Bilg. önce kendini resetledi şimdi açılmıyor.

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
stormburak
20-02-2006, 22:54   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
15 mesaj

Artık bunu her gördüğüm foruma yazmaktan sıkıldım.Bilgisayarım oyun oynarken reset attı sonra açılırken tekrar resetledi sonra kitlenmiş gibi görüntü gelmeden öle standby da kaldı ve reset,power tuşu işlem görmez oldu.Kalktım bilgisayarcıya götürdüm voltaj birikmesi gibi bi neden gösterdi merkeze yollucam orda hallederler dedi 50 kağıdımı aldı tabi bu arada.Bilgisayar ı açmıştı ama cpu sıcaklıgı biosda dururken bile 70 dereceydi.Bir oyun açim derken bilgisayar tekrar kapandı artık ulaştığı sıcaklıgı siz düşünün.Ardından bilgisayarın masaüstü gelmemeye başladı format attım düzelmedi bazen masaüstü geliyordu bazen gelmiyordu.Sonradan sanki düzelir gibi olup fan sıcaklıgı 45-46 lara indi oyun oynarkende 65 67 civarındaydı(speedfan programına bakarak söylüyorum) uzun bi süre dayandı fakat tekrar reset atmaya sonrada görüntü gelmeden bilg öle durmaya başladı.Artık napcam bilmiyorum acil cevap bekliyorum yoksa lazım olan anakartımı garantiye yolluyorum artık kimbilir ne zaman gelir.

bug_lavacı
21-02-2006, 17:02   |  #2  
Yıllanmış Üye
318 mesaj

Hangi Firmadan aldınız PC yi.

İşlemcisi Pentium 4 Mü?

systemup
27-02-2006, 05:55   |  #3  
Taze Üye
2 mesaj

ayni sorun benim pc de de oldu.servise goturdum anakartta atesleme sorunu var dediler degismesi lazim dediler.arkadasimin anakartini aldim.anakarta islemcisi (AMD Sempron 2400+) dahil ben sadece 256 mgb ram aldim...pc yi kurdum bir gun calisti ve yine ayni sorun...ilk basta 15 dakika calisti sonra resetledi,sonra tekrar acmayi denedim hic acilmiyor simdide...
  Bu gibi durumlarda Sorun buyuk bi cogunlukla Voltaj dan kaynaklaniyormus...bir cok yere sordum...
evin elektrik tesisatini kontrol ettir,toprakli olmasi lazim,PSU yeterli olmayabilir,RAM uyusmazligindan kaynaklaniyor olabilir dediler...

Cözum olarakta:ilk önce anakartin pilini cikratip biraz bekle ve yeniden tak öyle bi dene olmassa,Ram i cikar ve yeniden tak veya baska ramler ile dene.oda olmassa bilgisayari baska biyere gotur elektirik tesisati iyi olan biyere orada dene.oda olmassa PSU unda sorun vardir.degismen lazimm,... Soru

systemup
27-02-2006, 06:17   |  #4  
Taze Üye
2 mesaj

Bu arada Bende daha denemedim denicem ama suan firsatim yok sen bi sonuc alirsan banada söyle lutfen benim icinde cok iyi olur...

Son Düzenleme: systemup ~ 27 Şubat 2006 06:45