BİLGİSAYAR AÇILDIĞINDA KİLİTLENME

HPQ-User
28-01-2008, 09:22   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

CHIPFANATIGI sormuş:
MERHABA İLK ÖNCE BÖLE Bİ SORU SORMA PLATFORM HAZIRLADIĞINIZ İÇİN ÇOK TEŞŞEKÜRLER

PROBLEMİM BİLGISAYAR AÇILDIĞINDA KİLİTLENMESİ BİLGİSAYAR AÇILIP KİTLENDİĞİNDE CTRL+ALT+DEL YAPIYORUM OTURUMU KAPATIYORUM TEKRAR AÇILDIĞINDA DUZELİYOR ... SONRA SORUNMUN INTERNET EXPLORER IN Bİ ŞEKİLDE Bİ PROGRAMLA ÇAKIŞTIĞINI DUŞUNEREK MSCONFİG E GİRDİM ORDAN C:/PROGRAM FILES DIZINI OLAN HERŞEYİ İPTAL ETTİM DUZELDİ.  .. FAKAT BOYLE OLDUMU SES ALAMIYORUM C:PRGMFILES UZANTILI Bİ ANAKART DOSYASI GEREKIYO MSCONFIG DE.. BU PROBLEMDEN TAMAMEN NASIL KURTULURUM :((

BU PROBLEMDEN NASIL KURTALABİLİRİM ?

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
İŞLEMCİ E 6750 CORE 2 DUO
ANAKART GİGABYTE P35C-DS3R
EKRAN KARTI SAPPHİRE HD 2600 XT
RAM 2X 1 GB KINGSTOM 800 MHZ
120 GB ATA HARD DISK

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; tr; rv:1.8.1.11) Gecko/20071127 Firefox/2.0.0.11

Borga-x
28-01-2008, 09:47   |  #2  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Sisteminizde çakışma yaratan programı kurdugunuz tarıhı hatırlıyorsanız sıstemı greı yukleme onktası ıle gerıye taşıyabılırsınız veya programı uninstall edebilirsiniz. Unınstal yemezse ılk yontem geçerli olacaktır.
Eger IE'nın eskı surumunu kullanıyorsanız 7 surumunu yukleyın burda işinizi görmediyse sisteme format atıp temız bır kurulum yapın

Banned
28-01-2008, 13:35   |  #3  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

1. yol :RtHDVCpl.exe ya msconfigden bu anahtarı tekrar aktif hale getirin.
2. yol :HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run anahtarına gidin yeni dize değeri oluşturun değer verisi olarakta C:\Program Files\Realtek\InstallShield\RtHDVCpl.exe yazın
3. yol  : hiç uğraşmayın ses kartının sürücüsünü kaldırıp tekrar kurun