biçimlendirme sorunu

HPQ-User
18-04-2008, 00:42   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

legolas sormuş:
yeni bir flash disk aldım ve ilk biçimlendirmesini yaparken işlemi tamamlayamadı ve su an da biçimlendirme yapamıyor. fat 32 formatında biçimlendir diyorum ama olmuyor. flash diskimi nasıl kullanabilirim.yardımlarınızı bekliyorum.tşk ederm

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
leptop

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 6.0; SLCC1; .NET CLR 2.0.50727; Media Center PC 5.0; .NET CLR 3.0.04506)

AnchryA
18-04-2008, 01:38   |  #2  
AnchryA avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
734 mesaj

Donanımınız U3  destekli olabilir !   Bu ne  demektir ?

U3 destekli Flashdisk'ler  kendi bünyesinde işletim sistemi ve işlemci barındırır...

bu nedenle  biçimlendirmekte  sorun yaşıyor olabilirsiniz.

Borga-x
18-04-2008, 09:14   |  #3  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj
Shadow_BoY
Donanımınız U3  destekli olabilir !   Bu ne  demektir ?

U3 destekli Flashdisk'ler  kendi bünyesinde işletim sistemi ve işlemci barındırır...

bu nedenle  biçimlendirmekte  sorun yaşıyor olabilirsiniz.

Ne alaka. İşletim sistemi degil bir program barındırır. En buyuk hatanda flash bellekte bildigimiz işlemci yoktur. Flash belleklerın hepsınde bellekte hangı dosyaların tutuldugunun bılgısını tutan bır eprom vardır. Lutfen sallamadan bilgi verelim.

Arkadaşım senın sorunun çözümü olabılecek bır ık ıyol soylıyım. Flash bellegı baska bır bılgısayara tak ve orda format atmaya çalış. Yazma kilidi varsa bunu kapatmanı onerırım. Bunun dısında dısk yonetıcısınden (denetım masaı-yonetımsel araçlardan dısk yonetımı) RAW formatında kaldıysa burdan bıcımlendırebılırsın

mkpala
18-04-2008, 09:49   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
110 mesaj

arkadasım flas diskine giren virus flash diskini kitlemis bozmus guvenlı kipten gir ve dene