Bi bakın arkadaşlar

Armadaaa
18-06-2013, 19:00   |  #1  
Armadaaa avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
148 mesaj

Arkadaşlar ben bi bilgisayarcıda çalışıyorum. Daha yeni girdim. Neyse format atılması gereken bir bilgisayara format attım, attıktan sonra programları çalışan öteki arkadaş yükledi. Flashı taktı ve orada ki bir cmd komutuna tıkladı programlar teker teker 2 dk'da yüklendi. Bu cmd komutunu internetten bulabilirmiyiz yokse kendimiz mi yapmamız gerek?

DiamondMines
18-06-2013, 19:41   |  #2  
DiamondMines avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 988
10,394 mesaj
Alıntı: Armadaaa  
Arkadaşlar ben bi bilgisayarcıda çalışıyorum. Daha yeni girdim. Neyse format atılması gereken bir bilgisayara format attım, attıktan sonra programları çalışan öteki arkadaş yükledi. Flashı taktı ve orada ki bir cmd komutuna tıkladı programlar teker teker 2 dk'da yüklendi. Bu cmd komutunu internetten bulabilirmiyiz yokse kendimiz mi yapmamız gerek?

Sessiz/Unattended yazılımları kurmuştur, bazı sisteler böyle yazılımları bu hale getiriyor. Buraya bir bak istersen:

http://www.silentall.com/

Veya direk

da kullanabilirsin güncel olarak internetden indirme yapıyor.

Armadaaa
18-06-2013, 19:51   |  #3  
Armadaaa avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
148 mesaj
Alıntı: DiamondMines  

Sessiz/Unattended yazılımları kurmuştur, bazı sisteler böyle yazılımları bu hale getiriyor. Buraya bir bak istersen:

http://www.silentall.com/

Veya direk

www.ninite.com da kullanabilirsin güncel olarak internetden indirme yapıyor.

niniteden yüklemek istemiyorum. O verdiğin linkte bu benim dediğim cmd komutu var mı?

DiamondMines
19-06-2013, 10:50   |  #4  
DiamondMines avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 988
10,394 mesaj
Alıntı: Armadaaa  
 niniteden yüklemek istemiyorum. O verdiğin linkte bu benim dediğim cmd komutu var mı?

.cmd komutu özel olarak ayarlanmıştır, yapan kişiden direk öğrenebilirsin. Veya direk tek parça halinde de indirebilirsin yazılımları, tek tıklama ile yükleniyorlar ama araştırman lazım. Fakat eski versiyonları zaman geçtikce geçersiz hale geliyor, cmd komutu bile yapsan her 6 ay da bir yenilenmesi gerekiyor ve formatdan sonra en mantıklısı taze olarak yüklenmesi heleki Windows 8 için.

SypeR54
19-06-2013, 12:08   |  #5  
SypeR54 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 55
724 mesaj

Eğer sessizce kuruldu ise yani arkaplanda www.silentall.com , www.katilimsiz.com gibi Unattended kurulum hazırlayan sitelerden programları indirip daha sonra metin belgeside sırayla

/start GoogleChromeUnattended.exe

/start CCleanerUnattended.exe

/start TeamViewerUnattended.exe 

vb. gibi devam eden bir kod listesi oluşturmuştur. Daha sonra .txt yi .bat yapmıştır ve cmdye uygun hale getirmiştir. ninite.com da netten en güncel versiyonları bilgisayara indirip kurar. Ben /start kodunu online oyunlarda Launcher atlamak için kullanıyordum. Çoğu oyunda bu taktik yiyor. Ama kimisi tabi ana programın başına Launcher zorunluluğunu getirirse veya önce onun kodunu girerse maalesef Launcher'dan başlatman gerekiyor. Örn. PB. Hiç bir türlü launcheri aşamadım :D