Ben birşey sornak istiyorum?

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
fcgame
15-03-2006, 23:59   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

İnternette chip'in pdf lerini yayınlamak yasak mı?Degil mi diye soracaktım.Bazı siteler yayınlıyo da...

CU_GS7
16-03-2006, 00:06   |  #2  
Yıllanmış Üye
6,371 mesaj

Bu konu birkaç kez açıldı..Ancak CHIP eski,eksik sayılarınızı söyleyin..Size makul bir fiyata yollayalım dedi..
Yine de "Chip arama"ya birkaç kelime yazarsan,bazı makaleler karşına çıkabilir..
CHIP`in telif hakkına bir yerde daha müdahalede bulunuyormuş..
Senin rastladığın yer neresi??Belirtirsen yine de bir sekilde CHIP kazançlı çıkabilir..En azından yaptırımda bulunur..Hakkını savunur..

fcgame
16-03-2006, 00:14   |  #3  
OP Taze Üye
4 mesaj

www.h-yaman.com sitesi ben zaten her ay dergiyi hiç kaçırmaksızın 6 yıldır falan alıyorum ama sadece böyle birşey olabilmesi dogru mu diye sordum.Taabiki chip ni kazançlı çıkması ii olur herhalde

CU_GS7
16-03-2006, 00:17   |  #4  
Yıllanmış Üye
6,371 mesaj
fcgame
İnternette chip'in pdf lerini yayınlamak yasak mı?Degil mi diye soracaktım.Bazı siteler yayınlıyo da...
Eminim..Bu mesajına editörler veya moderatörler çok daha kesin bir cevap verecktir..Yani,onların cevabı "son cevap" olur..Ben Sadece bir konu altında okuduğumu ve bu şekilde hatırladığımı belitmek istedim..

Banned
16-03-2006, 17:03   |  #5  
Banlandı
1,204 mesaj
fcgame
bana msn den göndersen iyi olurGöz kırpma

theironman
19-03-2006, 14:54   |  #6  
theironman avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj

yasal değil, duruma göre tabii...

Team.ShaneX
23-04-2006, 17:22   |  #7  
Taze Üye
5 mesaj

Shanex@Forum Dosyaların Kendisini Barındırmamaktadır.
Bir Marifetiniz Varsa Kapattırın RapidShare.De'yi Kapattırın Megaupload'u (aşağıdaki yazım umarım bazı insanların gözünü açar)

Ve Ayrıca Daha Önce Konuşulduğundan Bahsettiğiniz Konuya Verilmiş Cevabım "Oraya Ulaşamadığım İçin Buraya da Ekliyorum" Aşağıdadır.

[code]
Evet o şerefsiz dediğiniz, hırsız dediklerinizden takımın en tepe isimlerinden birisi burda.

Yani Team.Shanex'ten Dawnie

Siz Sayın Chip Yöneticisi Küfür ve aşağılayıcı konuşmak forum kurallarınıza aykırı olduğu halde müsaade ettiğiniz ithamları okuduk pek de sallamadık, çünkü neyin ne olduğunu bilmediğine emin olduğumuz kişiler tarafından söylendiği için.

Sizler bizim teknoloji haberlerini sizden çaldığımızı iddia ediyorsunuz ama hiç merak ettiniz mi kaynağı yazılıyor mu yazılmıyor mu diye?

Ya da Shanex@Forum Kurallarına Göre Kaynak Gösterilmeden Gönderilen Haberlerin Çöpe Taşındığını Biliyor musunuz?

Ama yok Yüce Chip hazretleri her şeyin doğrusunu bilir. Doğrusunu yapar dev holdinglerin desteği ile çılgın reklam pastasından alınan hatırı sayılır bir payla(ki herhangi bir eleştirimiz yoktur buna, ama bizim gibi okul harçlıklarından veya kendince özel ihtiyaçlarından kısıp güzel bir şeyleri ayakta tutmaya çalışanlara gücünüz yeter ki itirazımız bunadır). Ondan sonra da çıkar ahkam kesersiniz.

Hadi onu geçtim Chip kendisi gidip çekiyor değil mi bütün bu fotoğrafları ya da bu haberler Chip'e vahiy olarak gökten geliyor onlar bi yerlerden duymuyor, almıyor ya da çeviri yapmıyorlar

Acaba siz bu resimleri ya da haberleri çok saydığınız Türk Halkı Bilgilensin ve Faydalansın Diye mi yayınlıyorsunuz yoksa Chip reklam pastasından daha büyük paylar alsın diye mi?

