Bilgisayar açıldığında hata mesajı

Andaç Işık
07-09-2009, 17:56   |  #1  
Andaç Işık avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,407 mesaj

Bilgisayarımı açtığımda can't run 16 bit windows program diye iki adet hata mesajı geliyor.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

teknohat
07-09-2009, 19:19   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,494 mesaj

kardeş sen sanırım 16 bit işletim sisteminde çalışan bir program yükledin. Hangi programı yükledikten sonra çıkmaya başladıysa bu hata, o programı kaldır. Gerçi dos tabanlı işletim sistemi 16 bit olur ama aklıma birtek bu geldi :)

Mustafa@PC
07-09-2009, 19:33   |  #3  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

Başlat arama çubuğuna msconfig yazıp enterlayın. Açılan pencerede başlangıç sekmesinde bu hata veren programın yanındaki kutucuğu temizleyin tamam'a tıklayıp, sistemi yeniden başlatın.

OSMAN BAĞÇEVAN
07-09-2009, 23:27   |  #4  
Denetmen
6,606 mesaj
Alıntı: Mustafa@PC  
Başlat arama çubuğuna msconfig yazıp enterlayın. Açılan pencerede başlangıç sekmesinde bu hata veren programın yanındaki kutucuğu temizleyin tamam'a tıklayıp, sistemi yeniden başlatın.

büyük bir ihtimalle bu sorun bu yöntemle düzelicek...

yanlız benim kafama takılan şu : chip sitesinde katılımcı bir üyenin hangi programı yüklediğini bilmemesi , dikkat etmemesi ,  kendisi yüklemediyse bile bu hatanın neyin yaptığını bilmemesi !!!

sorununuzu  başlat / tüm programlar / donaltılar / sistem araçları / sistem geri yükleme  
i açıp , sisteminizi geri yükleme yapabilirsiniz ...
yada
o yüklediğiniz programları sisteminizden tamamen kaldırarabilirsiniz..

Andaç Işık
08-09-2009, 09:00   |  #5  
Andaç Işık avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,407 mesaj

OSMAN BAĞÇEVAN bu bilgisayar bana ait değil.Ve sahibine en son neler yüklediniz sorusuna hiç bir şey yüklemedim cevabı aldım ve chipe danıştım yanlış bir şey yapmamak için.
Ayrıca farkedebildiyseniz bu forumda sadece bilgisayar ile ilgili konular yok .Forum sayfasının alt bölümüne doğru bir bakınız.

OSMAN BAĞÇEVAN
08-09-2009, 09:19   |  #6  
Denetmen
6,606 mesaj

tmm dır kusura bakmayın :)