BİB SESİ

TUPİZA
24-09-2007, 23:16   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
18 mesaj

ARKADAŞLAR BİLĞİSAYARI AÇTIĞIMDA BİB DİYE BİR SES GELİYOR. 1-2 DAKİKA DEVAM EDİYOR SONRA SES GİDİYOR . BU 2-3 GÜN DEVAM ETTİ. SONUNDA DAYANAMADIM KASANIN KAPAGINI SÖKTÜM. BİLĞİSAYARI ÇALIŞTIRDIM. İŞLEMCİNİN ÜSTÜNDEKİ FAN ÇALIŞMIYORDU. FAN ÇALIŞTIĞI ZAMAN SES GİDİYORDU. BANA RAMDAN KAYNAKLANABİLEÇEGİNİ SÖYLEDİLER FAKAT RAMIN YERİNİ DEGİŞTİRDİM.  SORUN YİNE  DEVAM EDİYOR.   BU KONUDA BİLĞİ SAHİBİ ARKADAŞLARIN CEVAPLARINI BEKLİYORUM...

egemengiga
24-09-2007, 23:27   |  #2  
Yıllanmış Üye
4,298 mesaj

sorun belli iste. fanin devir hizi ya dusmustur yada durmustur. ya fan durdugundan, yada islemci isindigindan anakartin uyari vermis. fanini temizlemeyi dene. sessiz ve etkili sekilde calismasini saglayamazsan yeni fan alman gerekir. eger RAM ler yuzunden beep sesi aliyor olsaydin bilgisayarin acilmasi imkansiz olurdu. goruntu bile gelmezdi. anakartinin marka ve modelini belirtirsen fan onerebiliriz.

TUPİZA
24-09-2007, 23:40   |  #3  
OP Taze Üye
18 mesaj

ANAKARTIM GİGABYTE GA-945GZM-S2 ANAKARTI 3 HAFTA ÖNCE ALDIM

Son Düzenleme: TUPİZA ~ 24 Eylül 2007 23:41
erkanc
25-09-2007, 00:20   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,213 mesaj

anakartın yeni olabilir eğer kullandığın fan tozlanmış veya devir alamıyorsa egemenin de dediği gibi ısınıyordur ve bip sesi kaçınılmaz oluyor yapman gereken fanını temizle yine sorun devam ederse yeniye müracaat bir de zayıf bir ihtimal de olsa belki soğutucu bloğu iyice işlemci üzerine oturtamamaış olabilirsin malum 3 hafta önce anakartı almışsın

egemengiga
25-09-2007, 13:39   |  #5  
Yıllanmış Üye
4,298 mesaj

gecen gun bir arkadas ozel mesaj ile bir sorunundan bahsetmisti, anakart uzerindeki CPU_PWR pinlerine islemci fanini bagladiginda fan duzgun donmuyormus. tutukluk yapiyormus. ama system fani icin ayrilan pinleri kullandiginda sorunsuz calisiyormus. anakartinda varsa system fanini dene. ama CPU fan olarak algilanmayacagi icin BIOS dan ilgili bolumu devre disi birakman gerekir. yoksa yine beep sesi duyarsin. demek istedigim yeni fan alirsin, ama anakartindaki guc pinlerinde sorun varsa calismayabilir...

TUPİZA
27-09-2007, 22:38   |  #6  
OP Taze Üye
18 mesaj

Arkadaşlar sorunu hallettim. önce fanı degiştirdim. sonra güç kaynagını degiştirdim . şuan sorun yok. yardımlarınız için taşekküller