Bilgisayar açılırken gelen Siyah Ekran!

thermalshock
22-04-2009, 16:59   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
118 mesaj

Arkadaşlar garip bi sorunla boğuşuyorum.

Bilgisayarı açıyorum bios ekranı çıkıyor daha sonra windows yükleme barı çıkıyor ve siyah ekranda takılıp kalıyor.İlk önce siyah ekrandayken hdd işlem yapıyor ardından biraz sonra hdd duruyor ışığı falan hiç yanmıyor ve mecburen restart ediyorum.Bazen restart ettikten sonra bile üstüste 2-3 kere bu olay olurken bazen 3-4 gün düzgün şekilde açılıyor.Kısacası ne zaman olacağı belli olmuyor
Harddisk testi yaptım bi problem çıkmadı.

Sistemim overclocklu ve bütün stabilite testleri yapılmıştır.Windows açıldıktan sonra zaten hiç bi sorun yaşamıyorum.
Format attım başka windows kurdum gene aynı sorun var.

Lütfen yardımcı olun..

viking20
22-04-2009, 18:15   |  #2  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

https://www.chip.com.tr/forum/bil ... h-ekran_t24886.html

general480
18-08-2010, 14:21   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

ARKADAŞLAR KESİN ÇÖZÜMÜ BULDUM EĞER BİLGİSAYARINIZI GÜVENLİ MODDA AÇMAYI BAŞARIRSANIZ ( BUNLAR F8 F5 F2 TUŞLARINDAN BİRİDİR BİLGİSAYARDAN BİLGİSAYARA DEĞİŞİYOR ) GÜVENLİ MODDA AÇTIK EKRAN ÇÖZÜNÜRLÜĞÜNÜ AYARLASANIZDA BİŞİ DEĞİŞMİYOR YİNE AYNI KALIYOR SİSTEM GERİ YÜKLEMEDE İŞE YARAMAZ BEN CAFE CİYİM BU SORUN FAZLA OLMAYA BAŞLAMIŞTI KENDİ ÇÖZÜMÜMÜ KENDİM BULDUM BİLGİSAYARIM>ÖZELLİKLER>DONANIM>SİSTEM AYGITLARI NA GİRDİK ORDAN EKRAN BAĞDAŞTIRICILARINA GİRDİK ORDAKİ SÜRÜCÜYÜ GÜNCELLEŞTİRMEMİZ GEREK BUNUN İÇİNDE EKRAN KARTININ DRIVERİNİN OLDUĞU CD LAZIM GÜNCELLEŞTİR DEYİP EĞER BULDUYSA YÜKLEME TAMAMLANDI DEDİĞİNDE İŞLEM BİTMİŞ DEMEKTİR BİLGİSAYARINIZI YENİDEN BAŞLATABİLİRSİNİZ WE HOŞ GELDİNİZ YAZISINA KAVUŞTUNUZ =)