Bilgisayar toplama

ali67
25-09-2007, 21:04   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
50 mesaj

Aranızda bilgisayar toplamış arkadaşlara bir sorum olcak.
1.Blgisayarın tüm parçalarını kasaya ekledikden sonra.önce Bilgisayarın içinde olan ANAKART;EKRAN KARTI gibi parçaların driverleri mi yüklenir?daha sonra mı XP ve ya başka işletim sistemi mi yüklenir.yanıt verirseniz sevinirim

Son Düzenleme: Serkan Karadaş ~ 26 Eylül 2007 10:19
uGuR.uK
25-09-2007, 21:27   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj

tabiki once isletim sistemi yüklenir(Xp yani), sürücüleri yüklemek icin kurulu bi windows ortamı lazım yoksa nereye yüklicen neye tanıtcan aygıtları. once isletim sistemi yüklenir, sora donanımların sürücüleri yüklenir....

Borga-x
26-09-2007, 08:11   |  #3  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj
elazigli
tabiki once isletim sistemi yüklenir(Xp yani), sürücüleri yüklemek icin kurulu bi windows ortamı lazım yoksa nereye yüklicen neye tanıtcan aygıtları. once isletim sistemi yüklenir, sora donanımların sürücüleri yüklenir....
BeğendimBeğendimBeğendimBeğendim

erkanc
26-09-2007, 11:00   |  #4  
Yıllanmış Üye
3,213 mesaj

Ali benden sana tavsiye bence kendi kendine sistem toplama ilk olrak bilen birinden bakarak öğren ondan sonra  topla bence çünkü sistem toplamak kolay giib görünsede nice anakarta zarar veren gördüm özellikle fan takarken gerçi şuanki fanlar eskileri gibi takmak zor değil neyse yine bilenden bir bakıver

neyzen64
26-09-2007, 13:21   |  #5  
Üye
84 mesaj

İşletim sistemi bilgisayarın ruhudur diyebiliriz hani bedenin görülen parçaları varya donanımda onlardır işte...Nasıl ruhsuz bir beden bir işe yaramazsa işletim sistemsiz bilgisayarda bir işe yaramaz.Şöyle düşünebilirsin insan önce beden halini alır sonra ruh sonra doğar ve çevreyi tanımaya başlar tıpkı bilgisayarda öyledir önceden pek çok şeyi tanımak ona işletim sistemi sayesinde öğretilmiş olur mesela usb bellekler gibi(gerçi eski 98gibi işletim sistemleri pek çok şey için driverlerini istiyordu)tıpkı insanın karnının acıkması gibi sonra bilmediği şeyleri öğretmek içinde işletim sisteminin istediği driverları yükleyeceksin. Sisteminin neyi tanıyıp tanımadığınıda AYGIT YÖNETİCİSİ nden öğrenebilirsin...

uGuR.uK
26-09-2007, 18:22   |  #6  
Yıllanmış Üye
8,316 mesaj
neyzen64
İşletim sistemi bilgisayarın ruhudur diyebiliriz hani bedenin görülen parçaları varya donanımda onlardır işte...Nasıl ruhsuz bir beden bir işe yaramazsa işletim sistemsiz bilgisayarda bir işe yaramaz.Şöyle düşünebilirsin insan önce beden halini alır sonra ruh sonra doğar ve çevreyi tanımaya başlar tıpkı bilgisayarda öyledir önceden pek çok şeyi tanımak ona işletim sistemi sayesinde öğretilmiş olur mesela usb bellekler gibi.......
cok guzel benzetme olmus eeBeğendimBeğendim

neyzen64
27-09-2007, 13:14   |  #7  
Üye
84 mesaj

Sağolasın Elazığlı yeni başlayanlara terimlerden çok benzetmelerle olay anlatılırsa konu daha iyi kavranılıyor

uGuR.uK
27-09-2007, 15:49   |  #8  
Yıllanmış Üye
8,316 mesaj
neyzen64
Sağolasın Elazığlı yeni başlayanlara terimlerden çok benzetmelerle olay anlatılırsa konu daha iyi kavranılı
yani, bende ilk zamanlarda daha anlatıolardı o bole bunun adı bu falan hicbi b.k anlamıodumKahkaha zora bilgisayarı kurcalaya kurcalaya(yani boza bozada diyebilirs) orendik cogunu...