Bilgisayar kapanıyor...

trityum22
02-12-2013, 17:59   |  #1  
trityum22 avatarı
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 1
20 mesaj

Öncelikle herkeze yakşamlar biraz önce kayıt oldum.Ben Ahmet Burak Kahyaoğlu benim 2 sıkıntım var bilgisayarlarla ilgili 1.si bugün elazığdan kardeşim laptopunu gönderdi bakabilmem için az çok bilgisayardan anlıyorum oturduğum muhitte bilgisayar işiyle uğraşıyorum.  Casper Nirvana W76s anakartlı bir bilgisayar kardeşimde benim gibi az çok anlıyor bilgisayardan ve termal macunu bittiği için termal macun değişimi yapmış ancak kapağını geri takarken 3 vidadan 2si uzun 2si kısa. tabi yerlerini karıştırmış.hafifte zorlayınca bilgisayar şimdi açılıyor.yaklaşık bir dakika sonra fan çok hızlı dönüyor ve ses yapıyor aynı zamanda bip sesi geliyor saydım 51 bip sesinden sonra (kısa bipler) kapanıyor bilgisayar. Bir kaç yerdede inceledim forum yine chipte denk geldim bir arkadaş kısa vida takılacak yere uzun takıldığı için fan kontrol entegresinin kırıldığından bahsetmiş.tamirini de yapabilirim diyo o yapabiliyorsa bende yapabilirim elim yatkın.Bana önerisi olabilecek bir arkadaş varmı ? 2. problemim Acer Aspire 7738G marka model laptop yurtdışından geldi. Bios ve harddiski şifreliydi. yani adminstator şifresinden bahsetmiyorum onu rahat geçerdim ama bi gece sabahlattı beni. neyse ben o işleri hallettim.2 şifreyi de kırdım.Sonrasında bilgisayarın üzerinde 2 harddisk varmış birini almışlar.diğeri de 40 gb seagate bir harddisk iç kısmında yedek gibi düşünülmüş heralde her neyse ben temiz bir format atmak istedim.Herşey çok güzel ilerliyor W7 işte dosyalar genişletiliyor falan yani bi güzel okuyo harddiski. Sonrasında bir anda duruyor ve tahmin edersiniz ki w7 kurulamıyor hatası ve kurulumu başa atıyor tekrar adımları izleyince,harddiski görmüyor yani böyle birşeyle daha önce karşılaşmadım.kaç laptop geçtiyse elime hepsinde illa bi sorun çıkıyor.Kardeşimin göndermiş olduğu bilgisayarın özellikleri kabataslak söyliycem tam bilmiyorum ondan duyduğum kadarıyla 3 gb ddr2 ram 
intel core 2 duo 2.2 sanırım emin değilim ama 
64 bit bi ekran kartı var sanırım 512 mb ati heralde nvidia da olabilir.
harddiskini kendisi aldı şuanda 320 sanırım 
anakart yazmıştım W76S

acer aspire 7738g özellikleri
4 gb ddr3 ram 
nvidia bi ekran kartı 
devamında bişey bilmiyorum internetten de araştırmadım.  casper hadi anlıyorumda acerın sıkıntısı ne lütfen yardımcı olun teşekkür ederim... sorunu bilen varsa

trityum22
04-12-2013, 17:05   |  #2  
trityum22 avatarı
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 1
20 mesaj

arkadaşlar ilk bilgisayarın sorunu güney çipi yolları zedelendiği için açılmıyormuş öğrendim. sıkıntısı olan arkadaşlara yardımcı olurum.benle aynı sıkıntıyı yaşayan arkadaşlara acer içinde bugün sökmediğim bir parçası kalmadı tozları falan temizledim(bi parça toz)
hala bi sonuç elde edemedim ama 0x8007045D hatası alanlar benim gibi muhtemelen flash bellek veya harddisklerine veda etmek zorunda kalacaklar ...