Bence bedelli askerlik...

CapanQGLU
10-10-2009, 17:41   |  #1  
CapanQGLU avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,511 mesaj

Bence bedelli askerlik...

Anket
HugOBoss___
10-10-2009, 17:47   |  #2  
HugOBoss___ avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2,011 mesaj

Olmamalı... orada bari parası olan ile olmayan arasında adalet olsun...

Son Düzenleme: HugOBoss___ ~ 10 Ekim 2009 17:47
CapanQGLU
10-10-2009, 17:53   |  #3  
CapanQGLU avatarı
OP Yıllanmış Üye
2,511 mesaj

Olmalı... Ama olmayacak.

Hugoboss, yine adalet yok ki.
"Hangi paşanın bir yakını askerlik yapmış? Paşa yakını olup da Doğu'ya gideni var mı? Vatansa hepimizin vatanı.Vatan borcu eskidendi. Kurtuluş Savaşı devrinde bu borç ödenmiştir.Allah göstermesin böyle bir durum olsa yine herkes borcunu tastamam ödeyecektir. Ama askerlik vatan borcu mu diye bir sormak lazım.

Son Düzenleme: CapanQGLU ~ 10 Ekim 2009 17:54
HugOBoss___
10-10-2009, 18:04   |  #4  
HugOBoss___ avatarı
Yıllanmış Üye
2,011 mesaj
Alıntı: CapanQGLU  
Olmalı... Ama olmayacak.

Hugoboss, yine adalet yok ki.
"Hangi paşanın bir yakını askerlik yapmış? Paşa yakını olup da Doğu'ya gideni var mı? Vatansa hepimizin vatanı.Vatan borcu eskidendi. Kurtuluş Savaşı devrinde bu borç ödenmiştir.Allah göstermesin böyle bir durum olsa yine herkes borcunu tastamam ödeyecektir. Ama askerlik vatan borcu mu diye bir sormak lazım.
Güzel kardeşim orası öyle söylenecek laf yok ama benim kast ettiğim halktan insanlar için... Yani benim param var diye gideyim 28 gün yapayım, komşumun parası yok gitsin 15 ay yapsın... Sorun bu... Para bari o işi çözmesin... Hem o vatan borcundan güya kaçanlara bakma, onlardan yemin ederim bunun acısı çıkar bir gün..

CapanQGLU
10-10-2009, 18:08   |  #5  
CapanQGLU avatarı
OP Yıllanmış Üye
2,511 mesaj

Kast ettiğini anladım.
İki taraftanda Adalet sağlanmıyor. Bende bunu kast ettim o sözüne lafım yok.
Az evel yazdıklarımı Paşa'lardan önce Başbakanımız yapıyor. Doğrumudur?

HugOBoss___
10-10-2009, 18:13   |  #6  
HugOBoss___ avatarı
Yıllanmış Üye
2,011 mesaj

Yahu hiç sorma o haberi duyunca öyle kanıma dokundu ki... Şimdi bile sinirlerim bozuldu... Daha fazla açarsak konun kilitlenir veya silinir...

Son Düzenleme: HugOBoss___ ~ 10 Ekim 2009 18:13
CapanQGLU
10-10-2009, 18:16   |  #7  
CapanQGLU avatarı
OP Yıllanmış Üye
2,511 mesaj

Konuda aykırı hiç birşey yok. Bunları bilmeyen mi var.

SAİNT
10-10-2009, 18:23   |  #8  
SAİNT avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
3,595 mesaj

vatan görevini para satın almamalı aldırmamalı alamazda çanakkaledeki dedelerimiz ne için savaştı her erkekkkkkkk üstüne düşeni anlı şanlı davullu zurnalı yaparak ben vatani görevimi yerine getirdim demeli.

CapanQGLU
10-10-2009, 18:27   |  #9  
CapanQGLU avatarı
OP Yıllanmış Üye
2,511 mesaj

Önceki mesajlarıda okuyup bu mesajı attıgına inanıyorum. Bazı sözlerine katılmıyorum.

