BİLGİSAYAR'ıma Elektrik geLmiyor

HPQ-User
23-05-2009, 17:50   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

DevilisH sormuş:
Öncelikle SeLam ..

Ustam benim sorunum  

Pc Açılmıyor  açılmıyor derken power'e  bastıgımda  İşlemci Fanı Falan hareket ediyor. Fakat  Ekrana  Goruntu , Hard Disk  Ve DVD Rom'um Çalışmıyor. Bugun  bi ark'ımın  Power'İni aLdım  kendi pc 'me  Taktım  fakat  sorunumda  Bi değişikLik olmadı Sanırım  sorunum  anakart'tan fakat bi Hamle  yapmadan once  sizinlede  paylaşmak istedim  açıkçası ..
Şimdiden tesekkurLerimi sunuyorum..
SaygılarımLa

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
FoxcoN anakart ddr
İşlemci  İNTEL p4 3.00 ghz
512 Ram
80GB hard disk
128Mb. 32. bit ( Nvdia ) Ekran Kartı AGP 8x

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1)

uGuR.uK
23-05-2009, 17:54   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj

en son tam olarak ne yaptın yada ne olduda bu duruma geldi sistem? onun bilgisini verirsen daha iyi olur, çünkü bu durumun birçok sebebi olabilir...

Fatih_ARMAĞAN
23-05-2009, 17:59   |  #3  
Yıllanmış Üye
2,804 mesaj

Elazıglı nın dediği gibi  bir çok nedeni olabilir.

öncelikle en son ne işlem yapıyordunuz da bu sorun oluştu.
yada bilgisayarı normal kapattınız ve sonraki ilk açılıştamı bu sorunu fark ettiniz ?

Elektriksek bir sorun gibi gözüküyor aslında PSU denediyseniz anakartda sıkıntı olması büyük olasılık.

en iyi ihtimalle tüm donanımların baglantılarını anakartdan sökerek sadece ekran kartı ram ve işlemci kalmak şartıyla çalıştırmayı deneyebiliriniz. önpanel USB leri vs harici tüm baglantıları anakartdan sökün.
eğer yine olmaz ise. tüm donanımları kasa dışında açık ortamda çalıştırıp deneyebilirsiniz.

farklı bir nedenide olabilir. şu ortamda söyleyebileceklerim bunlar.

Name
23-05-2009, 18:09   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
234 mesaj

ArkadaşLar ben DevilisH pc'nin şu hale  gelmesinin  sebebi  Ben 2 haftada  bir  bilgisayarın  içini temizleyen birisiyim Ve en son  bilgisayarı temizledigimde herşeyde normaL gidiyordu fakat  herşeyi temizledikten sonra ve  parçaları yerine taktıktan sonra  pc yi calıstırdıgımda  ekrana goruntu gelmior  , hdd Çalısmıor  Ve DVD rooM'um ÇAlısmıyor .. ilgilendiginiz içinde tsk ederim cewapLarınızı bekleyecegim.

Fatih_ARMAĞAN
23-05-2009, 18:15   |  #5  
Yıllanmış Üye
2,804 mesaj

Tüm donanımları yerine düzgün oturttugunuzdan eminmiiniz ?
Tekrardan söktüğünüz parçaları söküp tekrar yerine takmayı deneyebilirsiniz.

yada söktüğünüz Ram yada ekran kartını yerine düzgün oturtmadıysanız.
ve bu şekilde çalıştırdıysanız arıza yapmaları büyük olasılıktır.

Temizlik yaparken neden söküyorsunuzki donanımları.

kasanın her iki kapağınıda açın fanları sabitleyip. güzelce komresir e tutun en iyi temizlik böyle olur PC de tek tek elle fırça vb. bişekilde olmaz zarar verme şansınız çoktur.