BELLEK KARTI SORUNU...

ertantasa
22-07-2006, 15:42   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
21 mesaj

fotoraf makinamı bilgisayaroıma taktıgımda oncelikle donanımlar bulunuyor gayet noırmal bi sekilde kameradaki bellek kartıda bulunuyor ve otomatşik tanınıyor ancak bilgisayarıma girdigimde taşınılabilir bellek diye bi icon görinmüyor(+ şunu söylememde büyük fayda var bu camerayı ve aynı hafıza kartını başka bi bilgisayara taktyıgımda direk taşınılabilir bellek olarak kullananılır durumua geliyor.).bilgisayar yönetiminden grip disk yönetimininden disk yönetimine tıkladıgımda hafıza kjartının etkin oldugunu ancak sürücü harfi almadıgını goruyorum.burdan karta sürücü harfi atayarak kullanılabilir hale getirmeye calısıyorum ve sürücü harfi atıyorum ancak bilgisayarıma girdfigimde o isimde bi surucu gorunmuyordisk yönetiminde hafıza kartına sürücü ismi atadıktan sorna sağ tuş aç diyince bi hata cıkıyor "klasör yok" diye bi daha sağ tuş aç diyince kartıma erişebiliyorum.(kartın formatı fat olarak görünüyor.yardım lütfen.sistem özelliklerim sunlar :
asus p5ld2 anakart p4 lga775 3.0 islemci .1gb ddr2 533 ram sata hdd...)bütün anakart usb driverları sorunsuz yüklenmiş durumda.

Son Düzenleme: ertantasa ~ 22 Temmuz 2006 18:32
boykins
22-07-2006, 18:04   |  #2  
Yıllanmış Üye
122 mesaj

Herşey normal diyosun.ben bişey anlamadım.ama sen USB driverlarını bi yeniden yükle.Olmazsa bi format at bence.

ertantasa
22-07-2006, 18:18   |  #3  
OP Yeni Üye
21 mesaj

bu sorunun formatla çözüleceğine neredeyse eminim ama neden gayet güzel çalışan bilgisayarımı çözüm aramak yerine yedinen kurayım.bu konuda bilgili chip editörlerinden yardım bekliyorum format çekmek kolaya kaçmak asıl çözümü öğrenmek istiyorum yardım again psl :((

kadirkayik
22-07-2006, 20:51   |  #4  
Yıllanmış Üye
196 mesaj

fot mak kaynaklı bi sorun mu acaba

ertantasa
23-07-2006, 11:52   |  #5  
OP Yeni Üye
21 mesaj
kadirkayik
fot mak kaynaklı bi sorun mu
arkdaşım kızmak istemiyorum ama alenen laf salatası yapıyosun.YAZIYI İYİCE OKURSAN BAŞKA BİLGİYARLARDA HİÇ BİR SORUIN YAŞAMADIM DİYE YAZMIŞTIM.
NEYSE HALA UMUTLUYUM YARDIM EDEBİLECEK BİRİNİN CIKAĞINA...

boykins
23-07-2006, 12:53   |  #6  
Yıllanmış Üye
122 mesaj

Walla bence format :)

TuncaBozkurt
23-07-2006, 13:05   |  #7  
Yıllanmış Üye
4,805 mesaj

sadece fotoğraf makinası sorunu yüzünden bilgisayar mı formatlanır ya.madem düzgün çalışıyo niye format atsın arkadaş.
fotoğraf makinanın bilgisayar yazılımı yüklü ise o yazılım yardımıyla aktarım yapabilirsin.aynı sorun bende de yaşanıyor.yazılım yüklü değilse internet sitesinden yükleyebilirsin.yine olmazsa ve mümkünsebellenim güncellemesi yapabilirsin.ama ondan önce tüm verilerini yedeklemen gerekiyor.bir de fotoğraf makinanın modelini yazarsan belki o modeli kullanan birinden daha ayrıntılı bir yardım gelebilir.

ertantasa
23-07-2006, 13:34   |  #8  
OP Yeni Üye
21 mesaj
tuncab
sadece fotoğraf makinası sorunu yüzünden bilgisayar mı formatlanır ya.madem düzgün çalışıyo niye format atsın arkadaş.
fotoğraf makinanın bilgisayar yazılımı yüklü ise o yazılım yardımıyla aktarım yapabilirsin.aynı sorun bende de yaşanıyor.yazılım yüklü değilse internet sitesinden yükleyebilirsin.yine olmazsa ve mümkünsebellenim güncellemesi yapabilirsin.ama ondan önce tüm verilerini yedeklemen gerekiyor.bir de fotoğraf makinanın modelini yazarsan belki o modeli kullanan birinden daha ayrıntılı bir yardım gelebilir.
tuncab sana katılıyorum sadece fotoğraf makinası için format atmakl istemiyorum.söylediğpin gibi fotoğraf maklişnasısnın yazılımıyla ulaşabiliyorum dosyalarıma.
ancak yinede taşınabişlir depolama aygıtı olarak neden kullanamadıgımı öğrenmek istiyorum.(+ bugun bi bi usb bellek taktım aynı bilgisayra ve yine aynı sorun oldu.
bilgisayarıma girdfigimde bellek okuyucu yoktu yine disk yonetiminden sürücüye isim atayıp 2. denemede girmeyi başardım ancak ben normal yollarla kullanmak istiyorum.
bu konuyu iiyi bilen biri yokmu yaw:((

boykins
24-07-2006, 06:14   |  #9  
Yıllanmış Üye
122 mesaj
tuncab
BURDA HERKES KENDI FIKRINI SOYLER ! LÜTFEN VERDİĞİNİZ TEPKİLERE DİKKAT EDİN !

ertantasa
25-07-2006, 21:00   |  #10  
OP Yeni Üye
21 mesaj
boykins
tuncab
boykins arkdaşın tepkisinde herhangi bi aşalama hakaret veya bi küçüğmseme gibi herhangi bişi yok.işin aslına bakınca gercekten bole bi durumda format en son care.sana herhangi şuclama veya hakaret yok sadece gereksiz bi post  attıgını souyo arkdas.

BURDA HERKES KENDI FIKRINI SOYLER ! LÜTFEN VERDİĞİNİZ TEPKİLERE DİKKAT EDİN !

erkin17
28-07-2006, 13:11   |  #11  
Taze Üye
8 mesaj

kullandığın kameranın marka ve modelini yazarmısın