Ha amaç eğer gerçekten Türk Halkının faydalanması ise Sizin haberlerinizi sizin adınızı bile bilmeyen insanlara SİZİN ADINIZLA KAYNAK GÖSTERİLEREK ULAŞTIRILMASINI şe ref siz lik diye şer ef sizce bir tutum içine giriyorsunuz?

Eğer Amaç Söyleyemediğiniz Şekilde Para Kazanmaksa merak etmeyin ben takımıma durumu çoktan bildirdim. Bundan sonra sitenizden resim alınmayacak haber de aynı şekilde alınmayacak, dolayısıyla bizim hitimizin derdi sizi germeyecek...

Team.Shanex Adına
Dawnie
Saygı Duyulacak Bİr Yanınız Varsa O Yanınıza Saygılarımla...[/code]

Revenger
23-04-2006, 17:35   |  #8  
Taze Üye
2 mesaj

Sizin forumunuzda da bizim Kendi yapımımız olan türkçe yamalar mecvut. Sİzde o konuları lütfen silin. Aksi takdirde size birşey yapmayacağız. Çünnkü bilgi paylaşılmalıdır. Kaynağı belirtildiği sürece daha da iyi olur. Biz hiçbir haberi kaynak belirtmeden kendimize aitmiş gibi yayınlamayız.

Bizi şerefsizlikle itham edenler ve bu kelimelerinm forumlarında yer bulmasına izin veren sayın chip yönetiminedir bu sözlerim.

Selçuk İslamoğlu
23-04-2006, 18:52   |  #9  
Selçuk İslamoğlu avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 73
4,133 mesaj

Sayın Shanex yetkilileri,

Bu başlık, rapidshare'de bizim PDF'imize yer veren bir arkadaşın blog sitesinden bahsetmekteydi. Artkadaşla irtibata geçtik, rapidshare'le de, rapidshare.de dosyayı silmesiyle birlikte, arkadaş da bize dönüp bir özür e-postası gönderdi.

Haberlerimiz, "kaynak" gösterilse dahi, izinsiz olarak kullanılamaz, nitekim bunun için yetkililerinize 2 defa mail attım.

Hadi onu geçtim Chip kendisi gidip çekiyor değil mi bütün bu fotoğrafları ya da bu haberler Chip'e vahiy olarak gökten geliyor onlar bi yerlerden duymuyor, almıyor ya da çeviri yapmı
CHIP ve CHIP Online, 11 ülkede yayınlanmakla birlikte, tüm fotoğraflar ve veriler uluslararası Vogelburda'ya aittir.

Ha amaç eğer gerçekten Türk Halkının faydalanması ise Sizin haberlerinizi sizin adınızı bile bilmeyen insanlara SİZİN ADINIZLA KAYNAK GÖSTERİLEREK ULAŞTIRILMASINI şe ref siz lik diye şer ef sizce bir tutum içine giriyorsunuz?
Lütfen kuru milleyetçiliğe girmeyelim. Burada "izinsizce" kullandığınız verileri, izinsizce kullandığınız resim ve bandwidth'ten bahsediyoruz. Nitekim bizden sitelerine haber koymak isteyenler için özel yazılımımız mevcut.

Sizin forumunuzda da bizim Kendi yapımımız olan türkçe yamalar mecvut. Sİzde o konuları lütfen silin. Aksi takdirde size birşey yapmayacağız. Çünnkü bilgi paylaşılmalıdır. Kaynağı belirtildiği sürece daha da iyi olur. Biz hiçbir haberi kaynak belirtmeden kendimize aitmiş gibi yayınlamayız.
Lütfen sizin kendi yapımınız olan Türkçe yamaların adreslerini söyleyin, silelim. Kaynağı belirtilmesi konu değil, "izinsizce gerek bilginin, gerek bandwidth'in kullanılmasıdır"

Kötü sözler sarfedilmiş olabilir kullanıcılar tarafindan, ama bu asla sizin de edebileceğiniz anlamına gelmez. Lütfen gerekli mesajları bana bildirin ve gerekeni uygulayalım.

