Crome , Google Crome Canary, İnternet explorer 8 , opera, Apple safari ....

Son Düzenleme: Erşah ~ 11 Kasım 2010 08:54
Erşah
11-11-2010, 15:07   |  #5  
Erşah avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 11
2,183 mesaj

Sitenin ping seviyesi çoğunlukla 100-200 değerleri arasında.Google ise 11-13 civarında.Biraz daha hızlı olmalı.

Selçuk İslamoğlu
11-11-2010, 20:48   |  #6  
Selçuk İslamoğlu avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 73
4,133 mesaj

Cookie'ler ve Session'ların açık mı viking?

Forumun çalışması için Cookie'ler ve Session'lar gerekiyor. Başka forumlar bizi ilgilendirmiyor. Güvenlik yazılımlarından herhangi birisi Cookie'leri siliyorsa bu sorunlar oluşuyor.

viking20
12-11-2010, 01:29   |  #7  
viking20 avatarı
OP Yıllanmış Üye
7,681 mesaj
Alıntı: Selçuk İslamoğlu  
Cookie'ler ve Session'ların açık mı viking?
Forumun çalışması için Cookie'ler ve Session'lar gerekiyor. Başka forumlar bizi ilgilendirmiyor. Güvenlik yazılımlarından herhangi birisi Cookie'leri siliyorsa bu sorunlar oluşuyor.
[ya kullandığım güvenlik yazılımları(NİS,a2,Doctor,Spy&Search Des.,Zemana)](Alıntı)
evet doğru, o benim de aklıma geldi  ,yani güv.yazılımları marifeti olabileceği( yukarıda belirttim).Tarayıcılar da cookieleri kabul et ,fakat çıkışda boşalt diyorum(e8,opera).Veya geçmişi hatırlama diyorum(firefox).Kullandığım bakım,onarım,optimizasyon,temizlik... programlarının marifeti de olası,bilemeyiz ki sistemde ne gibi düzenlemeler,ayarlar yaptığını?

Son Düzenleme: viking20 ~ 12 Kasım 2010 01:57
Selçuk İslamoğlu
12-11-2010, 01:46   |  #8  
Selçuk İslamoğlu avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 73
4,133 mesaj
Alıntı: viking20  
[ya kullandığım güvenlik yazılımları(NİS,a2,Doctor,Spy&Search Des.,Zemana)](Alıntı)
evet doğru, o benim de aklıma geldi  ,yani güv.yazılımları marifeti olabileceği( yukarıda belirttim).Tarayıcılar da cookieleri kabul et ,fakat çıkışda boşalt diyorum(e8,opera).Veya geçmişi hatırlama diyorum(firefox).
20 dakika bir oturum süresidir. Gezdiğin her sayfayla birlikte bu oturum tekrar yenilenir. Eğer 20 dakika boyunca sitede bir şey yapmadıysan, veya bir yere gidip açık unutursan, "Session" (oturum) bilgileri ve  oturuma ait Cookie'ler temizlenir. "Şifremi hatırla" opsiyonunu da seçmediysen eğer eğer mesaj gönder tuşuna basmışsan "login olmamışsın" gibi davranılır, o yüzden yetkiniz yok hatası verir.

*.chip.com.tr 'yi beyaz listeye almanı veya cookielerini silmemeni veya zaten siliyorsan browserdan çıkıp, en azından login olurken "şifremi hatırla" olarak seçmeni (nasılsa silinecek browserı kapattığında) tavsiye ederim.

viking20
12-11-2010, 02:02   |  #9  
viking20 avatarı
OP Yıllanmış Üye
7,681 mesaj
Alıntı: Selçuk İslamoğlu  
20 dakika bir oturum süresidir. Gezdiğin her sayfayla birlikte bu oturum tekrar yenilenir. Eğer 20 dakika boyunca sitede bir şey yapmadıysan, veya bir yere gidip açık unutursan, "Session" (oturum) bilgileri ve  oturuma ait Cookie'ler temizlenir. "Şifremi hatırla" opsiyonunu da seçmediysen eğer eğer mesaj gönder tuşuna basmışsan "login olmamışsın" gibi davranılır, o yüzden yetkiniz yok hatası verir.

*.chip.com.tr 'yi beyaz listeye almanı veya cookielerini silmemeni veya zaten siliyorsan browserdan çıkıp, en azından login olurken "şifremi hatırla" olarak seçmeni (nasılsa silinecek browserı kapattığında) tavsiye ederim.

hmm,OK.iyi geceler.

Son Düzenleme: viking20 ~ 12 Kasım 2010 02:07