Bilgisayar Kapanıyor

trops06
16-08-2017, 22:06   |  #1  
trops06 avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

İşletim sistemi : Windows 8.1
İşlemci : İ5 - 4200M
Ram : 8 GB
Ekran Kartı : Nvidia GeForce GT 740M
Casper Nirvana Laptop

Arkadaşlar Özellikler Bunlar Bilgisayarımda Lol Knight Gta Gibi Oyunlar Oynarken Bilgisayar Birden Kapanıyor. Her Zaman Olmuyor Ne Bir Hata Ekranı Nede Bir Mavi Ekran Yok.
Bilgisayarıma GPU Stress Test Yaptım Acaba Ondanmı Diye 4K Testte Bilgisayar Kapanmadı ScreenShot Ekranının Sol Altında Gördüğünüz Gibi 68 Derecede Kaldı.
O Açıkken CPU Stress Test Yaptım 88 Derecede Kapanmadı.

İnternetten Baktım Bir Kaç Yol Olarak;

1 Açtığım Oyununun Cekirdek Sayısını Düşürmek Denedim Olmadı.
2 Batarya Bozuktur vs. Gibi Bişeyler Söylendi Bataryasız Oynadım. Olmadı
3 İşletim Sisteminden Kaynaklanıyordur Denildi Formatladım DoNet Visual Ekran Kartı Anakart Dahil Herşeyi Güncel Yaptım Olmadı
4 BİOS da İkinci Bir Bios Varmış Onu Açtım Olmadı.
5 İçini Temizledim Tek Tek Termal Macununu Değiştirdim Olmadı.
6 RAM'leri Temizleyip Tekrar Yerlerını Degiştirerek Taktım Olmadı.

Bunların Dışında Bilgisayarın Durduk Yere Kapanmasını Sağlayabilecek Ne Olabilir Çözüm Önerinizi Bekliyorum Teşekkür Ederim.
Konu Yanlış Yere Açılmıssa Kusura Bakmayın :)

Sistem Bilgilerim
White-Fox
17-08-2017, 00:26   |  #2  
White-Fox avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 155
1,104 mesaj

O kadar çok kötü şey yapmışsın ki bir bilgisayar nasıl kullanılmaz konusunda doktora yazısı olur :D  gerçekten problemine sorun teşkil edebilecek çok şey olabilir.Ekran kartında sorun olsa(desteklememe gücü yetmeme oyunu kaldırmama gibi sorun bunlar) siyah bir ekranla karşılaşma yada mavi ekran alıyor olman yada reset görüyor olman lazım.Büyük ihtimalle donanım sorunun var.Parçaların ayarlarıyla oynamayı tavsiye etmem 88 derece doğal değil.3.parti yazılımlar tercih etme.