Bazı Önemli Bilgiler

Banned
10-04-2009, 08:47   |  #1  
OP Banlandı
Teşekkür Sayısı: 0
558 mesaj

Kısayol dosyalarındaki gıcık ok işaretini; kayıt defterindeki HKEY_CLASSES_ROOT\Inkfile girişinde IsShortCut girdisini kaldırarak, kaldırabilirsiniz.

ayrıca chıpın bu ayki tarayıcı testinde sıralama şöyle
not: test tarayıcıların veri hırsızlığı zararlı site kapsamında yapılmış

apple nın safarisi veri hırsızlığını engelleme konusunda uzun zamndır mahremiyet kipine sahip  ama geçenlerde safarinin 30 saniyede hacklendiğinden bahsediyordu chıpte demekki bir tarayıcının kolay hackleniyor olması unun güvensiz olduğu anlamına gelmiyor.

bu mahremiyet modu chroma ve IE8 in beta sürümlerinde mevcutmuş.

firefox 3.1 sürümünden itibaren bu özelliğe kavuşacak mış
bu konuda yani veri sızdırmasını ve takibi önleme konusunda opera ve firfox oldukça iyi imiş özellikle firfoxun ayarlarından her orturum kapatıldığında kişisel verileri sil seçeneği onu diğerlerinin önüne geçiriyor

tarayıcılar yemleme süzgeçleri açısından da değelendirilmiş.

firefox, opera, safari www.phishtank.com adresindeki yemlemelerin  % 80 nini tanıyabilmiş.
IE8, IE7 den daha düşük sonuçlar vermiş yani yemlenmiş. hileli siteleri IE8 Ie7 den sadece yarısından biraz fazlası kadar yemleme tespit etmiş yani Ie 8 ve 7 ye fazla güvenmeyin diorlar.

ayrıca IE 7 özellikle videolara ve fotoğraflara eklenmiş zararlı kodları çok kolay yiyormuş.

genel bir sonuçtan bahsedecek olursak kısaca en iyisi firefox 3.1 diorlar

dergideki sıralama şöyle:

1.firefox 3.1
2.opera 9.6
3.safari 4
4. IE8
5.chroma1
6.Ie7Beğenmedim

arkadaşlar bunların tamamı chıpten alıntıdır dikkatimi çeken konuları sizle paylaşmak istedim.

bu konuyu diğer başlığı altında açmışken bir şeye daha değinmek istiyorum yeni konu açmak istemedim mesele şu:

bir üye olarak konu açtığımızda o konuya eğer cevap veren az olursa yahut konu zamanla unutulur cevaplayan azalırsa forumda arka plana düşüyor konu konuyu açan üye tekrar dönüp konuya bakmak istediğinde ya da açtığı konuda verilen bir bilgiye ulaşmak istediğinde konuya ulaşamıyor konu kayboluyor forumda arama yaptırıncada genelde böyle bir konu yok diyor.  benim tavsiyem şu her üyenin kendi profil başlığı altında açtığı tüm konular üye olduğu tarihten bu güne gözükmeli ki üye ve diğer üyelere erişim kolaylığı olsunNasıl yani?

Son Düzenleme: Banned ~ 10 Nisan 2009 08:56