Bilgisayar Güç kesiyor

Fabrian34
16-02-2019, 00:00   |  #1  
Fabrian34 avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Bilgisayarım oyundayken aniden güç kesiyor  (reset değil elektrik gider gibi)  1-2 saniye sonra hiç birşey olmamış gibi tekrar açılıyor total war warhammer 2 de tur atlarken yapıyor bazende pubg de kafasına göre yapıyor bazen lobide bazen oyun ortasında rastgele yani sıcaklık değerlerinde bi anormallik yok ekran kartı oyunlarda maks 80 derece işlemcide maks 70 derece oluyor bios güncellemesinide yaptım. fakat sorun hala devam ediyor. Neden kaynaklanıyor olabilir?                                                                                                                   (her oyunda olmuyor böyle bazı oyunlarda oluyor fifa 19 da sorun yok mesela)

klyglsn
16-02-2019, 15:48   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 90
728 mesaj

görüntü vermeyi birden kesiyor yani ışık çarpması gibi oluyor fotaraf çekermiş gibi sisteminizde ya uygunsuz işletim sistemi yani güncellemeden bile olabilir var yada driverınız çökmüş yada ekran kartınızın chipset sorunu başlamış olabilir yakında monitörünüzde yukardan aşağı çizikler görüne bilir

Son Düzenleme: klyglsn ~ 16 Şubat 2019 15:49
Fabrian34
19-02-2019, 15:25   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

tam olarak öyle değil hocam mesela pubg oynuyorum oyun başlıcak görüntü geliyor sonra aniden kasada elektrik kesiliyor kapanıyor kasa 2 saniye sonra tekrar başlatıyor kendini hiç bişe yok gibi hata falan vermiyor sadece oyunlarda oluyor. bugün olay görüntüleyicisine baktım kernel power 41 hatası yazıyor.

excel_mustafa
20-02-2019, 22:31   |  #4  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 545
4,446 mesaj

psu yu açıp temizle. işlemci ve ekran kartını temizleyip macunlarını yenile. devam ederse farklı psu ile dene.