BCWipe programı Bad Sector onarmış olabilir mi?

antares079
09-06-2013, 13:34   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Son bir aydır PC'yi açtığımda windows açıldıktan sonra ekran kitleniyor ve reset atmak zorunda kalıyordum. Bazen PC'yi açmak için 2-3 kez reset atmak zorunda kalıyordum. HDD'de bir şeyler olduğunu anlayınca HD Tune ile bir tarama yaptım ve 2 adet bad sector buldum. Hard Diskim 1 TB HD103SJ Zamanında 320GB Samsung HDD'de böyle olmuş ve garanti kapsamında değişmişti. İnternet'ten baktım ürünü Teknobiyotik'ten 30.06.2011 tarihnide almışım. garanti süresi dolmasına 25 gün kala. aslında bozulma nedeni olarak kasa içindeki SATA kablosunun durumunu düşünüyorum. Dark Orion Kırmızı Oyuncu Kasası biraz dandik ve sata kablosu kapak tarafından sıkıştırılıyor. Vidasız montaj olduğu için de sorun yaşıyorum. Eski Aopen kasamda bu sorunu yaşamıyordum.

Bunun üzerine teknobiyotik ile temasa geçtim ve HDD'yi göndermemi söylediler. Ben de Sistem bölümlerini birleştirdim(500 GB+500 GB kullanıyordum) ve sistemdeki dosyalarımı başka HDD'lere yükledim.Fotoğraflar ile özel dosyaları silmek için BC Wipe programını kullandım. BC Wipe programı ile Dosyaları kalıcı olarak sildim ve uzun bir format attım. HD Tune ile kontrol edince hala Bad Sectorler görünüyordu. Sonra BC Wipe programında "Boş alanları BC Wipe ile temizle" seçeneğini kullandım. Tekrar HD Tune ile kontrol ettiğimde Bad sectorlerin olmadığını gördüm. "Current Pending Sector" de değişmişti. Acaba BCWipe programı Bad Sector onarmış olabilir mi? Yarın HDD'ye bir şeyler yükleyip bir daha HD Tune ile tarayacağım.

2kral
09-06-2013, 14:03   |  #2  
2kral avatarı
Üye
Teşekkür Sayısı: 1
62 mesaj

bad sektörleri temizlemiş olabilir ancak bazen temizlemiş gibi görünür ve yanıltır insanı benim de başıma gelmişti eskiden sen en iyisi garantisi var ise hemen gönder hiç uğraşma bozulmşsa zaten yenisini gönderirler...

murat5038
09-06-2013, 15:57   |  #3  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj

Garantiye gönder ve Samsung hdd alma bi daha. Bad sectörleri silmişsin ancak HDD hızın ve sıcaklığı yükselmiş gözüküyor hepten bozulmadan Gönder.

Kabloda hasar olma ihtimaline karşı iyi bir sata kablo alıp değiştir.