BEN XP PRO YU YUKLEDIM BILGISAYAR ÇOK YAVAŞLADI

ceza_and_s@g0
03-10-2008, 15:18   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
25 mesaj

MERHABA ARKADASLAR BEN  DUN XP YUKLEDIM ONDAN SONRA BENIM PC YAVASLADI YERE DISK (d)FALAN 1 DK BEKLIYO NEDEN ACABA YARDIM EDER MISINIZ SIMDIDEN TESEKKURLERGülümseme

Benetton
03-10-2008, 15:20   |  #2  
Yıllanmış Üye
144 mesaj

Yerel Disk (d).. hmm.. Formatı düzgün atabildiğine emin misin?.. system olarak d yi kullanıyorsun.. c üzerindeki bir sistemden kurduysan (realtime-setup/bios) sorunlu kurmuş olabilirsin..

ceza_and_s@g0
03-10-2008, 15:23   |  #3  
OP Yeni Üye
25 mesaj

nasıl bana anlatırmısın

Benetton
03-10-2008, 15:29   |  #4  
Yıllanmış Üye
144 mesaj

Format atmasaydın eğer.. bir çeşit virüs neden oluyor hdd'lerin geç açılmasına.. onu halledebilirdik.. ama yeni format atılmış bir sistemin performasının kötü olması sorunlu kurulduğuna işarettir.. Gerekli belgelerini yedekle..Bilgisayarını yeniden başlat.. başlarken "del" e basılı tut.. sonra.. bios dan "boot order" dan first boot olarak "cd/dwd" ayarla.. F10'a bas.. ardında klavyeden "y".. Sonra windows cd ni tak.. pc yeniden başlıyor bu arada.. senden önyükleme için bir tuşa basmanı isteyecek.. herhangi bir tuşa bas.. biraz bekle.. ekrandaki yönergeleri izle.. sonra F8 e bas anlaşmayı kabul et.. direk onar bölümüne gerecek.. bir kere "esc" ye bas.. şuan hardisklerini görüyorsun.. "l" ile bölümleri sil... sonra sonra.. bölüm oluştur.. iki ye bölebilirsin.. ve kur.. hepsi bu kadar.. kolay gelsin..

ceza_and_s@g0
03-10-2008, 15:33   |  #5  
OP Yeni Üye
25 mesaj

aslın da benım pc çok hızlıydı ben bı ara avast tı yukledım habıre vırus tarıyo ve habıre reset atıyo ben de o yuzden onu kaldırdım daha sonra pc yı açtığımda ıse mindows xp bozuk dosya dedı neden sana tesekkurler

deadly_saw000
03-10-2008, 15:35   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
487 mesaj
ceza_and_s@g0
MERHABA ARKADASLAR BEN  DUN XP YUKLEDIM ONDAN SONRA BENIM PC YAVASLADI YERE DISK (d)FALAN 1 DK BEKLIYO NEDEN ACABA YARDIM EDER MISINIZ SIMDIDEN TESEKKURLERGülümseme
daha önceki işletim sistemin neydi?donanımların xp'yi destekliyor mu?donanımların hakkında hiçbir şey yazmamışsın ki...Soru

ceza_and_s@g0
03-10-2008, 15:37   |  #7  
OP Yeni Üye
25 mesaj

nasıl oluyo ya kusura bakma ben pc den fazla bırsey anlamıyom ona nasıl bakılıyo

Benetton
03-10-2008, 15:39   |  #8  
Yıllanmış Üye
144 mesaj

Avast tı kullanmamanı tavsiye ederim..Realtime protection'u oldukça vasat... tabi bu expert kullanıcı vs değişebilir ama.. sana tavsiyem.. format attıktan sonra.. Kaspersky antivirus 7 serisi kurman.. bak 8 serisi demiyorum.. Kaspersky 8 serisi (2009 versiyonudur).. onu kullanma.. ya Kaspersky kullan.. ya da F-secure.. Ama F-secure yi edinmen çok zor.. En iyisi.. Kaspersky derim ben.. sanıyorum ki chip online da onu seçmişti =).. ama avast yaptı bu sorunu denemez tabi :)..ne olmuştur..
Sanırım.. sistem startup'in da taramıştır.. "volume information entry leri ile birlikte bazı dll dosyalarını silmiştir.. virüs olmasa bile virüs olarak görüyor.. "hijack this" de var bu sorun.. database'ini ini dosyası olarak görüntülersen zaten bazı çakışmaları war.. belki o neden olmuştur.. Neyse sana kolay gelsin..