CU_GS7
10-10-2009, 19:11   |  #10  
Yıllanmış Üye
6,371 mesaj

Olması madem çok gerekliyse; bence askerlik, meslek olmalı hatta..

uGuR.uK
10-10-2009, 19:11   |  #11  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj

bedelli askerlik her parası olana değil zorunlu şartlarda bulunanlara mümkün olmalı. adam yurt dışında çalışıyor-yaşıyorsa, uzun süreli bırakamayacağı maddi veya manevi durumları varsa bedelli askerlik hakkı olmalı tabikide ama onun dışında herşeyi müsaitse tabikide paşa paşa yapıcak askerliğini tam olarak. sırf babasının cebi dolu diye yırtmamalı.

Banned
10-10-2009, 19:14   |  #12  
Banlandı
1,256 mesaj

"Olmamalı... orada bari parası olan ile olmayan arasında adalet olsun..."
Kesinlikler katılıyorum ve Bence Polislerin askerlik yapması çok gereksiz hele komiserlerin çok saçma...

CapanQGLU
10-10-2009, 19:16   |  #13  
CapanQGLU avatarı
OP Yıllanmış Üye
2,511 mesaj

Neden gereksiz olsun biraz daha açsana :P

kedij
10-10-2009, 22:09   |  #14  
Yıllanmış Üye
142 mesaj

bedelli askerlik saçmalık. mafyaya(devlete) haraç mı veriyorsun. zaten bir ton haraç kesiyor devlet. birde bunu mu kesecek? hangi çağda yaşıyoruz. ortaçağda mı? bu çağda zorunlu katillik diye meslek mi olur?

askerlik öyle garip bir iş. dünya daki diğer tüm işler insanları yaşatmak için varken, askerlik insan öldürmek için meşru olan tek meslek. kısaca adam öldürme mesleği.

kısaca zorunlu askerlik diye birşey olmamalı. devletin başındakiler az yesinlerde paralı katil tutsunlar.

Son Düzenleme: kedij ~ 10 Ekim 2009 22:14
Banned
10-10-2009, 22:29   |  #15  
Banlandı
1,256 mesaj
Alıntı: kedij  

bedelli askerlik saçmalık. 1.mafyaya(devlete) haraç mı veriyorsun. zaten bir ton haraç kesiyor devlet. birde bunu mu kesecek? hangi çağda yaşıyoruz. ortaçağda mı? bu çağda zorunlu katillik diye meslek mi olur?

askerlik öyle garip bir iş. dünya daki diğer tüm işler insanları yaşatmak için varken, 2.askerlik insan öldürmek için meşru olan tek meslek. kısaca adam öldürme mesleği.

kısaca zorunlu askerlik diye birşey olmamalı. devletin başındakiler az yesinlerde 3.paralı katil tutsunlar.

Ne diyosun lan sen!Asker olmasa şimdi İngilizler Fransızlar Ermeniler Yunanlar ülkeyi işgal etmiş sende Iraktaki Mavi Gözlü Araplar gibi hangi milletten olduğun belirsizdi.Bir daha Asker'e Polis'e dil uzatma o dilini keserler.Akıllı ol!

Son Düzenleme: KaaN96 ~ 10 Ekim 2009 22:30
CapanQGLU
10-10-2009, 22:31   |  #16  
CapanQGLU avatarı
OP Yıllanmış Üye
2,511 mesaj

KaaN96, biraz daha sakin.
Konumda kargaşa istemiyorum.
Kedij... Mesajını ya sil yada düzelt arkadaşım.

Bu mesajı kimse görmesin ve yorum yazmasın. Rica olunur.

Banned
10-10-2009, 22:34   |  #17  
Banlandı
1,256 mesaj

CapanQGLU sende haklısın ama ne yazmış görmüyo musun!Haklı değilmiyim sence?!

Son Düzenleme: KaaN96 ~ 10 Ekim 2009 22:38
CapanQGLU
10-10-2009, 22:39   |  #18  
CapanQGLU avatarı
OP Yıllanmış Üye
2,511 mesaj

Kardeş sonuna kadar arkamdayım. Haklısın.
Şimdi konu sahibi olarak ben konuşmayacağım.
Konuşursam konu silebilir, banlanabilirim.

