bilgisayar açılmıyor siyah ekran çıkıyor yardım..

erenbaba44
12-04-2011, 17:14   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

arkadaşlar bugun yaşadım bu sorunu. sorunun asıl ortaya çıkışını anlayatım.

adobe reader programı önceden bende hata veriyordu. o programı yükleyince tüm programların simgesi adobe readera dönüyordu. hangi programı acmaya kalkarsa onu adobe ile açmaya kalkıyordu. onun için silmiştim. kardeşimin adobeyle işi olunca tekrar yüklemiş yine aynı hatayı verince program ekle kaldırdan silmek istemiş fakat silememiş. daha sonra yeniden başlat dediginde bilgisayr acılmamıuş birdaha.

bende geldim bilgisayarı açmaya calıstım. acılırken herhangi bir ekran gelmiyor. sadece monitorde analog digital yazıyor sonra siyah ekran oluyor. bilgisayar çalısıyor ama siyah ekrandan başka bir şey çıkmıyor.

bunun nedeni ne olabilir adobe readerdan dolayımı?

format atmadan nasıl çözebilirim bunu?

bios pilini cıkarıp taktım. ekran kartındandır diye ekran kartını anakartın üstünden çıkarıp taktım yine aynı acılırken digital analog yanıp sönüyor sonra siyah ekran geliyor.
nası halledebilirm yardım edin lütfen.

Brosfer
12-04-2011, 17:37   |  #2  
Brosfer avatarı
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 1
24 mesaj

Aynı sorunu yaşamıştım siyah ekran geliyordu ramlerin yerini değiştirdim düzeldi bir dene istersen :)

bar232
12-04-2011, 17:41   |  #3  
Taze Üye
2 mesaj

bu  işi  formatla  düzeltebilirsin.

yvzhn
12-04-2011, 19:21   |  #4  
Yıllanmış Üye
205 mesaj

fişleri iyice kontrol et çıkmış olmasın bide kasanın arkasındaki(!) önündeki değil açma kapama düğmesi açık mı bak iyice