Son Düzenleme: Benetton ~ 03 Ekim 2008 15:40
deadly_saw000
03-10-2008, 15:47   |  #9  
Yıllanmış Üye
487 mesaj
ceza_and_s@g0
nasıl oluyo ya kusura bakma ben pc den fazla bırsey anlamıyom ona nasıl bakılı
daha önce hangi işletim sistemi kullandığınıda mı bilmiyosun?eğer bunu bilmiyorsan bir programla falan bakamazsın.donanım özelliklerine bakmak içinde CPU-Z,everest gibi programlar var.aşağıdan indirebilirsin...
http://download.chip.eu/tr/Test-ve-oelcuem_10026.html

Benetton
03-10-2008, 15:49   |  #10  
Yıllanmış Üye
144 mesaj

ceza.. Sen hiç uğraşma abiciğim.. Direk anlattığım şekilde formatla.. Önceki işletim sistemini bilmen bir şeyi değiştirmez. Hatalı bir kurulum olmuş.. Formatsız düzelmez.. Bunun içinde önceki işletim sistemini bilmene gerek yok.. Lütfen biraz daha mantıklı bakalım arkadaşlar..

Son Düzenleme: Benetton ~ 03 Ekim 2008 15:51
ceza_and_s@g0
03-10-2008, 15:51   |  #11  
OP Yeni Üye
25 mesaj

çok saol kardeş sana tesekkur ederım kendı ıyı bak ha daha senınle ısım çok ok

deadly_saw000
03-10-2008, 17:49   |  #12  
Yıllanmış Üye
487 mesaj
Benetton
ceza.. Sen hiç uğraşma abiciğim.. Direk anlattığım şekilde formatla.. Önceki işletim sistemini bilmen bir şeyi değiştirmez. Hatalı bir kurulum olmuş.. Formatsız düzelmez.. Bunun içinde önceki işletim sistemini bilmene gerek yok.. Lütfen biraz daha mantıklı bakalım arkadaşlar..
format en son tercih olmalı.unutulmamalı ki format pc'nin ömrünü azaltıyor.belki adam win 98'den geçti xp'ye?belki rami veya ekran kartı yetersiz?bu nedenlerden dolayıda pc yavaşlayamaz mı?Zonk
------------
ha arkadaş deki ben illeki format atacağım.nasıl atabilrim diye?
format atma simülatörü(format atıyormuş gibi ancak sadece prova,sistemine bir zarar da gelmez.);
http://www.echoproject.net/en/so ... winxp_simulator.exe
resimli anlatım;
http://forum.donanimhaber.com/m_10202870/tm.htm
similatörü tavsiye ederim.Göz kırpma Geek

Son Düzenleme: deadly_saw000 ~ 03 Ekim 2008 17:56
Benetton
03-10-2008, 17:55   |  #13  
Yıllanmış Üye
144 mesaj
deadly_saw000
format en son tercih olmalı.unutulmamalı ki format pc'nin ömrünü azaltıyor.belki adam win 98'den geçti xp'ye?belki rami veya ekran kartı yetersiz?bu nedenlerden dolayıda pc yavaşlayamaz mı?Zonk
elbette yavaşlayabilir ama dediği gibi hadd ye girerken 1 dakika bekliyormuş..önyükleme diskine girerken dahi 1 dakika bekliyorsa kesinlikle hatalı kurulumdur.. çünkü dün kurdugunu söylüyor..

deadly_saw000
03-10-2008, 17:58   |  #14  
Yıllanmış Üye
487 mesaj
Benetton
elbette yavaşlayabilir ama dediği gibi hadd ye girerken 1 dakika bekliyormuş..önyükleme diskine girerken dahi 1 dakika bekliyorsa kesinlikle hatalı kurulumdur.. çünkü dün kurdugunu söylüyor..
o da olabilir...ancak keşke xp'yi kurmadan önce bir danışsaydı bizlere veya araştırsaydı sitem özellikleri ile uyuşuyor mu diye?

escape
04-10-2008, 13:25   |  #15  
Yıllanmış Üye
183 mesaj

hatalı kurulum nasıl oluyor mesela bana bir örnek verebilirmisin gerçekten arkadaşın sorununu okudum ve verdiğin cevaplara baktım çok merak ettim makinenin ağır çalışmasına neden olan yada bir sürücüde 1 dk falan takılmasına neden olan hatalı kurulumu

Arkadaşımız önceki windows sürümünü bile bilmediğini söylüyor ama xp kurabilmiş yani bunların sürücülerinide kurmuş olmalı değilmi?