Banned
23-04-2006, 19:14   |  #10  
Banlandı
1,148 mesaj

selçuk bey

webtasarım ile ilgili bölümde macromedia dreamweaver 2004 TR yama dosyasının linkini vermiştim...
ama silinmemesi gerekir çünkü o yama da shanex tarafından yapıldığı yazıyor..
ayrıca o linki admin değil ben koydum dolayısı ile
chip ten resim almak shanex.com adminleri tarafından yapılmış bir fiil dir...
ama bu link bir üye tarafından koyulmuş...aynı şey değil...
eğer yapanlar haklarını helal etmiyorlarsa özür dilerim...ve haklarını helal etmelerini istirham ediyorum...
saygılar...

Selçuk İslamoğlu
23-04-2006, 19:17   |  #11  
Selçuk İslamoğlu avatarı
CHIP Online
4,133 mesaj

Evet byzihh,

İlgili sitenin veya programın yapımcısından izin almaksızın direk alıntı yapılmamasını daha önceden belirtmiştik. Sonuçta içeriği bire bir almakla, mevcut siteye link vermenın farkı var.

Programa ulaşılabilecek site linkini verebilirsiniz.

Nitekim bunu 11.11.2005 tarihinde yapmış olduğumuz duyuruda bulabilirsin:

Banned
23-04-2006, 19:19   |  #12  
Banlandı
1,148 mesaj

o halde
tekrar özür diliyorum..
saygılar...

Team.ShaneX
23-04-2006, 20:26   |  #13  
Taze Üye
5 mesaj

Benim de amacım konuyu fazla büyütmek ya da uzatmak değil, kuru milleyitçilik de yapmıyorum bu şekilde yorumlayabilirsiniz sorun değil...

Diyeceğim şudur ki, bizim yamalaramızın yayınlanması sorun değil kaynak belirtildikçe...

Zaten Shanex@Forum içerisinde yayınlanan haberler de bizim tarafımızdan gönderilmemiştir. (bazıları yönetici arkadaşlarımız tarafından gönderilmiş olabilir.)

Ve şunun da bilinmesi faydalı olacaktır. Ben özellikle Chip Forumlarını takip etmiyordum, Google'da Shanex diye bi arama yaptım ve sanırım eski databesi'inizin önbelleklemesine eriştim merak ettim ve arkamızdan atılıp tutulduğunu gördüm ve kurumsallaşmış bir ekibin bu tip tepkiler göstermesini ve seviyesiz olarak verilen tepkilere engel olmayışına şaşırarak şahit oldum. Yukarıda da belirttiğim gibi artık ne haberleriniz ne de resimleriniz forumumuzda yer almayacaktır, ama biz yola çıkış gayemize göre hareket ederek sizlerin forumunda kaynak gösterilerek yamalarımızın paylaşılmasına müsaade edeceğiz, siz yöneticiler kendi forumlarınızdan silip silmemekte kendi iradenizi kullanabilirsiniz...

Ve son olarak biz kavga ya da tartışma veya problem istemiyoruz, biz Türk Halkına yapabildiğiimizin en iyisini vermeye çalışan bir takımız. Sizin de bunu artık anladığınızı ve bizlerin bu hassasiyetine yakışır hassasiyette davranacağınıza şüphemiz yoktur.

Team.Shanex Adına
Dawnie...
Saygılarımla...

Revenger
26-04-2006, 12:36   |  #14  
Taze Üye
2 mesaj

Sanırım ShaneX'in türkçe yamaları ShaneX yönetiminden izin alınmadan CHIP cd'lerine koyulmuş. Bu resim almaktan daha büyük bir suç değil midir?

mustafa_yuksel
26-04-2006, 13:36   |  #15  
Taze Üye
8 mesaj

En büyük suç bilgiyi paylaşmamaktır. Tabiki bilgi paylaşılırken nezaket kuralları gereği kaynak gösterilmelidir ayrıca işin emek kısmını görmezden gelinmemeli buna kimsenin itirazı olacağını sanmıyorum ama bana göre bilgiyi paylaşmaktan korkanlar yada bilgi paylaşılıyor diye tepki gösterenler toplumun gelişmesindeki en büyük engeldir.

Selçuk İslamoğlu
10-05-2006, 02:47   |  #16  
Selçuk İslamoğlu avatarı
CHIP Online
4,133 mesaj
Revenger
Sanırım ShaneX'in türkçe yamaları ShaneX yönetiminden izin alınmadan CHIP cd'lerine koyulmuş. Bu resim almaktan daha büyük bir suç değil midir?
Öyle bir durum varsa, lütfen hangi ay, hangi CD vs. onu da özel mesajla bana bildirin ki bu "sanırım" kiden öteye gitsin.