Me Not Working Hard
11-10-2009, 02:49   |  #19  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
749 mesaj

Kesinlikle Olmalı Ben Askerde Sehit Olduktan Sonra Kim İçin Oldugumun Ne Önemi Var Ben Türküm Ama Bize Kazıgı Atanda Devlet En Pahalı Benzin %18Vergi
Ayrıca Devlet Şehit Analarımıza Babalarımıza Destek Olmuyor Gazi Olanlar Bile Açta Açıkta
Ayrıca Kürt-Türk Şavaşı Beni İlgilendirmez Bu Benim Şavaşım Degil
Ayrıca Bu Dolduruşa Gelmekten Başka Nedirki
Bir Cocuk Dogdugunda Sen Türk'Sün Öyle KalıcaN Yada Kürt'Sün Öyle Kalıcan Denmesi Bizi Gaza Getiren İnsanların Lafı Dünyaya Yaşamak İçin Geldim Aptal 3-5 Terorist Dağa Cıktı Die Hemen Kendimi Şehit Etmekmi ?
Bu Sadece Teroristleri Sevindirir
Başka İşe Yaramaz 1 Yada 2 Terorist Öldürdüm Sonra Bende Öldüm Ölen 3 İnsan Var Bir Şekilde Ortada Nedeniyse Şaçmalıktan İbaret Kürt Ögretmen ,Doktor Türkiyeden Parayı Olmayı Biliyor Ama Pkk Yandaşlarılar Önce Teroristi Degil Onu Dağa Cıkarmaya Zorlayan İnsanları Öldürün Açımam 10  Milyon Böyle İnsanı Önüme Koyun Hepsini 1 kaşık suda Bogarım Ama Dagdakiler Sadece Doldurulmuş İnsanlar Onlar Ölse Bile Kaynagı Hala Aramızda Gezen Hainler

Son Düzenleme: Me Not Working Hard ~ 11 Ekim 2009 03:00
CapanQGLU
11-10-2009, 03:47   |  #20  
CapanQGLU avatarı
OP Yıllanmış Üye
2,511 mesaj
Alıntı: TRJinKazamaTR  
1-Kesinlikle Olmalı Ben Askerde Sehit Olduktan Sonra Kim İçin Oldugumun Ne Önemi Var Ben Türküm Ama Bize Kazıgı Atanda Devlet En Pahalı Benzin %18Vergi
Ayrıca Devlet Şehit Analarımıza Babalarımıza Destek Olmuyor Gazi Olanlar Bile Açta Açıkta
2-Ayrıca Kürt-Türk Şavaşı Beni İlgilendirmez Bu Benim Şavaşım Degil
Ayrıca Bu Dolduruşa Gelmekten Başka Nedirki
Bir Cocuk Dogdugunda Sen Türk'Sün Öyle KalıcaN Yada Kürt'Sün Öyle Kalıcan Denmesi Bizi Gaza Getiren İnsanların Lafı Dünyaya Yaşamak İçin Geldim Aptal 3-5 Terorist Dağa Cıktı Die Hemen Kendimi Şehit Etmekmi ?
Bu Sadece Teroristleri Sevindirir
Başka İşe Yaramaz 1 Yada 2 Terorist Öldürdüm Sonra Bende Öldüm Ölen 3 İnsan Var Bir Şekilde Ortada Nedeniyse Şaçmalıktan İbaret Kürt Ögretmen ,Doktor Türkiyeden Parayı Olmayı Biliyor Ama Pkk Yandaşlarılar Önce Teroristi Degil Onu Dağa Cıkarmaya Zorlayan İnsanları Öldürün Açımam 10  Milyon Böyle İnsanı Önüme Koyun Hepsini 1 kaşık suda Bogarım Ama Dagdakiler Sadece Doldurulmuş İnsanlar Onlar Ölse Bile Kaynagı Hala Aramızda Gezen Hainler

Mesajını çok heycanlı veya hırslı yazmışsın yarısından pek anlamadım.

