bilgisayar donanımından gerçekten anlayan arkadaş?

DenizCakarr
01-11-2011, 17:42   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
18 mesaj

yeni bir kasa aldım (dark evo 2 600w psu).çok hoşuma gitti meret siparişini verdik bir hevesle.nitekim akortek denilen dağıtıcı firma teknik servis konusunda sıfırın çok altında hiç bir telefona cevap verilmiyor teknik destek diye birşey yok.chip'deki kullanıcı arkadaşların yardımlarını esirgemiyeceği için yine buraya geldim.geçen mart ayında laptop önerisi istemiştim ve önerilerin üzerine laptopumun siparişini verdim.

şuandaki sorunum bilgisayarın fan giriş çıkış yerleri,eksik  ihtiyaçlar,yeni parçalar üzerine yardımcı olacak arkadaşlar var ise, [email]denizcakar@windowslive.com[/email]  ekleyebilirlerise ve yardımederlerse çok sevinirim.

JOWS
02-11-2011, 01:43   |  #2  
Yeni Üye
22 mesaj

görünüşe aldanan arkadaşlardan 1 tanesi daha elindeki kasayı satmaya çalış git thermaltake kasa al kafan ağrımasın... yok kasa kalsın dersen sağlam bir pc ciye git teknik servisine gir 50 tl ile güzel şekilde fan taktır ama üzerinde fan varsa fazlasına gerek yok fazla fan fazla ses demektir bunu unutma ;)

beratazade
04-11-2011, 00:17   |  #3  
Taze Üye
7 mesaj

arkadarslar merhaba ben yenı katıldım aranıza benim soyle bı sorum var.bana bır arkadarsım bıraz eski pc verdi:parcaları söyleyim:
anakart:msı661fm3-v...
işlemci p4.3.60...
ekrankartı.fx5200 128mb 64bit..
hdd.40gb ide..
ram.1gb sistem xp.
şimdi canımkardeslerım ben buna birtane daha 40gb lık hdd e taktım.
ama bunu sata baglantıdan taktım ve buna linux yukledim ikisi ayrı olarak guzelce calışıyor. ben bunları aynı anda calıştırabılırmıyım.lutfen bılen arkadaslarımdan rıca edıyorum.ban soyleyiversın..

trakya85tm
04-11-2011, 10:09   |  #4  
Yıllanmış Üye
157 mesaj

Aynı anda çalıştırmak için virtual box gibi bir programa ihtiyacın var.İkisi Aynı anda başka türlü çalışmaz.