bilgisayar hızı

HPQ-User
24-02-2008, 13:24   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

sbayrach sormuş:
bilgisayarımın verimliliğini nasıl artırablirim program geçişlerinde hızını artırmak istiyorum; bilgisayarımın hangi ayyarlarıyla oynamam gerekiyor. var olan hızının biraz daha yüksek olmasını istiyorum

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
pentium(R) 4
768 mb ram 2.80 GHz

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; InfoPath.1)

Banned
24-02-2008, 14:31   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

1. özellkle ev kullanıcısı iseniz,sizlerin hiç kullanmadığı buna ragmen sürekli çalışan servisleri kapatarak
2. Kayıt defterinden gerekli sistem ayarlarını yaparak  (1 ve 2 iyice araştırarak yapmanızı özellikle 2. seçeneği yapmadan önce kayıt defterinizin veya sisteminizi yedeğini almanızı öneririm)
3. sürekli kullanılan programların çeşitlerini iyi seçerek ( örn: acrobat raider yerine foxitraider i tercih etmek, sisteminize uygun virüs programı kullanmak )
4.Disk temizliği ve disk birleştirmesi, kayıt defteri temziliği ve birleştirmesini en az 15 günde bir yaparak
5. En az haftada bir gereksiz başlangıç programlarını kontrol ederek
6. Soğutucu fanları ayda bir temizleyerek
7. Sürekli çalışan gereksiz tema programları vs. kullanmayarak
8. 256 mb lık ram in yerine diğeriyle aynı özelliklerde 512 mb lık ram takarak
9. Sürücülerinizin güncelliğini kontrol edip, güncelleyerek
İlk etapta akla gelen bu 9 işlemi uygulayarak sisteminizin performansını artırabilir ve sürekli üst performansta çalışmasını sağlayabilirsiniz. Overlock işlemleri tamamen üst düzey kullanıcılara yönelik bir performans artırma olgusu olduğu için değinmedim

bdogan
24-02-2008, 16:02   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

mrb kardeş
bilgisayarıma sağ tıkla
Özelliklere tıkla
GElişmiş menusüne gel
performans ayarlarına gel
en iyi performans için ayarla seçeneğini seç
tamam diyerek çık
ve bilgisayarında  gerçekten hız farkını göreceksin

iyi günler

sbayrach
24-02-2008, 16:47   |  #4  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

teşekkür ettim uygulamalrı dikkate aldım bakalım yararını görürsem ne mutlu bana:)