BİLDİRİM ALANINDAKİ AĞ SİMGESİ SORUNU

HPQ-User
24-02-2011, 11:02   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

KOMANDO06 sormuş:
DÜN KURDUĞUM BİR PROGRAMDAN SONRA SAĞ ALT KÖŞEDEKİ AĞ BAĞLANTI SİmGESİ ÜZERİNDE (X) İŞARETİ OLUŞTU. YANİ BAĞLANTI YOK ANLAMINDA.  AMA İNTERNET BAĞLANTISI VAR. KURDUĞUM MP3 KESME PROGRAMININ KALDIRMAMA RAĞMEN SORUN ÇÖZÜLMEDİ.
BİR DE BU  ARADA WİN7 SP1  GÜNCELLEMESİ YAPTIM  AMA BAŞARIZIS DEDİ VE "(null) TARAFINDAN SUNULAN  ÜCRETSİZ YAZILIMLAR HAKKINDA DAHA ÇOK BİLGİ  EDİNİN"  UYARISI ÇIKTI VE GÜNCELLEME YAPMAMAYA BAŞLADI. BEN DE BUNUN  ÜZERİNE WİNAMP I KALDIRDIM A MA SORUN ÇÖZÜLMEDİ.
BU KONULARDA YARDIMCI OLURSANI Z SEVİNİRİM.
ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER..

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows 7
Sistem Özellikleri:
WİN7 32 BİT-AİRTİES  RT-206 KABLOSUZ MODEM, LİNKİSİS  WİRELESS, 4GB RAM, 1 GB EKRAN KARTI

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 8.0; Windows NT 6.1; Trident/4.0; SLCC2; .NET CLR 2.0.50727; .NET CLR 3.5.30729; .NET CLR 3.0.30729; Media Center PC 6.0; InfoPath.2; .NET4.0C; .NET4.0E; Tablet PC 2.0)

Erşah
25-02-2011, 14:49   |  #2  
Erşah avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 11
2,183 mesaj

Ağ çubuğu üzerine sağ tıkla.Sorun gider de.Eğer sorun düüzelmezse sistemi geri yükle.

fucar
24-06-2011, 12:46   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
15 mesaj

Windows 7 deki ağ bildirim simgesi zaten internet bağlantılarını filan tam olarak göstermiyor,
ağ bildirim simgesinden ziyade bir kısayol a benziyor. windows xp deki gibi 2 minik bilgisayardan
oluşan simge (indicator) yok. ama bu işi yapan benzer çok program var, ben bunlardan birini kurdum
ve bildirim alanındaki windows ağ simgesini tamamen gizledim.

Sizde deneyebilirsiniz çok kullanışlı  ve çok özelliği var üstelik türkçe desteği var.
türkçe dil paketini aynı klasörün içine koymanız yeterli, kurulanı var portatifi var.

http://www.itsamples.com/network-activity-indicator.html  (benim kullandığım)
http://www.codeproject.com/KB/IP/NetworkIndicator.aspx  bu da iyi sayılır kodu da açık...

Kapalı Hesap (154666)
24-06-2011, 16:50   |  #4  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 16
4,901 mesaj

Ağ yapılandırma programı genelde donanımsal olarak yüklenmişse (windows dışında başka bir ağ programı) windows bu ağ yapılandırmasını tanımayabilir ya da yüklemiş olduğunuz ağ programına öncelik verilmiş olabilir.
Dolayısı ile windows ağ simgesi windows ağı olmadığını göstermektedir.