bilgisayar flaşh diski algılamıyor

HPQ-User
06-06-2010, 10:31   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

kazım sormuş:
kasanın ismi everest bundan bir ay öncesine çok iyi çalışıyordu sonra bilgisayara format attırdım ogünden beri çalışmıyor sebebini siz uzmanlardan öğrenmek istiyorum

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
kasanın ismi everest bundan bir ay öncesine çok iyi çalışıyordu sonra bilgisayara format attırdım ogünden beri çalışmıyor

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 8.0; Windows NT 5.1; Trident/4.0; InfoPath.1)

HPQ-User bu faydalı başlığı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
Kapalı Hesap (135391)
06-06-2010, 11:09   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 0
2,758 mesaj

Başka bir yuvaya takmayı denediniz mi ?

YamuduK
11-06-2010, 00:58   |  #3  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
63 mesaj

Arkadaşlar bu sorunu yeni tespit ettim veya öğrendim.Pazartesi Kingston 4 GB bellek aldım ve pcye taktık ama oda ne bilgsayar görmüyor yeni donanım bulundu bile demiyor .Ama başka bilgisayara taktığımda çalışıyor.İşte sorun şu ki benim yüklediğim xp cdsinde Sata driverları yoktu ve buda pcnin usb belleği görmesini engelliyordu.Sata driverları bilgisayara kurdum ve şak diye bellek çalıştı.Aynı sorunu yaşayan arkadaşlara yardımcı olması dileğiyle...
Linkteki dosyayı indir masaüstüne aç
"Aygıt yöneticisinden" "Evrensel seriyol denetleyicisini" aç ve resimde işaretlediğim yerde yazanlardan kaçtane varsa hepsinin sürücsünü güncelleştir tektek.Sürücü dosyası olarak masaüstüne açtığın klasörü göster.İnşallah sorunun çözülür.  

not:alıntıdır.