1-Şehit olmak kaderinde varsa zaten bedelli 28 gün yaparkende şehit olursun merak etme.
1.2-Devlet şöyle kazık atmakta senin verdiğin örnek benzinli yanlış. Bize benzin dışarıdan geldiği için pahalı, ama şöyle dersen olur. Su, Elektrik bizim ülkemizde var olanlar asıl bunların ucuz olması lazım zam üstüne zam olmaması gerekir.
2-Kürt/Türk savaşı diye birşey yok arkadaşım. Burda biraz baltalamışsın.
1.2-Bence Kürt/Türk ayrımı yapılmamalı Kürt/Türk kardeştir.
3-Türk ve kürt ayrımı yaptıkları için şuan Türkiye böyle engellerle karşılaşıyor.
4-Bu konuların kaynağı derindir. Aramızda bir yerlerde olmasalardı zaten şuan bunlarla meşgul olmazdık. Neden doğuya yatırım yapamıyoruz, heran ne olacağını bilmediğimiz için. Örnek "Köprü" dizisiydi. Adamlar köprü yaptırmıyorlardı düşün. O yüzdende doğu insanımız batıya göç etmeye başladı ve halende birşeyler yapılamıyor ve göçler halende devam ediyor.
4.1-Doğudaki kürt kardeşlerimiz eğitilmedikleri için dağdan gelen iki-üç çakalın dediklerine kanıp dağlara çıkıyor. Bu insanlar doğudaki insanlarımız beynini yıkıyorlar, yok işte efendim böyle olacaksın, yok dedelerimiz şöyledi böyledi diyerek doğudaki insanları dağa çıkartıp bize cephe aldırıyorlar.

Sorarım sizlere baylar, bayanlar...
Terör örgütü PKK'nın elebaşı Abdullah Öcalan'ın aldığı her nefesin hesabı sorulacağı yerde...
Kendi topraklarımız içinde neden bu adamı Paşa gibi besliyoruz. Adamın her türlü ihtiyacı neden görülüyor, neden telefon gibi bir hakkı var. Bu adam bir kişimi öldürdü, iki kişi mi öldürdü sorarım size, adam bize kendi topraklarımızda binlerce şehit verdi. Biz bu kadar duyarsısız işte...
- Mehmet Ali Ağca zamanında beni bırakın vurucam Öcalan'ı paşa paşa gelip teslim olucam dediği zaman neden bu adamın önüne geçildi. Bunlar 17 yaşındaki bir beyinde bunlar kaldıysa, iyi bilenin aklında neler yatıyor kim bilir... Yerim böyle bakanı, adaleti...

Sınırlı tartışacaksak konu devam edebilir. Dozunu kaçırmayın rica olunur. 

kedij
11-10-2009, 04:17   |  #21  
Yıllanmış Üye
142 mesaj
Alıntı: KaaN96  

Ne diyosun lan sen!Asker olmasa şimdi İngilizler Fransızlar Ermeniler Yunanlar ülkeyi işgal etmiş sende Iraktaki Mavi Gözlü Araplar gibi hangi milletten olduğun belirsizdi.Bir daha Asker'e Polis'e dil uzatma o dilini keserler.Akıllı ol!

ne kadar düşünce özgürlüğü dolu, insan haklarına saygılı bir konuşma tarzı. ortaokul kitaplarından ezberletilenlerle kalmamalısın bence. osmanlı balkanlardaki devletleri çatır çatır yok ederken buna "fetih", osmanlı çatır çatır yok edilirken buna "işgal" "hainlik" "sırttan bıçaklama" diyen zihniyet dışında tarafsız olarak düşünmeyi dene. birinci dünya savaşından sonra ingiliz ordusunun ve ekonomisinin halini araştırarak başlayabilirsin bence.

askerin ve polisin tek özelliği silahlarının olması nedeniyle mi dilimi kesecekler imiş? silahı olan haklı yani. bu mantığa göre zaten silahı olan kim olursa olsun önünde eğilmek mi lazım? Türkiye bu nedenle mükemmel bir ülke.

