Bilgisayar aşırı ısınma sorunu(MASAÜSTÜ)

Yakup Koray Çağlay
20-01-2016, 23:55   |  #1  
Yakup Koray Çağlay avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Arkadaşlar öncelikle merhaba forumda daha yeniyim yanlış yere konu açtıysam özür dilerim.Direkmen konuya gircem çünkü artık canıma tak etti.Bilgisayarım 2 veya 3 senelik.Şimdiye kadar hiç bir problem yaşamadım fakat,yazın aşırı tozlanmadan dolayı bi kaç sorun yaşadım geri düzelttim.Bu olaydan sonra da bilgisayarımda aşırı ısınma sorunu ortaya çıkmaya başladı.Örneğin yüksek grafikli bir oyunda hiç bir sorun yokken,aynı grafiklerde ki başka bi oyunda aşırı ısınma oluyo ve bilgisayar kapanıyor.Bilgisayarımın özellikleri güzel,GTA 5 gibi oyunları sıkıntısız oynayabiliyorum.Son olarakta biraz araştırdım ben işlemciyi bi kaç kez sökmüştüm termal macundan dolayı olabilir yazıyo forumda.Yardımcı olursanız sevinirim

DarkExecutioner
21-01-2016, 14:43   |  #2  
Taze Üye
5 mesaj

Yeni bir termal macun al ve işlemcine sür,anlamıyorsan vatan bilgisayarda yardımcı oluyorlar.
Kasanın içini düzenli olarak temizle ve koyduğun alan dar ise oradan da kaynaklı olabilir iyibir hava akımı olması lazım.
Güç kaynağın fazla ise (Örneğin kasana 600 w yetiyor ve sen 750 w kullanıyorsan)ısınma olabilir.
Kasanın her fan yuvasında fan takılı olduğundan emin ol.
Olmadı sıvı soğutma kullanmanı öneriyorum.
Kasan ne marka ? cooler master değilse ve değiştirebilirsen cooler master kasa öneriyorum.Aşağıda Güç kaynaksız bir kasa verdim.Kasanın içinde 3 tane fan var ayriyetten 3 tane daha fan alman gerek.
Aşağıdaki butonlarda ürünleri gösterdim:
Termal Macun İçin Bana Tıkla !         Kasa İçin Bana Tıkla !
Sıvı Soğutma İçin Bana Tıkla !

Yakup Koray Çağlay
21-01-2016, 16:04   |  #3  
Yakup Koray Çağlay avatarı
OP Taze Üye
2 mesaj

Kasam THERMALTAKE V3 600W MidT ATX ve her şey yerli yerinde takılı.Dediklerini gözden geçirip bilgisayarımın içini yeniden gözden geçircem.Olmadı termal macun sıktırcam.