Beklenen oyun 2 hafta önce torrent'te...

CHIP Online
20-05-2009, 16:45   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Merakla beklenen bir oyun, piyasaya çıkmasına 2 hafta kala torrent'e düştü. Peki ama hangisi?

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Bekl ... rrent-te_12865.html

Resimlerle: Sims 3'ün eli kulağında!

Dosya paylaşımcıları dünyanın dört bir yanında yasal tehditlerle karşı karşıya olmalarına rağmen "çalışmalarına" bir an olsun ara vermiyorlar. Electronic Arts'ın büyük umutlar beslediği yeni oyunu The Sims 3, piyasaya çıkmasına daha iki hafta varken torrent ağlarında boy göstermeye başladı bile. Torrent sitelerinde 5 GB'lık dosyayı indirdiğini söyleyen yorumcuların büyük kısmı bunun sahte değil, gerçek oyunun ta kendisi olduğunu yazdılar.

Özellikle Electronic Arts'ın Spore oyunu için kullandığı ve ABD'de davalık olan DRM kopya önleme tekniğinden vazgeçmiş olması oyunun kopyalanmasını da kolaylaştırmış durumda. Diğer yandan DRM tekniği Spore oyununun güvenliğini artışmış olmasına rağmen, kopyalanmasını da engelleyememişti.

EA halen oyunun torrent'e nasıl sızdığını araştırmakla meşgul. Firma henüz konuyla ilgili resmi bir açıklama yapmadı.

Tüm konu: Beklenen oyun 2 hafta önce torrent'te...

Resimlerle: Sims 3'ün eli kulağında!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Sizce EA bu sızıntı yüzünden zarar eder mi?

Süleyman.
20-05-2009, 16:49   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Elbette edecektir. Ama dah önce de tartışıldığı üzere, fiyatları makul düzeylere çekseler herhalde bunlarla boğuşmak zorunda da kalmazlar.

ilginch
20-05-2009, 17:24   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,635 mesaj

ea games ten bunu, torrenti seven bir yapımcı sızdırıyor heralde :)
dosya paylaşmayı sevenler, yanlız değiliz :P

Kaptanos
20-05-2009, 18:11   |  #4  
Yıllanmış Üye
1,349 mesaj

Eltahir sana kesinlikle katılıyorum. Oyunları 60-70 lira yerine ilk çıktığında maksimum 20TL'den satsalar. Asla sahte oyun oynanam. Yine indirirm ama demosunu beyenirsem alırım. 60lira bir oyuna vermek zor.

spyhero
20-05-2009, 19:18   |  #5  
Üye
65 mesaj

Torrent aglarına dusmesinin ardındaki sebeplere bakmak lazım arkadaslar. Ulke Torrentcilerle cok fazla ugrasmaya basladı dolayısuıyla onlar da kendi ozgurluklerini ilan etmek için korsana son noktayı koyuyorlar.. Sadece o mu. XBOX360 da dun cıkması gerekn Terminator 2 hafta once torrent te geziyordu. Yani işi inada bindirdiler. Bunun yanı sıra su da bir gercek ki ARAL ithalatın EA gibi buyuk firmalarla artık pazarlık yapmasının zamanı gelmiştir. 40 TL ye herkes sevdiği begendiği bir oyunu alabilir ama tutar da bi oyun için siz sırf satıyo diye 90 TL den kapak acarsanız o oyun raflarda kalır. işte ornekleri oldukca fazla. sonrasıdna ne oluyor bi sene sonra fiyatı 9.90 a kadar  cekiyorlar. E ne oldu.. Demek 9.90 a bile satılabiliyormus sınırlar zorlanınca. Bir kampanyaya ihtiyac var. Yaz ayları geliyor. oyunlar hareketlenmeye baslayacak Eylül - Ekim gibi .. Beklenen müthis oyunlar var. bir an once pazarlık yapılmalı oyunların fiyatları asagıya cekilmelidir. Yoksa bundan EA değil Türk oyun sektoru ciddi yara alacaktır.

nonpasaran
20-05-2009, 19:24   |  #6  
nonpasaran avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
1,216 mesaj

işin ilginç tarafı bu oyunu ben kurdum biraz takıldım hoşuma gitmedi kaldırdım meğer oyun daha çıkmamışKahkaha

runoades
21-05-2009, 11:33   |  #7  
Yıllanmış Üye
160 mesaj

Bu oyununun neresi güzel anlamıyorum. Gerçek dünyada yaptığımız şeyleri sanal olarak yapmak mı eğlenceli? Çok saçma bir oyun.

Ahmet Ertuğrul
21-05-2009, 13:40   |  #8  
Ahmet Ertuğrul avatarı
Yıllanmış Üye
3,651 mesaj

Bu hadi neyse "Second Life" diye bi oyun var. Bunda simlerini yönetiyosun, onda kişinin resmen ikinci bir hayatı var.

Son Düzenleme: Ahmet Ertuğrul ~ 22 Mayıs 2009 22:42
Fattur
22-05-2009, 22:06   |  #9  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj

Tartışıyoruz: Sizce EA bu sızıntı yüzünden zarar eder mi?

Sanmıyorum.Çünkü alcak olan gider alırç....