bu kadar özgürlükçü! ve insan haklarına saygılı! vatandaşların olduğu ülkede önce beyin açılımı yapmak lazım galiba.

anladığım kadarıyla cinsiyet ayrımcısısında galiba. neden anan belli olmazdı demedin? babama tecavüz edemezler miydi? doğru ataerkil düşünce kültürü içinde yetiştik. yani kadın erkeğin malı. bu arada sana çok önceden kalmış bir bilgi vereyim. maalesef ırk diye bir şey yok. millet - ulus ise kişinin dış görüşüne göre değil yetiştiği kültüre göre değişir.

yani çinden bir bebek al. türk kültürü içince büyüt, türk olur. anladın değil mi?

Son Düzenleme: kedij ~ 11 Ekim 2009 04:29
Banned
11-10-2009, 13:44   |  #22  
Banlandı
1,256 mesaj
ne kadar düşünce özgürlüğü dolu, insan haklarına saygılı bir konuşma tarzı. ortaokul kitaplarından ezberletilenlerle kalmamalısın bence. osmanlı balkanlardaki devletleri çatır çatır yok ederken buna "fetih", osmanlı çatır çatır yok edilirken buna "işgal" "hainlik" "sırttan bıçaklama" diyen zihniyet dışında tarafsız olarak düşünmeyi dene. birinci dünya savaşından sonra ingiliz ordusunun ve ekonomisinin halini araştırarak başlayabilirsin bence.

askerin ve polisin tek özelliği silahlarının olması nedeniyle mi dilimi kesecekler imiş? silahı olan haklı yani. bu mantığa göre zaten silahı olan kim olursa olsun önünde eğilmek mi lazım? Türkiye bu nedenle mükemmel bir ülke.

bu kadar özgürlükçü! ve insan haklarına saygılı! vatandaşların olduğu ülkede önce beyin açılımı yapmak lazım galiba.

anladığım kadarıyla cinsiyet ayrımcısısında galiba. neden anan belli olmazdı demedin? babama tecavüz edemezler miydi? doğru ataerkil düşünce kültürü içinde yetiştik. yani kadın erkeğin malı. bu arada sana çok önceden kalmış bir bilgi vereyim. maalesef ırk diye bir şey yok. millet - ulus ise kişinin dış görüşüne göre değil yetiştiği kültüre göre değişir.

yani çinden bir bebek al. türk kültürü içince büyüt, türk olur. anladın değil mi?

Tamam.Anlaşılıdı sen eğitim sisteminin mağduru formaliteden demokratiklik taslayan bi insansın.O  yüzden fazla bişey söylemiycem sırf CapanQGLU'nun konusu kilitlenmesin diye yoksa daha söyleyecek çok şeyler var Beğenmedim

Banned
11-10-2009, 13:49   |  #23  
Banlandı
1,256 mesaj

Ayrıca "t"leri ve "o"ları büyüt!

murderer09
11-10-2009, 14:28   |  #24  
Yıllanmış Üye
452 mesaj
Osmanlı'ya dil uzatmak senin ne haddine. Osmanlı hakimiyeti altındaki topraklarda bir tek insan zulümgördü mü, aç kaldı mı, acı çekti mi tabi ki hayır.O zaman ne diye ingilizlerle fransızlarla bir tutarsın. Evet onlar işgalcidir. Milletleri sömürmüş dinlerini ve dillerini değiştirmeye çalışmış onlara zulüm etmiştir.

Banned
11-10-2009, 14:33   |  #25  
Banlandı
1,256 mesaj

murderer09 sonuna kadar arkandayım!Osmanlı'da her milletten insan vardı ve Osmanlı FETHETTİĞİ yerlerde sadece karşı çıkanları öldürürdü.Kadınlara ve çocuklara ellemezdi.İngilizler,Fransızlar öyle mi peki kadın çoluk çocuk demeden öldürüyorlar.Bilip bilmeden konuşuyosun!Sen nasıl Türk'sün İngilizleri Fransızları savunur Osmanlı'yı haksız duruma düşürür Askere dil uzatır.

Son Düzenleme: KaaN96 ~ 11 Ekim 2009 15:10